Artyści jak zwykle w awangardzie „postępu”: „Biali mężczyźni są odpowiedzialni za całe zło na Ziemi”

Camelia Jordana na koncercie w Nanterre w 2011 roku Fot. Wikipedia
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl

Kiedyś biały mężczyzna mógł być w piosence nawet „lekiem na całe zło”. Teraz jest już tylko z racji urodzenia… „całym złem”. „Biali mężczyźni są w zbiorowej nieświadomości odpowiedzialni za całe zło na Ziemi” twierdzi piosenkarka Camélia Jordana, która promuje swój nowy album.

Artyści jakoś doskonale wyczuwają skąd wieje wiatr i potrafią odpowiednio ustawiać. Pani Jordana poświęciła swój kolejny album feminizmowi i równości płci. W jednej z piosenek zapewnia, że gdyby urodziła się mężczyzną, „prosiłaby o przebaczenie”.

Album Camélii Jordany pod tytułem „Facile” ukaże się na rynku pod koniec stycznia. Jego tematem są relacje między mężczyznami i kobietami. Artystka w wywiadzie „L’Obs” użalała się, że jest „regularnie ofiarą seksizmu”, tymczasem wszyscy mężczyźni powinni prosić o „przebaczenie”.

Camélia Jordana twierdziła w wywiadzie, że podczas komponowania piosenek do albumu chciała „wejść w skórę mężczyzny”. Twierdziła też, że „biali ludzie w zbiorowej nieświadomości są odpowiedzialni za całe zło Ziemi”.

Jej wizja feminizmu to równość praw kobiet i mężczyzn, ale aby „to osiągnąć, musimy zakwestionować męskość” i „patriarchalną władzę”. Przeszkadzają jej nawet stygmatyzujące podobno kobiety… pisuary.

Odloty Jordany na tym się kończą. Wypowiadała się i na inne tematy „społeczne”. Jej zdaniem „tysiące ludzi nie czuje się bezpiecznie przy policji” i jest „masakrowanych tylko z powodu innego koloru skóry”. I pomyśleć, że zamiast do psychiatry, tego typu celebrytki zaprasza się do… mediów.

Camélia Jordana to pseudonim artystyczny pani Riad-Aliouane, aktorki i piosenkarki pochodzenia algierskiego. Jej ojciec Hachemi jest Kabylem, zaś matka Zolikha pochodzi z Oranu. Jej dziadek był aktywistą algierskiego FLN (Frontu Wyzwolenia narodowego). Obecnie mieszka w Brukseli. Zasłynęła m.in. w listopadzie 2018 roku. Stwierdziła wówczas, że ​​jej pokolenie nie identyfikuje się ze społeczeństwem francuskim, na czele którego stoją „bogaci starzy biali”.

Źródło: VA

18 KOMENTARZE

  1. Drodzy Biali Mężczyźni czy trzeba Wam jeszcze lepszych dowodów, że czas się zbroić po zęby, czas strzelać na strzelnicy do upadłego, czas chodzić z bronią przy tyłku, bo pewnie niedługo i w Polsce rozpocznie się SEZON POLOWAŃ NA BIAŁE MIĘSKO

  2. A co z żółtymi mężczyznami? Co Japończycy nie zabijali ludzi w obozach koncentracyjnych, eksperymenty na ludziach w Mandżurii to może robił dr. Mengele.

    • oni tak naprawde sa biali. eskimosi to biali ludzie ktorzy z europy poszli na grenlandie i zeszli z grenlandii do japonii i usa. indianie i japonce to biali, po obrobce endemicznej. nie mylic z chinolami.

  3. Gdyby nie biali, to ci wszyscy czarni i śniadzi dzisiaj w afryce spier.dalali przed lwami i mieszkali w lepiankach z gó.wna

Comments are closed.