Najnowsze badania: LOCKDOWN jest nieskuteczny w powstrzymaniu COVID-19

STOP lockdown. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay/nczas.com
STOP lockdown. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay/nczas.com

Według najnowszych badań przeprowadzanych na całym świecie lockdown nie przyniósł większych korzyści w kontekście rozprzestrzeniania się COVID-19 niż dobrowolne środki, takie jak utrzymywanie dystansu społecznego lub ograniczenie podróży.

Grupa badaczy ze Stanford przeprowadziła badania i opublikowała je w Wiley Online Library 5. stycznia br.

Naukowcy przyglądali się wzrostowi zakażeń koronawirusem w 10 krajach, podczas pierwszych miesięcy pandemii.

Analizowali dane z Anglii, Francji, Niemiec, Iranu, Włoch, Holandii, Hiszpanii i USA, które wprowadziły blokady gospodarek, porównując to z sytuacją w Szwecji i Korei Południowej, które zastosowały dużo mniej restrykcji.

Badacze zastosowali model ma matematyczny i porównali „sumę skutków niefarmaceutycznej interwencji i dynamiki epidemii” w państwach, które wprowadziły surowe restrykcje i w tych, które obrały odwrotny sposób walki z pandemią.

To co ustalili jest bardzo ciekawe.

Okazuje się, że „nie ma wyraźnego, znaczącego korzystnego wpływu (bardziej restrykcyjnych środków) na wzrost ilości przypadków (koronawirusa) w żadnym kraju”.

„Wdrożenie jakichkolwiek środków niefarmaceutycznej interwencji wiązało się ze znacznym ograniczeniem wzrostu przypadków w 9 z 10 badanych krajów, w tym w Korei Południowej i Szwecji, które wdrożyły jedynie INNPI (mniej restrykcyjne środki niefarmaceutyczne)” – wynika z badania.

„Nie kwestionujemy roli wszystkich interwencji w zakresie zdrowia publicznego ani skoordynowanej komunikacji na temat epidemii, ale nie udaje nam się znaleźć dodatkowej korzyści płynących z nakazów pozostania w domach i zamykania biznesów” – podkreślają naukowcy.

Mimo to wiele gospodarek na świecie pozostaje zablokowanych. To może nieść ze sobą dramatyczne skutki, które odczuwalne będą długo po wygaśnięciu epidemii.

Minister zdrowia Adam Niedzielski 11. stycznia przedłużył lockdown w Polsce o kolejne tygodnie. Przedsiębiorcy są na skraju wyczerpania, zaczynają się buntować i otwierać swoje biznesy.

Rząd nie przedstawia żadnej realnej strategii, woli chwytać się doraźnych rozwiązań, które niszczą polską gospodarkę.

30 KOMENTARZE

 1. Absolutna bzdura! Dzięki lockdownowi uniknięto w Polsce wariantu włoskiego. Mówiła o tym telewizja TVP i telewizja Trwam. Dzięki naszemu rządowi w Polsce udało się jako tako zdusić zarazę. Dziękuję Panu Premierowi za to, że razem z Panem Prezesem Kaczyńskim – najwybitniejszym żyjącym Polakiem – od marca walczy z zarazą koronawirusa. A wam nieszczepione szury z tego portalu doradzam: wynoście się na Madagaskar, jeśli nie chcecie się szczepić i żyć w społeczeństwie odpowiedzialnych ludzi!!!

 2. Lepiej późno niż wcale. Głos przeciętnego człowieka w tej sprawie jest ignorowany. Dopiero naukowcy muszą ogłosić coś takiego, co ludzie wiedzą już od dawna. Rodzi się pytanie jak dotrzeć z tym głosem rozsądku do rządowych miernot? Wszak ludzie władzy choć często głupsi od nas mają o sobie mniemanie nadludzi.

  • Dokładnie a ich głupota i arogancja doprowadziła do katastrofy smoleńskiej i porozbijania całej floty rządowych aut. Oni nawet prawa fizyki usiłują łamać…

  • twoj glos bedzie zauwazony dopiero jak cos podpalisz, wysadzisz, zabijesz. tak niestety jest. dla rzadu jestes ciemna masa bez wlasnego zdania. oni maja monopol na przemoc.

 3. „Lockdown nie przyniósł większych korzyści”
  A mniejsze przyniósł? W Polsce ewidentnie terapia lockdown’ami działa, bo liczba „zakażeń” wyraźnie zmalała, pomimo tego, że p. Gut twierdzi co innego.

 4. „Mimo to wiele gospodarek na świecie pozostaje zablokowanych. To może nieść ze sobą dramatyczne skutki, które odczuwalne będą długo po wygaśnięciu epidemii”
  „Może, może” a może nie? Więc warto kontynuować.

  • no wlasnie co to znaczy „dramatyczne”? moje dzieci zmarnuja rok szkoly, ale ja zarobilem kasy po szyje. ceny rzeczy rosna ale przestalem pic bo knajpy zamkniete. zyski i straty.

 5. „Rząd nie przedstawia żadnej realnej strategii”
  Nie prawda – obecna strategia terapią lockownami jest konsekwentna i skuteczna.

 6. Oczywiście nie jest prawdą, że Szwecja nie wdrożyła obostrzeń. Także nie jest prawdą, że Szwecja nie poniosła kosztów gospodarczych.

  • maja wlasna walute, wiec wykorzystali niezaleznosc. polska nie ma wlasnej waluty, kurs zlotowki jest dyktowany dotacjami UE i transferem na gielde. dlatego polska nie mogla miec wlasnej polityki kowidowej, a szwecja i szwajcaria moga.

   • moravetz wprowadzil lokdaun na rozkaz zydowskich bankow ktore tracily na gieldzie pieniadze i nie mogly ich bezpiecznie wycofac. zobacz wig20 w okolicach 13 marca 2020. to jest prawdziwa przyczyna lokdauna. rozkaz zydowskich bankow.

 7. szczepienia też jak się patrzy na statystyki nie powodują pozytywnego efektu wręcz przeciwnie powodują zwiększoną zachorowalność na C19 u osób starszych przykłady „domy opieki” gdzie ponad 50 % zachorowało na C19 mimo ze wcześniej nie byli chorzy. (co ciekawe u nas 41 % medyków się zaszczepiło „preparatem GMO”

 8. Przecież od początku wiadomym było, że to nie o żadne zapobieganie przed wirusem chodzi, a o złamanie wolności, godności, samostanowienia i wolnej woli Człowieka.
  Sataniści, pedofile i skorumpowane „elity” są u władzy i to oni mają z Nas zrobić autentyczną bezbronną miazgę. Tylko otwarta wojna z tymi gadami może zmienić Naszą przyszłość i tylko My sami musimy tego dokonać. Inaczej – „Adiós Muchachos !”

   • I to jest Nasz kolejny dramat narodowy. A na zaszczepionych nie ma już co liczyć. Oni powoli, acz skutecznie ewoluują do postaci zombi, by stać się cywilizacyjnym balastem. Natomiast dla BigPharmy dożywotnim lukratywnym źródełkiem finansowej rozkoszy i satanistycznego rozpasania.

Comments are closed.