Zarząd Szpitala Narodowego zarobił 400 tys. złotych! Leży tam 90 pacjentów

Szpital Narodowy/Stadion
Pusty szpital na Stadionie Narodowym - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Szpital Narodowy świeci pustkami, ale jego kierownictwo nie narzeka. Zarząd w listopadzie zainkasował niemal 400 tys. złotych.

Aż 393 158 złotych zainkasował w listopadzie zarząd Szpitala Narodowego. Sprawę ujawniła kontrola poselska.

Sprawa jest o tyle szokująca, że Szpital Narodowy – jak na tak potężny obiekt – świeci pustkami. Obecnie leży tam ok. 90 pacjentów.

Co ciekawe, wydatki związane z samym uruchomieniem samego Szpitala Narodowego są owiane tajemnicą. A przecież instalacja kilometrów kabli czy instalacji wodno-kanalizacyjnej pozwalającej na przyjęcie setek pacjentów tania nie była.

Jednak z tych wydatków PiS będzie – przynajmniej wśród swoich wyborców / wyznawców – potrafił się wytłumaczyć. A jak wytłumaczyć niemal 400 tys. złotych dla zarządu?!

Pieniądze jakie zainkasował zarząd Szpitala Narodowego ujawnili posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba. W efekcie ich kontroli poselskiej Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, którego filią jest Szpital Narodowy, musiał ujawnić te kwoty.

Wyceny kosztów dokonała zaś Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

– Żądamy zwrotu środków. Naszym zdaniem prawie 400 tys. złotych, jakie wypłacił sobie zarząd to kwota kosmiczna i zupełnie nieosiągalna w szpitalach czy to powiatowych czy wojewódzkich. W takich dużych jednostkach czasem leży po kilkaset osób, w Szpitalu Narodowym obecnie przebywa 90 pacjentów – komentuje poseł Joński.

– Po prostu nie godzę się na takie roztrwanianie naszych pieniędzy. Liczę na to, że jeśli pan minister Niedzielski jest takim świetnym kontrolerem, to nie zabraknie mu odwagi ani politycznej, ani cywilnej, żeby te pieniądze po prostu kazać zwrócić – dodał poseł.

Kierujący szpitalem dyrektor Artur Zaczyński i inni urzędnicy nie udzielili odpowiedzi na pytania mediów.

Źródło: WP

11 KOMENTARZE

 1. PiS lepszy od PO,PSL , SLD , WIOSNY …. No to żydostwo to musi być lepsze !!! Dlaczego HGW nie siedzi ???? To tylko przykład . A Qń Giertych ? Itd. …..i tak nas robią politycy i masoni w ch…a !

 2. Zabawne jest to, że gdyby rządziła platforma, to posłowie opozycji należący do PiSu ujawnialiby takie same przewały. :D Siebie warta banda czworga…

 3. Tam tysiące miało być chorych ! Co wy myślicie ,że ludzie to idioci ? Ale się bawicie , ale jak przyjdzie naprawdę zaraza to dacie siana wy politycy za dziesięć dwunasta !!! A jeszcze Bemowo ! Ile kasy w kieszeni ??? Ojojojoj ! Dobrzy jesteście tak samo z pisu jak z po , psl , wiosna , sld ! Okrągły stół ????? Magdalenka ?

 4. „jeśli pan minister Niedzielski jest takim świetnym kontrolerem, to nie zabraknie mu odwagi ani politycznej, ani cywilnej, żeby te pieniądze po prostu kazać zwrócić”
  Tak, ale powtarzam: z własnej kieszeni, co on tam sobie na boku uciułał.

 5. Jeśli chodzi o koszty, to była mowa o dobrych milionach, a że to przewał, to zapewne o bardzo dobrych.
  Do 29 grudnia ze szpitala skorzystało 285 osób, do 12 stycznia przybyły 124 osoby, razem 409 osób.
  W oświadczeniu szpital podaje, że koszt miesięczny utrzymania 100 łóżek wynosi 3,6 mln zł.
  Taki Miś na miarę naszych możliwości…
  Są i inne „szpitale narodowe” w całej Polsce.

 6. Szpital narodowy, narodowa kwarantanna, narodowy program szczepień itp… Nie za dużo tego słowa „narodowy”? Czy pis ma jakiś kompleks?

Comments are closed.