#otwieraMY. Ogromny rozmiar akcji. Szef sanepidu przyznaje: My tego nie opanujemy

Zdjęcie ilustracyjne. / Autor: Robert Parma| Licencja : CC-BY-SA-3.0

Rozmiar akcji #otwieraMY, połączonej z „Góralskim Vetem”, przerósł małopolski sanepid. Szef tej instytucji przyznał, że mamy do czynienia z obywatelskim nieposłuszeństwem na skalę, nad którą służby nie są w stanie zapanować.

Polscy przedsiębiorcy już masowo wypowiedzieli posłuszeństwo rządowi i przestali stosować się do bezprawnych rozporządzeń Morawieckiego, Niedzielskiego i spółki. Powstały już zorganizowane akcje #otiweraMY, „Góralskie Veto”, „Bałtyckie Veto”.

Szczególnie dużo lokali otwiera się w Małopolsce i na Podhalu. Szef małopolskiego sanepidu przyznał, że zbuntowanych właścicieli jest zbyt dużo, by sanepid mógł nad tym zapanować.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że według informacji radia RMF FM, rząd wydał służbom polecenie ścigania każdego kto podniesie rękę na władzę ludową. Tymczasem może do tego po prostu nie być środków.

To pospolite restauratorskie nieposłuszeństwo i my tego nie opanujemy. Jest to walka z wiatrakami – przyznaje w rozmowie z lovekrakow.pl Jarosław Foremny, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Foremny odniósł się też do wyroku WSA, na który często powołują się przedsiębiorcy. Jak podkreśla nie jest to wyrok prawomocny, a sanepid nie jest od oceny prawa.

Nie ma ani jednego prawomocnego orzeczenia. Nie chcę komentować uzasadnienia orzeczeń, bo nie jestem prawnikiem. Swoje zdanie mam, ale rozmawiamy o faktach i tu podkreślę: żadnego prawomocnego wyroku nie ma – powiedział.

29 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że te słowa dotrą i do innych polskich przedsiębiorców i dodadzą im otuchy, że nie tylko oni tak myślą, nie są osamotnieni i trzeba jeszcze więcej takich „nieposłusznych”, a polskojęzyczne próżniaki z warszawki ustąpią. Nota bene historia zacznie się powtarzać i może tym śladem pójdą inne narody. I znowu wyjdzie, że jesteśmy prekursorami w walce o „wolność naszą i waszą”.

 2. Ludzie w końcu przegonią całe to tałatajstwo.Urzędnik, który nałożył karę niezgodne z prawem sam powinien ją zapłacić.

  • Nic to nie da. Nie mają społecznego poparcia. Jest lepszy sposób, np. w porozumieniu przestać płacić ZUS i podatki. Tydzień i sprawa pandemii załatwiona i odpada argument rozprzestrzeniania zarazy. Teraz PiS w TV napuści na nich dziadków i będą wrogami.

  • Od początku chodzę, gdzie chcę, podróżuję komunikacją zbiorową, maski nie noszę, zasłaniam sie szalikiem, gdy kierowca pks nie chce otworzyc mi drzwi na przystanku, „współwyznawcy” chcą mnie wyrzucać z kościoła. Należę do „seniorów” (nie cierpię tego słowa! Jestem po prostu stara, i już!).
   I PIERWSZA PÓJDĘ zjeść coś dobrego w sympatycznej restauracji, bo dość się całe życie nastałam przy kuchni!
   Nikt mnie nie będzie tu straszył – wirusem!

 3. Zapisujcie skrupulatnie nazwiska funkcjonariuszy tego aparatu bezprawia. Rozliczymy i ich, gdy Polska zrzuci jarzmo IV Kaczpospolitej Ludowej!

Comments are closed.