NIEBYWAŁE! Powstaną „czarne uniwersytety”. Koncern Apple inwestuje w „równość rasową”

Apple. Foto: pixabay
Apple. Foto: pixabay

Będą „czarne uniwersytety”, szkolenie „czarnych przedsiębiorców”. Apple inwestuje w walkę przeciwko „niesprawiedliwościom rasowym”. Firma zapowiedziała przeznaczenie na takie inwestycje sumy 100 milionów dolarów.

To część zapowiadanej akcji pomocy „kolorowym społecznościom”. Taki zamiar ogłosili jeszcze w czerwcu ubiegłego roku.

Apple brzmi niczym komuniści i chce „budować bardziej sprawiedliwy świat”. W czerwcu ubiegłego roku, po zamieszkach związanych ze śmiercią Afroamerykanina George’a Floyda, grupa zobowiązała się do „pomocy w usunięciu przeszkód i walce z niesprawiedliwości, wobec których stają społeczności kolorowe”.

Firma uruchomi m.in. „Akademię Apple” w Detroit i zainicjuje partnerstwo z czarnymi amerykańskimi uniwersytetami w Atlancie. Apple Developer Academy będzie szkolić „młodych czarnych przedsiębiorców, także programistów”. Apple co roku zatrudnia tysiąc studentów z tej uczelni.

Firma Apple ma również zainwestować dziesiątki milionów dolarów w dwie instytucje specjalizujące się w inwestowaniu w małe i średnie przedsiębiorstwa tworzone przez mniejszości.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple mówi, że „wszyscy musimy przyczynić się do pilnej pracy nad budowaniem lepszego i bardziej sprawiedliwego świata”. Dlatego Apple wysyła „sygnał trwałego zaangażowania” i pewnie się na tej jednej firmie nie skończy.

Ponieważ historia uczy jak kończyły się dotąd takie „budowy sprawiedliwego świata”, to można obawiać się najgorszego…

Źródło: VA

29 KOMENTARZE

  • Doskonały przykład, jak sprzedażowo strzelić sobie w kolano. Ale może to ja jestem naiwny sądząc, że w Nowej Normalności będą obowiązywały anachroniczne reguły biznesowe?

  • @larum,
   Inżynier zaczyna się od IQ 120, programista od 130. Taki z IQ 120 załapie się może z bólem na administratora systemu ale niewiele samodzielnie zaprogramuje.
   Murzyn z USA ma IQ średnio 85.
   Czyli mniej więcej 1 na 400 ma szanse zostać programistą a 1 na 70 administratorem systemu.
   Reszta będzie robić to co do tej pory (napadać z nożem pod blokiem) a ci zdolniejsi nie mieli żadnych problemów kształcić się na dotychczasowych zasadach.

   • W USA przy rekrutacji na uczelnie murzyni dostają dodatkowe punkty, biali 0 a azjaci ujemne punkty, jak pracują po studiach można łatwo wywnioskować. Twoje wypociny, że inżynier głupszy od programisty lub administrator od klepacza kodu z życzliwości dla nczas przemilczę.

 1. powtarzam po raz kolejny. Moja córka odebrała dyplom na University of Salford. Myslę, że 80% studentów było kolorowych. Wszyscy wiwatowali i białym i kolorowym. Ciekawe w jaki sposób apple chce zachęcić studentów do nauki. Czyżby magiczne 500+ przyjęło się w USA?

 2. Pokazcie mi chociaz jednego Murzyna ,ktory by namalowal perspektywiczny obraz.Chcialbym jeszcze poznac choc jeden Projekt inzynieryjny,prawo fizyki lub Matematyki noszace imie swojego czarnego odkrywcy(nie Hindusa!!!)To samo dotyczy muzyki polifonicznej,itd.itp..Wladca.

 3. To ile % „czarnej kwi” trzeba będzie mieć żeby dostać kasę na założenie firmy? Zacznie się szukanie kolorowych pradziadków?

 4. Panie Redaktorze, na konserwatywnym portalu nie wypada używać lewicowej nowomowy typu „Afroamerykanin”. Piszemy po prostu „Murzyn”. Zwłaszcza, że ten cały Floyd z Afryką nie miał nic wspólnego.

 5. To brzmi jak segregacja rasowa… Skończy się konfliktami na tle etnicznym i religijnym, a świat spłynie krwią tak, że wszystkie dotychczasowe wojny razem wzięte będą wydawać się dziecięcymi igraszkami.

Comments are closed.