Przyganiał kocioł garnkowi? Durczok do Latkowskiego: „Ty, kryminalisto, zacznij się bać”

Durczok grozi Latkowskiemu.
Durczok grozi Latkowskiemu. (Fot. PAP/kolaż)

Kamil Durczok, będący na bakier z prawem, grozi Sylwestrowi Latkowskiemu. Szuka kancelarii, która poprowadzi sprawę przeciwko dziennikarzowi. Płacić nie chce.

W środę, 13 stycznia wieczorem Telewizja Polska wyemitowała film dokumentalny w reżyserii Latkowskiego pt. „Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy”.

W przeszłości Latkowski napisał także książkę pt. „Układ Trójmiejski”. Sytuację, która dzieje się na Pomorzu – już nie tylko w kwestii Amber Gold – nazwał „Małą Sycylią”.

W filmie dokumentalnym o Amber Gold Latkowski szukał odpowiedzi na wiele pytań. M.in. co się stało ze złotem oraz pieniędzmi klientów, którzy na początku minionej dekady chętnie inwestowali w – jak się później okazało – piramidę finansową.

Ale, że film leciał w telewizji rządowej, to nie mogło także zabraknąć akcentów dot. ewentualnej wiedzy o całym procederze ówczesnego premiera Donalda Tuska. A także jego syna Michała, który znał się z Marcinem P. (rzekomym mózgiem całej operacji) i pracował przy OLT Express.

Czytaj także: Sądownictwo w oparach absurdu. Sędzia od dwóch miesięcy odczytuje wyrok ws. Amber Gold. Opuścił ją już nawet prokurator

W dyskusji po emisji filmu dokumentalnego o Amber Gold, Latkowski na antenie TVP podkreślał, że za piramidą finansową na taką skalę nie mogły stać dwie osoby.

Afera Amber Gold to przykład tego, że w Polsce mafia istnieje. Mafia to związek polityków, samorządów, biznesów, prokuratury – mówił Latkowski.

Narracja filmu najwyraźniej nie spodobała się Kamilowi Durczokowi. Były dziennikarz szuka kancelarii, która pro publico bono poprowadzi sprawę przeciwko Latkowskiemu.

„Szukam kancelarii, która pro publico bono, poprowadzi sprawę przeciwko Latkowskiemu. Z 212 kk. A może i więcej. To niebywałe, co #Kurwizja wypuściła wczoraj. A Ty, kryminalisto, zacznij się bać” – napisał Durczok.

Art. 212. KK dotyczy zniesławienia.

Swoją drogą, gorąco liczymy, że jak już PiS dojdzie do władzy, to rozliczy winnych afery Amber Gold.

Durczok do Latkowskiego na Twitterze.
Durczok do Latkowskiego na Twitterze.

Biedny jak Durczok. Nie ma nawet na koszty komornicze. Sommer: Tak sobie poradziła na wolnym rynku twarz TVN

12 KOMENTARZE

  1. Najwięcej do powiedzenia w tym Kraju jakimś dziwnym trafem mają same „zera”. Często zaś, są to „zera” jeszcze nienazwane. Najczęściej są nimi służący obcych Nam służb/jednostek, nazywający siebie „parla-mentarzystami”, choć raczej powinno brzmieć „parla-mendarzystami – z racji pełnionych ról. Wikisłownik tłumaczy menda w nastepujące sposoby: – wesz łonowa (mendoweszka) – człowiek podły – człowiek głupi/ niezdarny – policjant. Czy jeszcze ktoś inny tutaj rządzi ?

  2. Kryminalista to ktoś skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo kryminalne. Jeżeli Latkowski nie spełnia tego warunku, to Durczok z myśliwego stanie się zwierzyną łowną, która sama wystawia się na strzał. Albo jest tak głupi, że tego nie wie, albo jest pewny niezawisłego sądu.

  3. Nawet średnio rozgarnięty wie że Marcin i jego żona to słupy w całym tym przekręcie.Wiadomym jest kto za tym stoi.

Comments are closed.