Skandal w Hiszpanii. Seniorka zaszczepiona przymusowo wbrew decyzji jej córki

31 grudnia Brytyjczycy maja zatwierdzić szczepionkę AstraZeneca. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay

Sąd w Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii nakazał w środę lokalnym władzom medycznym zaszczepienie przeciw Covid-19 jednej z mieszkanek domu seniora. Sprzeciwiała się temu córka kobiety.

Relacjonujący proces dziennik “ABC” wskazał, że podopieczna jednego z domów spokojnej starości cierpi na zaawansowaną chorobę, która ogranicza jej funkcje poznawcze, a tym samym utrudnia samodzielne podejmowanie decyzji.

Prowadzący sprawę sędzia odrzucił argumentację córki kobiety, która w sobotę uniemożliwiła zaszczepienie swojej matki w domu opiekuńczym.

Kobieta twierdziła, że szczepienie może mieć negatywny wpływ na samopoczucie matki. Deklarowała, że woli “poczekać, aby zobaczyć reakcję innych osób, które otrzymały szczepionkę”.

Łatwiej jest zachorować na ciężką chorobę bez poddania się szczepieniu niż po jego przeprowadzeniu – podsumował sędzia, który nakazał zaszczepienie seniorki.

30 grudnia regionalna prokuratura w Sewilli na południu kraju wydała komunikat, w którym przestrzegła rodziny niedołężnych seniorów odmawiające poddania tych osób szczepieniom. Zagrożono, że rodziny, które będą utrudnianie zaszczepienie seniorów, mogą stracić prawo do opieki nad nimi. (PAP)

17 KOMENTARZE

 1. Jeśli Polacy obronią się przed żydowskimi roszczeniami i polskojęzycznymi politykami to za kilka lat jest szansa że normalne niedobitki z zachodu będą emigrować do nas, bo tej komuny już raczej nie cofną. Oby!

  • ja chciałbym też tak żeby Polacy obronili się, ale niestety większość Polaków popiera prożydowską, prokomunistyczną, protęczową i prounijną bandę pięciorga (wliczając też Hołownię)

  • I wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie CKM-ów na granicach bo przywloką swoją postępowo-komunistyczną zarazę i do nas.
   U nich komuny nie cofną ale z biegiem lat Muzułmanie przywrócą tam prawo i porządek.
   Potrzebna będzie naturalna wymiana ludności.

 2. U mnie w pracy to jeden umarł na covida, a miał dopiero 50 lat i na nic więcej nie chorował. Więc mi nie gadajcie, że covida nie ma. Jak ludzie się nie zaszczepią, to my nigdy z tego nie wyjdziemy. Zresztą gołym okiem widać, że tylko przez żelazne restrykcje można z tego wyść. Włosi mieli wszystko gdzieś i padali jak muchy. a u nas jak kazali nosić maseczki, to ja w ogóle nie chorowałem. Znaczy, to pomaga.

 3. W polskich DPS też dzieją się dantejskie sceny. Tam nikt nie ma dostępu do staruszków.
  Gdybym musiał iść do DPS to wolałby „targnąć się na linę”.

 4. Czysty zamordyzm i bezprawie w komuszej Hiszpanii. Ale i u nas też, bo prymusi rządowi prześcigają się w naśladowaniu bezprawia i głupoty z innych krajów. W tym przypadku chodzi o skrócenie życia niewygodnego, chorego człowieka.

 5. Zamiast szczepić młodych i zdrowych, takich co były testy przeprowadzane, to oni na staruszkach jak na królikach doświadczalnych,aż mi się serce ściska,bo oni nie mają jak się bronić? Jakim prawem sędzia p0djął taka decyzje , chyba najpierw powinien ubezwłasnowolnić, oj niedługo tez będzie starym wtedy zobaczymy. A ile to już zachorowało po tej szczepionce, więc nie działa, dlatego szef Pfizera sprzedał akcje, z chwilą ogłoszenia.

 6. Planem jest jak najszybsze wymordowanie starszych ludzi, własnie tych słabych i schorowanych dlatego DPSy są w grupie 0 czy 1(?) w każdym razie najprędzej jak to tylko możliwe. Szczepi się ludzi zdrowych a nie schorowanych i to jest najlepszy dowód na to, że wzieli się za mordowanie tych co obciążają system zdrowia. Ten sędzia powinien sam zostać skazany jeśli kobieta po szczepionce umrze. No ale i tak powiedzą, że smierć była bez zwiazku z. Okrutna bolszewia.

Comments are closed.