Brutalna interwencja policji. Funkcjonariusz okładał 64-letniego mężczyznę [VIDEO]

Policjant z Kanady okłada starszego mężczyznę.
Policjant z Kanady okłada starszego mężczyznę. (Zdj. screen/Twitter)

W sieci pojawiło się brutalne nagranie z Kanady, na którym widać jak policjant podczas interwencji w Guelph w Ontario, bije starszego mężczyznę. Wszystko zarejestrował przechodzień, który zauważył szamotaninę.

– To było straszne. Stać tam i patrzeć na to, nie móc nic zrobić i wiedzieć, że gdybym wkroczył, zostałbym aresztowany – powiedział Christopher Cliffe, 28-letni świadek zdarzenia, który wyszedł z domu zrobić zakupy.

Mężczyzna wyciągnął jednak telefon i nagrał skandaliczne zachowanie funkcjonariusza. Film trafił do jego przełożonych.

Policja w Guelph wydała oświadczenie w tej sprawie: 

12 stycznia 2021 r. o godzinie 13:13 funkcjonariusze policji Guelph znaleźli dorosłego mężczyznę przed rezydencją znajdującą się w pobliżu skrzyżowania Stevenson Street North i Grange Street w mieście Guelph. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu z Huronia West Division policji Ontario.

Gdy policja próbowała aresztować mężczyznę, nawiązała się walka. Ostatecznie policja zdołała przejąć kontrolę i aresztowała mężczyznę.

Natomiast z relacji Cliffe’a wynika, że 64-letni mężczyzna chciał wpuścić do domu funkcjonariusza, żeby pokazać mu dokumenty. Chciał wyjaśnić sprawę po tym jak usłyszał od policjanta, że trafi do aresztu, bo nie stawił się w sądzie. Funkcjonariusz nie chciał do słuchać i przeszedł do użycia siły.

„Nie było absolutnie żadnego uzasadnienia dla poziomu agresji, jaką ten oficer zastosował w tej sytuacji” – stwierdził świadek, który podkreślił, że atakowany mężczyzna praktycznie wcale się nie bronił.

Źródło: rebelnews.com

14 KOMENTARZE

  1. Niektórzy policjanci to bydlaki i to w każdym kraju w Polsce też . Dlatego takim należy spuścić wpi….l ,żeby wiedział jak to smakuje , a potem wywalić na zbity ryj. Są mądrzy bo broni ich mundur i ustawa . W mojej miejscowości kiedyś tak uczono rozumu – dożarty to manto i pomagało. Poza tym rękoma nie wolno bić nikogo – nawet Policji i tu powinno być zastosowane prawo : bity ma prawo się bronić.

    • a ja uwazam ze wszyscy policjanci to bandyci a nie niektorzy. taka praca, rozkaz bandyty trzeba wykonac. tak samo jak lekarz, kazdy zabija pacjentow. taki system, wymusza pewne zachowania a nie inne.

  2. Za komuny zeby nie beszczescic orla, zamaskowane chlopaki zdejmowaly czapke znienawidzonemu milicjantowi z glowy – bez obstawy – i spuszczaly mu taki w…, ze do konca zycia pamietal gnojek jak sie odnosic do obywatela jako suwerena. Zatesknimy do tamtych czasow kiedy mimo wszystko bylismy u siebie?

  3. przecież dziadek stawiał czynny opór. Parę sierpowych usprawniło proces zatrzymania. Przestańcie być tacy zacietrzewieni, zwłaszcza przy uciętych filmikach.

  4. Pamiętajcie że milicja czy policja zawsze była kształtowana jako zbrojne ramie ochronne rządzących, oszustwem pod nas jest hasło że mają służyć nam obywatelom, ale zasady weryfikacji i szkoleń obnażają zakłamanie które nie zmieniło się od 30 lat, komuniści nie byli aż tak perfidni.

Comments are closed.