„Obrzydliwe”. Korwin-Mikke komentuje słowa dziennikarza „Gazety Wyborczej”

Janusz Korwin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke. (Fot. PAP)

„Lizała, lizała i dolizała” – tak Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej” skomentował fakt, że prof. Elżbieta Chojna-Duch dostała posadę w NBP. Janusz Korwin-Mikke jest oburzony seksistowskim komentarzem dziennikarza.

„Nie tylko Paweł Mucha został ostatnio doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Według naszych informacji posadę w banku centralnym otrzymała także prof. Elżbieta Chojna-Duch, która zeznawała niedawno przed powołaną przez PiS komisją ds. luki VAT” – podała na swojej stronie internetowej „Gazeta Wyborcza”.

Brukowiec informuje, że Chojna-Duch przez długie lata była związana z ludowcami. „Ale dwa lata temu ludowcy ze zdumieniem przyjęli jej zeznania przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT. Chojna-Duch krytykowała rząd, w którym pracowała” – czytamy.

„Lizała, lizała to i dolizała” – napisał o nowej posadzie dla Chojnej-Dudy dziennikarz „GW” Paweł Wroński.

Oburzenia seksistowskim komentarzem Wrońskiego nie kryje prezes partii KORWiN i poseł Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke.

„Nie wiem, czy p.Paweł Wroński jest mizogynem, natomiast Jego wpis jest rzeczywiście obrzydliwy. I bezpodstawny: p. prof. Elżbieta Chojna-Duch należy do tych 10 proc. kobiet, które górują intelektualnie nad 60 proc. mężczyzn” – napisał polityk na Twitterze.

12 KOMENTARZE

 1. P. Korwin-Mikke prowadzi takie rejestry? Ja też mam swoje, z tym, że u mnie biust jest kryterium podstawowym. Ale ja gówniarz jestem ;)

 2. Przypominam, że P. Chojna- Duch byĺa wiceministrem finansów, ale została wywalona, bo zatrtdniała na czarno nianię. Chyli pasuje do Rządu PiS. Co innego mówi, co innego robi.

 3. Liczę, że na podobny wpis, ale że strony kobiety pod adresem mężczyzny JKM zareaguje równie stanowczo, walcząc z mizoandria i okazujac szacunek należny mężczyzna.

 4. No cóż, Wroński czy jego szef nie od dzisiaj plugawią siebie i brukowca w którym pisuje Wroński a szefuje manipulant Michnik!!!!!!!!!

 5. „…p.prof.Elżbieta Chojna-Duch należy do tych 10% kobiet, które górują intelektualnie nad 60% mężczyzn.”

  Z wypowiedzi JKM logicznie wynika, że 40 % mężczyzn (większość bez tytułów profesorskich) co najmniej dorównuje lub wręcz góruje intelektualnie nad prof. ECD. Jest to wypowiedź wysoce obraźliwa.

 6. od 2-3 lat czolowe posady we wszystkich panstwowych instytucjach dostaja cycate 40-tki sredniego wzrostu. sprawdzcie sobie. we wszystkich.

 7. I cały szowinizm JKM poszedł się… walić ;) Co tam siła samców, są pojedyncze kobitki, które swym intelektem zakasują całe ich stado :D

  • JKM nie mówił/pisał o obżydliwości, lecz o obrzydliwości. Nie można zatem nazywać go Szowinistą. On jest tylko takim małym szowinistą. Takim milusim. Ja nie! W przeciwieństwie do niego.

Comments are closed.