Jak Policja zaatakowała lokal „U Trzech Braci” w Cieszynie. Relacja właściciela [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Przedsiębiorcy mają dość i nawet policja oraz sanepid nie są im straszne. Tomasz Kwiek, właściciel restauracji „U Trzech Braci” apeluje do wszystkich przedsiębiorców: otwierajcie się, zanim legalnie was zamkną!

Policja zrobiła zmasowany nalot na restaurację „U Trzech Braci” w Cieszynie. W odpowiedzi na otwarcie się restauracji, na miejsce zjechało 10 radiowozów i ok. 30 policjantów.

Policjanci wycofali się dopiero po interwencji posła Przemysława Koperskiego i przybyciu na miejsce mediów. Właściciel restauracji Tomasz Kwiek był gościem dr. Tomasza Sommera.

W rozmowie z redaktorem naczelnym „Najwyższego Czasu!” pan Tomasz powiedział, że już po odjechaniu policji przybyły urzędniczki sanepidu. Jedna z nich miała stwierdzić, że „i tak zamkną” lokal.

Właściciel zapowiedział, że od każdej niekorzystnej dla restauracji decyzji sanepidu zamierza się odwoływać. – Zgłaszają się do nas prawnicy, z Cieszyna i nie tylko – powiedział pan Tomasz.

Właściciel „U Trzech Braci” wyznał, że pieniądze z dowozu nie są duże. Taka forma dystrybucji jedzenia nie zastąpi normalnego funkcjonowania lokalu.

Pan Tomasz wskazał, że lokal, nawet dowożąc jedzenie, musi opłacić wiele kosztów stałych. To m.in. prąd i cały proces produkcji jedzenia.

Co ciekawe, właściciel stwierdził, że ludzie chętnie zamawiali jedzenie tylko na początku lockdownu. Chcieli wesprzeć restauratorów, ale po kilku dniach ruch opadł.

W ostatnim czasie obroty spadły do 300 złotych. Gdy lokal działał generował 2000 złotych dziennie.

– Lato też nie było rewelacyjne. (…) Ludzie pozamykali się w domach już przed pierwszym lockdownem – wskazuje restaurator.

Jak podkreślił pan Tomasz rządowe tarcze niewiele pomagają. Mało tego, Cieszyn powinien być już nie tylko w strefie zielonej, ale nawet białej.

Odnosząc się do „Góralskiego Veto” pan Tomasz dodał otuchy protestującym. Podkreślił, że policja nie może zamknąć restauracji, a sanepid jest ograniczony do regulujących jego prace przepisów.

– Nie ma żadnych przepisów, które pozwalają sanepidowi takie kary nakładać (nawet 30 tys. złotych – red.) – podkreślił właściciel „U Trzech Braci”.

Co bardziej szokujące, prof. Włodzimierz Gut zasugerował wręcz, że w ramach wojny z niepokornymi przedsiębiorcami rząd PiS może nawet zdecydować się na zamknięcie… zakopianki. Natomiast według informacji jakie docierają do przedsiębiorców lockdown może potrwać nawet do maja.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

44 KOMENTARZE

 1. Tacy mordercy jak ten restaurator powinni zostać rozstrzelani! Za śmierć tysięcy ludzi zarażonych koronawirusem!!! Przecież to jest zbrodnia…. Ludzie, kiedy wy się opamiętacie. Zostań w domu. Chroń siebie i innych. Mamy stan epidemii koronawirusa. Ja się modlę cały czas o koniec tego piekła. Z domu wyszłam ostatni raz 3 dni temu wyrzucić śmieci i jakiś dziad na mnie nakaszlał w przejściu. Kiedy się skończy ten koszmar pandemii???? !!!!

 2. „– Nie ma żadnych przepisów, które pozwalają sanepidowi takie kary nakładać (nawet 30 tys. złotych – red.) – podkreślił właściciel „U Trzech Braci”.”

  I co z tego, że nie ma, skoro taka jest praktyka?

 3. Ludzie, pomóżcie mi, ja się boję. Ja nie chcę umierać od koronawirusa. Uratujcie mnie i zostańcie w domu! Kwarantanna jest konieczna. Narodowa kwarantanna ogłoszona przez naszego Pana Premiera Morawieckiego i Ojca Świętego Franciszka.

 4. Kazda gmina ma swojego posła albo senatora. Proponuję zakaz obsługi w sklepie u fryzjera i gdzie sie da takiego posła czy senatora oraz jego rodziny bliższej i dalszej oraz znajomych. Dodatkowo pokazywanie ich palcami na ulicy.

 5. A propos dzisiejszego dnia:
  płacę ci ja w Stonce kartą > 50 a < 100 zł i mi PIN wyskakuje. Zdziwienie moje wielkie, ale kasjerka mówi, że wrócili do limitu 50 zł. Co prawda banki się zastrzegają, że czasem może się pojawić żądanie potwierdzenia, ale kasjerka pewnie wiedziała co mówi.
  Ktoś coś wie?

 6. Moim zdaniem to nie z powodu odszkodowań PIS nie ogłosił stanu nadzwyczajnego, ale z powodu Art. 228.5 Konstytucji – „Działania (..) powinny zmierzać do jak NAJSZYBSZEGO przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa”. Morawiecki ogłosił nienormalność bo wiedział, że by zniszczyć klasę średnią musi ciągnąć lockdown do skutku. Dziwię się, że prawnicy tego nie dostrzegli. To jest jawna, bezprawna, niszcząca wojna Morawieckiego.

 7. Myślę że planowano by się przekwalifikował na politruka lewicy, bo taki jest cel tej rewolucji. Jak w każdej rewolucji, zniszczyć wszystko i ukraść. Przedsiębiorcy też mają być eksterminowani lub mogą wstąpić do bojówek rewolucji i najlepiej by niszcząc innych sami się zniszczyli.

 8. Policja nikogo nie zaatakowała, policja tylko egzekwowała prawo Panie redaktorze zastanów się co piszesz, a temu facetowi powinna być w trybie natychmiastowym zabrana koncesja na prowadzenie lokalu oraz powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za narażenie ludzi zakażeniem wirusem SARS-COV-2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here