Kinga Duda nie doradza już ojcu prezydentowi. Podano powód

Kinga Duda. Fot. PAP/Jacek Turczyk
Kinga Duda. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta. O sprawie poinformowała Zofia Romaszewska. Nazwisko córki Andrzeja Dudy zniknęło też ze strony internetowej Kancelarii Prezydenta.

W rozmowie z „Wprost” jedna z doradców prezydenta Zofia Romaszewska potwierdziła, że Kinga Duda nie pracuje już dla swojego ojca.

– Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie – mówiła Romaszewska.

– Po pierwsze muszę zauważyć, że Pani Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą Prezydenta – mówiła w rozmowie z Agnieszką Szczepańską Romaszewska.

Jeszcze 5 stycznia na stronie kancelarii prezydenta poinformowano, że „prezydenccy doradcy ds. młodzieży Kinga Duda i Łukasz Rzepecki zaprosili do Pałacu Jakuba Lewandowskiego, nowego przewodniczącego V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki”.

W rozmowie z Polsat News rzecznik prezydenta Błażej Spychalski wyjaśniał powody, dla których Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą głowy państwa. Jak mówił, decyzja ta „ma związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta”.

Kinga Duda została doradcą prezydenta w sierpniu 2020 roku. W zamieszczonym na stronie kancelarii biogramie podkreślono, że jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law.

Ponadto Kinga Duda miała uczestniczyć w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu alternatywnych metod rozwiązywaniu sporów (ADR), a w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

Ponadto, według Kancelarii Prezydenta, Kinga Duda zdobywała doświadczenie zawodowe w „licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych”, a także w Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła też w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, „gdzie wspierała również prace legislacyjne”. Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym.

Źródła: wprost.pl/Polsat News/rp.pl/nczas.com

15 KOMENTARZE

  1. Kuźwa ta dziewczyna chyba się rozmnożyła jak pierwotniaki. Tyle funkcji w tylu miejscach w jednym czasie? Jej CV to chyba nie jest napisane miesiącami i latami tylko sekundami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here