Kara śmierci dla gwałciciela i mordercy 11-letniego chłopca

Maroko
Pałac Sprawiedliwości w Tangerze w Maroku Fot. Wikipedia

Taka sprawiedliwość czeka jeszcze zwyrodnialców w… Królestwie Maroka. Sąd w Tangerze orzekł karę śmierci dla 24-latka za zabójstwo i gwałt na 11-letnim chłopcu. Czy będzie to tylko kara na papierze?

Trudno zresztą o inny wyrok, bo sprawa ta wstrząsnęła marokańską opinią publiczną. „Sąd stwierdził udział głównego oskarżonego w zbrodni morderstwa z premedytacją. Także porwanie, przymusowe przetrzymywanie i gwałcenie nieletniego” – podała oficjalna agencja MAP. Świadczyły o tym m.in. nagrania kamer monitoringu.

Zwłoki Adnane zostały znalezione we wrześniu, pięć dni po jego zaginięciu w biednej dzielnicy Tangeru, w której mieszkał. Dochodzenie doprowadziło do aresztowania pracownika, który wysłał rodzicom list z żądaniem okupu. Był to jednak kamuflaż, który miał pozorować porwanie dla okupu.

W rzeczywistości 24-letni mężczyzna zabrał chłopca do mieszkania, które wynajmował. Tam wykorzystywał go seksualnie, a następnie zabił. Zwłoki ukrył w pobliżu. O dramacie chłopca wiedzieli współlokatorzy zwyrodnialca. Zostali skazani w środę 13 stycznia na kary czterech miesięcy więzienia za „ukrywanie przestępstwa”.

W Królestwie Maroka kara śmierci nadal obowiązuje, ale nie jest stosowana od 1993 r. Pod koniec 2020 r. w więzieniach przebywały 74 osoby z takimi wyrokami i teoretycznie oczekiwały na egzekucję. W latach 2000-2019 119 skazanych na śmierć otrzymało ułaskawienie królewskie. Ich wyroki zamieniano na dożywocie.

Teraz społeczeństwo mocno domaga się przywrócenie wykonywania kary głównej. W Maroku na ten temat ogólnokrajowa debata, a większość domaga się „sprawiedliwości” dla mordercy chłopca. Pedofilia okazuje się społecznym problemem, a taka kara miałaby skute odstraszający.

Źródło: AFP/ Le Figaro

3 KOMENTARZE

  1. Choć jest to kwestia kontrowersyjna uważam, że rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien rozpocząc debatę o przywróceniu kary śmierci w czasie epidemii. Każda osoba bez maseczki na ulicy jest współwinna morderstwu tysięcy naszych seniorów i powinna za to ponieść karę. Brak wiedzy nie jest wymówką. Wiedza leży dosłownie na ulicy. Wystarczy włączyć telewizor i unikać wprowadzających w błąd teorii spiskowych!

    • Brak wiedzy nie jest wymówka dla ciebie również. wystarczy WYŁĄCZYĆ telewizor i nie słuchać propagandy która robi wodę z mózgu. Rozejrzyj się wokoło i pomyśl jak jesteś w stanie własnym rozumem i dowiedz się czegoś o skuteczności maseczek, o plandemi o wojnie z społeczeństwami itd. (że źródeł naukowych, nie z telewizora) i wtedy zabierz się za wysyłanie ludzi na KS.

Comments are closed.