Kolejne zgony po zaszczepieniu. Niemieccy lekarze uspokajają: to przypadek

W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki . Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki . Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Jest raczej nieprawdopodobne, by zgłoszone dotąd w Niemczech 10 zgonów, które nastąpiły krótko po zaszczepieniu przeciwko koronawirusowi, były spowodowane efektami ubocznymi – uważają zacytowani w czwartek przez agencję dpa niemieccy naukowcy.

Chodzi tu o ludzi ciężko chorych, którzy zmarli nie później niż cztery dni po szczepieniu – zaznaczyła Brigitte Keller-Stanislawski, szefowa działu bezpieczeństwa leków i produktów medycznych w podlegającym niemieckiemu ministerstwu zdrowia Federalnym Instytucie Szczepionek i Leków Biomedycznych im. Paula Ehrlicha (PEI) w Langen koło Frankfurtu nad Menem.

– Na podstawie posiadanych przez nas danych zakładamy, że pacjenci ci zmarli na swe choroby podstawowe w przypadkowej czasowej zbieżności ze szczepieniem – dodała.

Jeszcze przed dopuszczeniem przez Unię Europejską szczepionki firmy BioNTech do użytku prezes Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie Lothar Wieler ostrzegł, iż „ludzie będą umierać w czasowej zbieżności ze szczepieniem”, gdyż akcja ta obejmie najpierw tworzących grupę ryzyka „ludzi w wieku starszym i podeszłym”.

Jak podał w czwartek RKI, w Niemczech zaszczepiono dotąd przeciwko koronawirusowi około 842 tys. ludzi czyli 1,01 proc. całej populacji, z tego co najmniej 78 tys. w środę. By szczepienie było skuteczne, trzeba je po około trzech tygodniach powtórzyć.

Zaszczepienie dotąd jednego procenta ludności oznacza, że rozpoczęło się wychodzenie z pandemii, ale „jednocześnie jesteśmy wciąż w jej najcięższej fazie” – oświadczył niemiecki minister zdrowia Jens Spahn. Wyraził przy tym zaniepokojenie możliwością rozprzestrzenienia się nowej, zapewne bardziej zaraźliwej mutacji koronawirusa z Wielkiej Brytanii na inne państwa.

Do 4 zgonów osób zaszczepionych doszło także w Szwecji. Łącznie zgłoszono podejrzenie wystąpienia 96 niepożądanych skutków u 38 zaszczepionych osób – poinformowała Szwedzka Agencji ds. Produktów Medycznych.

– Zmarłe osoby miały jakąś formę choroby podstawowej. Na razie nie widzimy związku przyczynowego między szczepieniem a śmiercią. Chcemy jednak dokładnie sprawdzić te przypadki – oświadczyła Veronica Arthurson ze Szwedzkiej Agencji ds. Produktów Medycznych.

38 KOMENTARZE

 1. W ciągu ostatniego miesiąca umarły trzy moje sąsiadki, wszystkie na koronawirusa. Ja już prawie nie wychodzę z domu, wyczekuję szczepionki jak zbawienia. Ale mam dopiero 67 lat i się boję, że nie będzie mnie na pierwszej liście albo sie nie dopcham, bo ci nasi lekarze z przychodni powstawiają swoich protegowanych. Walczcie o miejsce, tu chodzi o nasze przeżycie! Ojciec Święty Franciszek już się zaszczepił i mówił, że to moralny obowiązek!!!

 2. Jak ktoś umrze po zarazeniu kowidem to przyczyną śmierci ZAWSZE jest kowid. Jak ktoś umrze po szczepieniu to przyczyną śmierci NIGDY nie jest szczepionka.

 3. Teraz jak szczepią to wszyscy umierają na własne choroby podstawowe.
  Przedtem było odwrotnie, wszystkich wszystkich kosił wirus korony, nawet chorych na raka trzustki.

  Co ciekawe mówią to bez zająknięcia ci sami „eksperci“.
  Dezinformacja jest straszna.

 4. To po ch… ich szczepili. To lekarz nie widzi że ktoś jest w stanie agonalnym. No chyba że oni nie mieli oznak wskazujących na możliwe zejście. W tym wypadku to szczepionka ich zabiła.

 5. 10 przypadków to czyste łgarstwo. Z miliona Niemców codziennie umiera 30, bo ludzie umierają, średnio żyją 80 lat a do 95 lat umiera 99% z tego miliona. Daje to 120 osób umarłych w ciągu 4 dni od podania szczepionki dla 1mln osób. Zaszczepiono 1mln Niemców w ciągu 3 tygodni, to oznacza że co najmniej 600 z nich nie żyje do dziś. Jeśli to starsze osoby to liczba może być kilka razy większa, nawet 10 tysięcy a nie 10 osób. Ktoś fałszuje wyniki

  • Ci seniorzy są jak z..dzi w obozach. Szli do komór jakoby pod prysznic, żeby zmyć z siebie robactwo a jakimś dziwnym trafem wychodzili przez komin. Ludzie uwielbiają się sami oszukiwać, sugerując, źe starają się życie zachować jednocześnie grając w rosyjską ruletkę. Biedota umysłowa.

   • Z drugiej strony co się dziwić. Starsze pokolenie wyrosło i wychowało się w zdrowym moralnie społeczeństwie, gdzie lekarz leczył, farmaceuta doradzał opieka pomagała; władza dbała o naród. Jak ktoś coś mówił to tak myślał a jak twierdził źe chce pomóc to tylko to miał w głowie.

    • Oni nie przestawią się na nowoczesne myślenie, sto procent zaufania i dwieście procent kontroli bo nie ma takiego świństwa którego nie da się zrobić za pieniądze a im ktoś ma więcej tym ma bardzie „elastyczną” moralność i wiara w dobrą wolę kogoś kto przede wszystkim zarabia pieniądze jest zabójcza. Cóż, to się nazywa dobór naturalny, choć całkiem naturalny innnienjest.

 6. Jak to powiedział Morawiecki, nadchodzą nowe czasy. Starzy będą umierali, a jak nie to się przyspieszy po zaszczepieniu.I co ZUS sam się naprawi. Tylko, ze z Niemiec powrócą nasze opiekunki i gdzie dostaną prace jak i u nas seniorzy odejdą?

 7. Tłumnie zaludniający to forum pocieszni posiadacze jednocyfrowego ilorazu IQ „myślą”, że podanie szczepionki przeciwko koronawirusowi powinno zapewnić zaszczepionemu delikwentowi … nieśmiertelność ! :)))

 8. Po szczepieniach będzie eksplozja zachorowań i zgonów.
  Starzy będą umierać, ale nie przez szczepionkę, ale ze „starości”. Reszta będzie umierać, ale nie będzie „dowodów” na związek z szczepionką. Wszystko zwalą na wirusa – ZMUTOWANEGO, lub choroby współtowarzyszące, albo niezdiagnozowane.

 9. Zawsze myślałem, że aby się zaszczepić na cokolwiek, trzeba być względnie zdrowym. Względnie, bo jak to mawia pewien dr hab. „Nie ma ludzi całkowicie zdrowych, są tylko niezdiagnozowani”. Ciekawe jak bardzo niezdiagnozowane były te przypadki, że tak szybko ich zwinęło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here