Po Węgrach, Łotysze uznają małżeństwo za wyłączny związek kobiety i mężczyzny

Ryga Łotwa
Sejm łotewski w Rydze Fot. Wikipedia
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Wynaturzenia propagowane przez „międzynarodówkę LGTB” doprowadziły do tego, że kolejne kraje starają się zabezpieczyć przed możliwą na szczeblu ponadnarodowym redefinicją pojęcia rodziny i małżeństwa. Niedawno takie zabezpieczenia wprowadził do Konstytucji parlament Węgier. Teraz łotewska Saeima.

Deputowani do jednoizbowego łotewskiego parlamentu (Saeima) przegłosowali przyjęcie prorodzinnej poprawki do konstytucji.

Za zmianą opowiedziało się 47 deputowanych, a przeciw było 25. W głosowaniu nie wzięło udziału 21 deputowanych, zaś 7 było nieobecnych.

Teraz poprawkę zajmie się Komisja Prawna parlamentu. Propozycja nowelizacji konstytucji idzie w kierunku obrony tradycyjnie rozumianej rodziny. Lobby LGTB starało się temu przeciwstawić. Sięgano po ośmieszanie projektu, a nawet po zastraszanie polityków i wsparcie zagraniczne.

Łotwa weszła jednak na drogę zapisania w konstytucji zasady pomocniczości państwa wobec rodziny, która jest związkiem mężczyzny i kobiety. Łotewska lewica zawyła, ale ten nadbałtycki kraj pozostanie w kręgu normalności cywilizacyjnej.

Źródło: PCH24

6 KOMENTARZE

 1. To nic nie da.
  Przyjdą lewacy i zdefiniują że kobieta może również mieć ch…a a zapis o związku kobiety i mężczyzny pozostawią.

 2. Art. 18.

  Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

  Czy jednak mamy u nas „normalność cywilizacyjną”?

  Czy mamy tą konstytucyjną „ochronę i opiekę”?

  🤔

Comments are closed.