YouTube też zawiesił kanał Donalda Trumpa

Donald Trump, YouTube Źródło: Pixabay, collage
Donald Trump, YouTube Źródło: Pixabay, collage

Serwisy społecznościowe dalej prowadzą bezpodstawną nagonkę na Donalda Trumpa. Teraz YouTube poinformował, że zawiesił kanał prezydenta USA.

„Po dokonaniu przeglądu i w świetle obaw o potencjalną przemoc, usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa za złamanie naszego regulaminu. Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i tymczasowo nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum 7 dni” – ogłosili administratorzy portalu na Twitterze, czyli portalu, który również zablokował konto Donalda Trumpa.

YouTube informuje, że w związku z obawami o podżeganie do przemocy bezterminowo wyłączone zostały komentarze pod filmami Trumpa, podobnie jak w przypadku innych kanałów.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że nie wiadomo, co zawierał usunięty film Trumpa. Nie ma żadnych dowodów na to, że prezydent podżegał do przemocy lub, że jakkolwiek złamał regulamin serwisu.

Należący do Google YouTube jest kolejnym z serwisów społecznościowych, który zawiesił konto amerykańskiego prezydenta. Wcześniej zrobiły to m.in. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch. Zablokowanie kont prezydenta USA krytykuje część komentatorów.

Źródło: PAP, Polsat News

11 KOMENTARZE

 1. Rozumiem,że PIS popiera Trumpa,ale dlaczego robi to prawica ,która nie boi się swoich starszych braci.Nie tylko podpisał 447,a mógł zablokować.Otóż zrobił dla Izraela więcej niż ktokolwiek. Uciął łeb Iranowi, zerwał Porozumienie Nuklearne, doprowadził do porozumień z Sudanem,ZEA,Bahrajnem i Marokiem. Wspierał go świeżo zmarły Adelson , magnat prasowy , który popierał prawicę w Izraelu. Czyżby polska prawica-wbrew wypowiedziom Wrealu i MN -wspierała równie mocno dorobek Trumpa?

  • Jaka prawica popiera Trumpa? Bosak? Bosak maski nawet polubil, ze o przyzwyczajeniu nie wspomne, a do Trampa nawet nie probowal sie przyzwyczaic. Dziambor? Ten uwaza, ze Biden wygral wybory jak nabardziej legalnie. WRealu siedza dwa glupki (mowiac ich jezykiem skrajne, absolutne, mega…). ulegle kazdemu gosciowi. MN to samo, a w dodatku Bosak, Winnicki, et consortes trabia tam o polityce „wielowektorowej”…
   Czy ty umiesz sluchac? Czytac?

  • Już aa kilka tygodni jak Polska będzie pod ostrzałem lewactwa z niemiec + ue + skrajne lewactwo z usa, będziesz wiedział dlaczego prawica popiera Trumpa, „zawsze może być gorzej” a w zasadzie to dużo gorzej a nie tylko gorzej.

  • Już za kilka tygodni jak Polska będzie pod ostrzałem lewactwa z niemiec + ue + skrajne lewactwo z usa, będziesz wiedział dlaczego prawica popiera Trumpa, „zawsze może być gorzej” a w zasadzie to dużo gorzej a nie tylko gorzej.

 2. Zamkneli bo mieli takie prawo.
  Youtube to prywatna platforma a o nauce nt. wladzy wlasciciela nad rzecza odsylam do prelekcji pana Michalkiewicza. To samo tyczy sie Twittera, Facebooka i prywatnej apteki, ktorej wlasciciel ma calkowite prawo wyrzucic Bruce’a Willis’a na zbity pysk gdy ten mu sie z jakiejs przyczyny nie spodoba, np. nie chce zalozyc maseczki.

   • Zupelnie powaznie.
    Inaczej nie moglbym brac na serio tego, co mowia panowie Korwin-Mikke i Michalkiewicz. Prywatny wlasciciel powinien miec wladze nad swoja wlasnoscia czy to jest przedmiot materialny czy serwis, ewentualnie ich mieszanina. Jezeli tego nie rozumiesz to wracaj do Michnika.

Comments are closed.