Po Węgrach, Łotysze uznają małżeństwo za wyłączny związek kobiety i mężczyzny

Ryga Łotwa
Sejm łotewski w Rydze Fot. Wikipedia
REKLAMA

Wynaturzenia propagowane przez „międzynarodówkę LGTB” doprowadziły do tego, że kolejne kraje starają się zabezpieczyć przed możliwą na szczeblu ponadnarodowym redefinicją pojęcia rodziny i małżeństwa. Niedawno takie zabezpieczenia wprowadził do Konstytucji parlament Węgier. Teraz łotewska Saeima.

Deputowani do jednoizbowego łotewskiego parlamentu (Saeima) przegłosowali przyjęcie prorodzinnej poprawki do konstytucji.

Za zmianą opowiedziało się 47 deputowanych, a przeciw było 25. W głosowaniu nie wzięło udziału 21 deputowanych, zaś 7 było nieobecnych.

REKLAMA

Teraz poprawkę zajmie się Komisja Prawna parlamentu. Propozycja nowelizacji konstytucji idzie w kierunku obrony tradycyjnie rozumianej rodziny. Lobby LGTB starało się temu przeciwstawić. Sięgano po ośmieszanie projektu, a nawet po zastraszanie polityków i wsparcie zagraniczne.

Łotwa weszła jednak na drogę zapisania w konstytucji zasady pomocniczości państwa wobec rodziny, która jest związkiem mężczyzny i kobiety. Łotewska lewica zawyła, ale ten nadbałtycki kraj pozostanie w kręgu normalności cywilizacyjnej.

Źródło: PCH24

REKLAMA