18 mutacji koronawirusa u jednej pacjentki. Chorowała aż 4 miesiące

U Rosjanki wykryto 18 mutacji koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixnio
U Rosjanki wykryto 18 mutacji koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixnio

U 47-letniej pacjentki w Rosji wykryto 18 mutacji koronawirusa w ciągu czterech miesięcy. Taką informację podał dziennik „Izwiestija”, powołując się na przypadek opisany w materiale naukowym. Zdaniem badaczy wirus mutował, znajdując się długo w osłabionym organizmie.

Pacjentka, u której wcześniej zdiagnozowano chłoniaka, zakaziła się koronawirusem przechodząc w szpitalu chemioterapię. Testy wykazały u niej obecność koronawirusa w kwietniu 2020 roku i dawały wyniki pozytywne aż do września.

Naukowcy zbadali genom koronawirusa w próbkach pacjenta, od którego najprawdopodobniej chora się zakaziła. W ten sposób zdołali prześledzić mutacje, które potem koronawirus przechodził w jej organizmie. Dwie z 18 mutacji były takie same jak te, które wykryto wśród norek w Danii.

Zdaniem profesora uniwersytetu w Getyndze Konstantina Krutowskiego rosyjscy badacze udowodnili w tym przypadku, że duża liczba mutacji zachodzi w efekcie długiej obecności SARS-CoV-2 w jednym organizmie.

Podobnie w przypadku brytyjskiego wariantu koronawirusa przypuszczano, że wirus mutował podczas długiej obecności w organizmie pacjenta z małą odpornością.

Naukowiec podkreślił, że nie można na podstawie jednego przypadku wyciągać wniosków dotyczących mutacji, która stałaby się rosyjskim wariantem wirusa podobnym do tego, jaki wykryto w Wielkiej Brytanii.

W Rosji dotąd zidentyfikowano jeden przypadek zakażenia „brytyjskim” szczepem koronawirusa, u pacjenta, który niedawno powrócił z Londynu.

25 KOMENTARZE

  1. Ludzie, zapisujcie sie najszybciej jak możecie, w szczepieniu nasz ratunek i jedyna szansa. Jak się nie zapiszecie szybko, to możecie nie dożyć do szczepienia.

  2. I tak to właśnie zacisze klinik i badań stało się elementem koronaterroru i mediomanipulacji.
    A jak to było w latach 80 -90 minionego wieku jak 90% pacjentów po „bajpasach” zapadało na szpiczaka???

  3. nareszcie ktos postanowil zrozumiec czym jest katar. chwalebne. a mutacje u tej pacjentki byly od przyjmowanych lekow, cos jak po tej „szczepionce”. czekam na wiecej zmutowanych katarow.

  4. Trzeba pozbyć się groźnych, mutujących wirusów. Trudna i odpowiedzialna decyzja, ale żeby ratować planetę niezbędne jest pozbyć się całkowicie ludzi z Ziemi.

  5. Dlatego przy pierwszych objawach należy stosować amantadynę, przekupne nieuki w rządzie i wśród pseudo lekarzy nie chcą stosować tego taniego, skutecznego leku.

Comments are closed.