Rodzina Trumpa planuje przeprowadzkę. Nowy Jork zrywa kontakty biznesowe a prokuratura szuka haków na prezydenta USA

President Donald J. Trump departs the White House in Washington, DC, USA, 12 January 2021. The President is heading to Alamo, Texas to visit the border wall between the United States and Mexico. This is the Presidents first appearance following the insurrection at the U.S. Capitol by his followers last week. EPA/Samuel Corum / POOL Dostawca: PAP/EPA.
President Donald J. Trump departs the White House in Washington, DC, USA, 12 January 2021. EPA/Samuel Corum / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Syn ustępującego prezydenta USA – Donald Trump Junior oraz córka szefa państwa – Ivanka planują przeprowadzkę z Nowego Jorku na Florydę – podała telewizja ABC. Już wcześniej przeniesienie się na stałe na południe zapowiedział sam prezydent Donald Trump i jego żona Melania.

Według źródeł telewizji, Donald junior i jego partnerka Kimberly Guilfoyle poszukują domu w okolicach Palm Beach, niedaleko posiadłości prezydenta Mar-a-Lago w West Palm Beach.

Tymczasem Ivanka Trump i jej mąż Jared Kushner planują wybudować dom w okolicach Miami na południowym krańcu półwyspu.

Według źródeł agencji AP, prezydent Trump i jego małżonka mają opuścić Waszyngton w środę rano, tuż przed ceremonią inauguracji Joego Bidena.

Trump ma planować uroczyste pożegnanie na lotnisku w bazie lotniczej Andrews, skąd uda się na Florydę.

Tymczasem niektóre źródła donoszą, że Ivanka Trump pojawi się na ceremonii wbrew ojcu.

Ivanka Trump kontra Donald Trump. Córka ustępującego prezydenta wesprze Joego Bidena?

Nowy Jork zrywa współpracę z imperium Donalda Trumpa

W środę burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapowiedział zerwanie wszelkich kontaktów biznesowych z imperium Trumpa, w tym umów wartych 17 mln dolarów.

Władze miasta dołączyły w ten sposób do korporacji i instytucji finansowych, które zdecydowały się na podobne kroki po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia. Wśród nich jest główny kredytodawca Trump Organization, Deutsche Bank.

Jednocześnie federalna prokuratura na Manhattanie oraz prokuratura stanu Nowy Jork prowadzą osobne śledztwa dotyczące finansów Trump Organization. Według ABC, Trumpowie zastanawiają się nad przeniesieniem części swoich operacji biznesowych na południe kraju.

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

  1. Trump miał 4 lata prezydentury, a nie kiwnął palcem by rozbić monopole medialne i Big-tech. W przeciwieństwie do Reagana w swoim czasie. Nie rozumiem tego. Na czym mu właściwie zależało i co chciał osiągnąć? Wiedzę miał.

  2. Po rozliczeniu sie z urzedem podatkowym, pozostana mu tylko dlugi wobec inwestorow i Deutsche Bank. Praktycznie rzecz biorac, ta prezydentura wogole mu sie nie oplacala. Pozostanie tylko kompleks upadku z wysokiego konia.

  3. Panie Trump na Syberii najbezpieczniej. Putin tam rozdaje za darmo 1 hektar ziemi pod warunkiem osiedlenia się. Trochę zimno ale gaz tani …

  4. Powiązania z Epstinem, Maxwell, Clintonami … 3 żony Melanie poznał u Epstina, gwiazdy porno, pedofilia, adrenochrom, słyszałem nawet że miał brać udział w zgwałceniu chłopca. Może Jego gorliwi zwolennicy Qanon, Robert David Steel, Simon, Andy Choinski, Hanna Kazahari i inni powiedzą że on infiltrował organizacje przestępcze pedofilskie narażał się na niebezpieczeństwo, cierpiał i to dłużej niż przez te 4 lata prezydentury w czasie której podpisał akty 447, 672 :)

  5. Nowy York stał się bastionem bolszewizmu, w ciągu ostatniego roku uciekło z niego pół miliona mieszkańców, Floryda dzięki republikańskim rządom poradziła sobie dużo lepiej z gospodarką i covidem.

    • Skoro ½ miliona dalo dyla z bastionu zla, to widocznie nie byli lewakami. Floryda jeszcze jako tako prosperuje, bo trump nie zdazyl jeszcze przepedzic stamtad taniej sily roboczej.

  6. Wszystko ma swa przyczyne, az wreszcie nastapil od dawna spodziewany skutek. Jeszcze tydzien temu Amerykanie byli podzieleni pol na pol. Powoli lewactwo podnioslo range do 62%, a teraz ich przewaga dochodzi do prawie 80%. Reszta to zwolennicy Trumpa.

  7. To raczej zięć chce tam być by za wykonanie zadania wyznaczonego przez żydowską diasporę odebrać w swoim czasie nagrodę, a córeczka jest pod wielkim wpływem żydowskiego męża – dwa razy przecież próbowała się za niego wydać i przeszła na judaizm w Chabad Lubawic

  8. Donaldzie. W tej sytułacji po siadam dla ciebje dobrom rade. Weś ty se kredyt i z mień se prace. Na lepszom z naczy.

Comments are closed.