Korwin-Mikke doniesie na Szumowskiego do prokuratury. „Żeby ludzie zobaczyli, że to rząd morderców”

Łukasz Szumowski, Janusz Korwin-Mikke Źródło: YouTube, collage
Łukasz Szumowski, Janusz Korwin-Mikke Źródło: YouTube, collage

Janusz Korwin-Mikke był gościem Radia WNET. Prezes partii KORWiN i poseł Konfederacji powiedział, że zamierza donieść do prokuratury na Łukasza Szumowskiego.

Janusz Korwin-Mikke był pytany m.in. o akcje otwierania lokali mimo panujących w Polsce restrykcji covidowych.

– Nie mówię, żeby otwierać – ale mówię, że jak ktoś otwiera to jest dzielny. Jak wszyscy się otworzą, to władza się nie ośmieli wszystkich karać – stwierdził polityk.

Według Korwina-Mikkego, jak wszyscy otworzą swoje biznesy, to władza nie ośmieliłaby ich karać.

Polityk Konfederacji uważa, że polski rząd jest dużo groźniejszy od pandemii koronawirusa.

– Powiedzmy jasno – polski rząd jest najgorszym wrogiem polskiego narodu. (…) W wyniku tego, że państwo walczyło z koronawirusem umiera miesięcznie 16 tysięcy osób więcej – to są ofiary rządu, idiotów, którzy zabili ludzi. (…) To są mordercy, zabójcy – mówił ostro.

W związku z tym Korwin-Mikke postanowił złożyć do prokuratury zawiadomienie na byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– To jest postać symboliczna, ale chodzi o to, żeby ludzie zobaczyli że to rząd morderców – wyjaśnił.

Źródło: Radio WNET

48 KOMENTARZE

 1. No to przecież Szumowski biznes otworzył, jak chce JKM!
  To dlatego iż otworzył JKM chce go karać?
  No to karać wszystkich, a nie jednego?

 2. Zastanawiam się gdzie Korwin widzi Polaków w tym nierządzie sprzedawczyków? Za to co zrobili i robią obecnie wszyscy bez wyjątków powinni powiewać jak liście na wietrze…

  • wystarczy sprawdzic ilu aparatczykow ma wielokrotne obywatelstwo, albo w konstytucji wpisac taki zakaz. ale to trzeba bylo zrobic 30 lat temu.

 3. Jaką kanalią trzeba być, żeby atakować człowieka, ministra w Rządzie Państowym Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, który przez kilka miesięcy walczył na pierwszej linii frontu, narażając swoje życie i zdrowie???!!!! Ten człowiek zrobił dla Polski i Polaków 100 razy więcej niż Korwin! Każdemu ministrowi w Rządzie Państowym należy się szacunek. Kiedyś jeszcze przyjdzie czas, że będziemy tym ludziom stawiać pomniki!!!

 4. Takie doniesienia do prokuratury należą się wszystkim tym którzy doprowadzili do obecnego stanu. Mam nadzieje, że znajdzie ono finał w sądzie i że kara (takich ludzi jak Szumowski) ich nie ominie.

 5. Ludzie – nie widzicie że tzw ‚Aldona’ to albo prowokator albo sarkastyczny człowiek, który chce was zmusić do takiego a nie innego odpowiadania na jego posty? Przecież ewidentnie widać po stylu pisania że to co pisze to ironia. Nie da się być aż tak głupim, żeby pisać takie idiotyzmy. Nie uwierzę w to.

 6. A dlaczego nie Morawieckiego??? Dlaczego byłego ministra, a nie obecnego?? Dlaczego nie kilku naraz?? I dlaczego cicho o Trybunale Stanu??? !! Czas by inteligencja ruszyła do boju, tym razem – po 30 latach – inteligencja, w tym przede wszystkim prawnicy. Bo łamana jest Konstytucja i to na wyrwę. Dlaczego nic nie słychać o Komisji w sprawie działań nierządu?

 7. Międzynarodowy Trybunał Karny dla Morawieckiego, Niedzielskiego, Dudy, posłów i wszystkich służb zaangażowanych biernie lub czynnie w spisek i zbrodnię szczepionkową.

 8. Niech Szumowski z Giertychem i Czarneckim założą partię, to będzie sprawa polityczna, czyli kasy na fajne życie własne, na pewno będzie więcej chętnych do budowania struktur, lepiej mieć partie niż siedzieć…

 9. Panie Korwin – Mikke , niech pan to w końcu zrobi , jemu to się należy , tak jak i Niedzielskiemu , Kaczyńskiemu czy Morawieckiemu. Trzeba to zrobić i rób pan , co powiedzą o panu wyborcy tchórz , albo bohater . Co pan woli ?

 10. wszystkich pisowców ukarać ale minimum dożywocie oni nie mają prawa chodzić po ziemi w śród normalnych ludzi STOP KORONA ŚCIEMIE !!!

  • Tu nie tylko o pisowców chodzi, nie tylko o Polskę. Może trzeba będzie przeprosić Inuitów i dać im jakieś fajne tereny, a Grenlandię przekształcić.

  • protestuję Kot Prezesa musi mieć Opiekuna i Opiekunów na zastępstwo, prawa zwierząt są teraz chronione bardziej niż ludzi – więc jest mocna podstawa prawna do obrony !!! na pewno kreatywne sądy będą badać wszelkie okoliczności – (gdyby o winie decydowała ława przysięgłych to by było prościej…)

 11. Brawo!!! Qszyscy już wiedza że przez Pisowski lockdown umiera tysiące ludzi tygodniowo – a mimo to PiS robi to dalej.
  Po drugie – za brak leczenia np. Amantadyną drugi proces.
  Za szczepienie tym niesprawdzonym dziadowstwem trzeci. itd. itd.

 12. przez ioch decyzje zginęło tysiące ludzi. ich trzeba zamknąć na dożywocie bo to są wariaci, niebezpieczni dla otoczenia…

Comments are closed.