„Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia” – przyznaje prof. Horban. Nie żałuje jednak

Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP/Radek Pietruszka

– Zdemolowaliśmy gospodarkę – przyznaje w Radiu Zet prof. Andrzej Horban – doradca premiera Mateusza Morawieckiego ws. pandemii koronawirusa.

Lockdown trawi Polskę już dziesiąty miesiąc – polska gospodarka jest zrujnowana, a przedsiębiorcy są zmuszeni do walki o przetrwanie.

To właśnie dlatego wielu z nich decyduje się udział w akcjach takich, jak #otwieraMY.

Ta sprawa była poruszona również podczas wizyty prof. Andrzeja Horbana w Radiu Zet. Główny doradca premiera ds. COVID-19 przyznał to wprost: zdemolowaliśmy gospodarkę.

Ekspert twierdzi jednak, że rząd zrobił to „nie bez przyczyny”.

„Zdemolowaliśmy gospodarkę”

– Czy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na powrót do normalności? – pytała Beata Lubecka.

– Każdy chce żyć normalnie, ale nie kosztem innych. Źródłem zakażenia jest człowiek, jeśli nie utrzymujemy dystansu, to w zamkniętym pomieszczeniu nie trudno o zakażenia – mówił prof. Horban.

Dziennikarka dopytywała, czy lockdownu nie można zamienić na łagodniejsze obostrzenia. Horban stwierdził, że nie można, bo Polacy potrafią je omijać. Przypomnijmy, że robią to często po to, by ratować siebie i swoich bliskich przed bieda i bankructwem.

– Takie obostrzenia już były. I co się okazało? Że Polak potrafi. Większość obostrzeń była omijana przez przedsiębiorców. Efekt mogliśmy zobaczyć w postaci liczby zakażonych. Robimy to po to, by chronić ludzi. Gdyby była to łagodna choroba, nie interweniowalibyśmy. Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia społecznego i zawsze nasuwa się pytanie: po co to robimy? Mamy do 15 tysięcy zakażeń dziennie, ale parametr, którym się kierujemy to liczba zgonów – mówił Horban.

Gdy Lubecka spytała kiedy będzie mogła otworzyć się branża hotelarska, Gość Radia ZET odpowiedział: – Nie wiem, nie jestem wróżką.

Źródło: Radio Zet

45 KOMENTARZE

 1. „kosztem innych”??? cale panstwo, wszyscy jego politycy i urzednicy zyja „kosztem innych” od zawsze. Horban zwlaszcza.

  • Dokładnie tak jest jak pisze Pan bibi, nic ująć nic dodać. Wymienieni powyżej to degeneraci, ludzie małego formatu bez etyki, honoru i ambicji. To odwieczni pasożyci…nigdy nie zarobili grosza na swój rachunek od początku do końca, tylko żerują okradając innych….
   Panie bibi ale ja jeszcze to potrafię zrozumieć. Natomiast najbardziej zastanawiające jest to, że Naród tego nie rozumie i nie chce zrozumieć…a to już jest tragedia…

    • Szanowny Panie bibi…nie wystarczy urodzić się człowiekiem, człowiekiem trzeba być…
     Człowiekiem urodził się również żyd ale niestety człowiekiem nie jest…
     Wie Pan kto to powiedział ? Nie ja…to Śp. Kardynał Wyszyński, a On na pewno wiedział co mówi.

 2. Skoro najważniejsza jest walka z kowidem to może eutanazja dla wszystkich? Każdy doktor powie że martwi się nie zarazimy.

  • Zalosne wypowiedzi aparatczyka splywajacego w nurcie swiatowego komunizmu…..Zastanawiam sie czy ci ludzie zapimnieli juz o sowieckiej wersji komuny ? A moze nie zapomnieli a teraz wspieraja nowa europejska wersje neokomuny….?

    • Wybacz jako emerytka nigdy nie powiem że lubiłam PRL.Za nazwisko i pochodzenie sporo przeszłam.Także mylisz się pisząc że PRL był lubiany.

     • Pani Ewo-Mario ma Pani rację ze PRL nie był lubiany bo Naród partii nie lubił ale niestety Naród lubił socjalizm i to Mu pozostało do dzisiaj….

   • Po co doszukujesz się i wymyślasz jakieś komuny, neokomuny przypisując im określony regon kraju lub Europy? Po co te zabiegi sztuczne? Tak nam weszło w krew nauczanie obcych, ciągłe ich knucie i manipulacja? Nie widzisz, że to obca i wroga gęba dla Narodu Polski? Nie widać, że to obce przybłędy o psychopatycznej naturze i inni sadyści? Nic nie zapomnieli bo od lat wdrażają swoje szatańskie nauki z ich ksiąg…

     • Sam Pan widzi Panie bibi że Naród ich wybiera…a jak napisałem powyżej Naród to Pan mnie opieprzył…
      Jednolitego Narodu Polskiego już nie ma….i żydokomuna robi wszystko, żeby się nie odrodził.

  • Kiedy tak się zachowują bezczelnie w kraju innego narodu-gospodarza? Jeden cytat (a jest wiele) „w Maksymach Jerzego Waszyngtona [Maxims of George Washington] „Oni [Żydzi] działają bardziej skutecznie przeciwko nam niż armie wroga. Są sto razy bardziej niebezpieczni dla naszych swobód, i wielkiej sprawy w którą się angażujemy… Jest to coś co należy opłakiwać, że każde państwo, dawno temu, nie ścigało ich jako szkodnika społecznego i największych wrogów jakich mamy przeciwko szczęściu Ameryki”.

 3. Ten człowiek nadaje się natychmiast do zbadania przez weterynarza i psychiatre. Jeśli by się okazało że nie domaga w tym względzie to należy go skierować do zakładu zamkniętego. Jeśliby się zaś okazało że robi to i mówi zupełnie serio, to nalezy go bezwglednie aresztować i przeprowadzić śledztwo, kto karmi i steruje tym sukinsynem.

 4. …… ale parametr, którym się kierujemy to liczba zgonów – mówił Horban, jeszcze tych zgonów jest za mało, i dlatego to wszystko demolują, bo po co, te wszystkie firmy, jak nie będzie miał kto pracować

  • przejdz sie po krakowie, w co drugim domu „sprzedam” w oknie. dom pod krakowem za 700 tysiecy znalazlem, na dzialce 7000m. oczywiscie nic nie kupie w tym kraju.

   • Pan bibi ma rację…potwierdzam. Na ul. Dietla w Krakowie wiele kamienic jest pustych i są remontowane. A te wyremontowane są do wynajęcia albo do sprzedaży…

  • Padalec robi to na co może sobie pozwolić nie wywołując przeciwko sobie żadnej reakcji. Cały bandycko- morderczy rząd także to robi. Jak nosimy grzecznie szmaty na mordach, zamykamy firmy, godzimy się bez sprzeciwu na zakaz leczenia chorób, stoimy w kolejce po zastrzyk z fenolu itp. to im sprzyjamy,

  • Sad nie potrafil takze stwierdzic istnienia naukowego uzasadnienia dla powszechnegp noszenia masek, zachowywania dystansu „spolecznego”, i SZCZEEPIEN (sic).
   W procesie padlo pytanie:”O jakiej „szczepionce” lub prewencyjnym lekarstwie przeciwko jakiejs „chorobie” mozemy nawet rozmawiac nie znajac wirusa powodujacego te chorobe?”
   Odpowiedzi nie bylo.

  • to samo mowie od roku na tym forum. to samo jest tez prawda jesli chodzi o odre. moze w koncu do kogos prawda dotrze. ale reddit to nie jest wiarygodne zrodlo. na pewno jest publikacja wyroku w necie.

 5. Tytuł profesorski, liczne eksponowane stanowiska, doradca szefa rządu i ludzie mu wierzą, a tak naprawdę to sprzedajna kanalia. Przez takich jak on umierają dziesiątki tysięcy Polaków, nie na covid, który jest mniej grożny niż sezonowa grypa, tylko na wszelkie inne choroby nieleczone bo rządzący dostali polecenie zablokowania służby zdrowia. Masz się zaszczepić bo NWO Ci każe. Andrzej Horban to zbrodniarz i ludobójca.

 6. popatrz na ulice, co wolno polakowi – fryzjer, kosmetyczka, kawiarnia. cala reszta to zydowskie sieciowki – apteki, spozywcze, i zydowskie korporacje. jak w „mein kampf”.

 7. Co Polacy będą z tego mieli, że takie typy będą wisieć? Powinni bać się gniewu Polaków w NASZYM! kraju tak jak i wszyscy, którzy szkodzili i szkodzą Polsce i Polakom. Powinni siedzieć, konfiskata mienia łącznie z pociotkami, odpracować każdy grosz ukradziony Polakom i zadośćuczynić wszystkim krzywdom wyrządzonym w kamieniołomach! Tego powinni się bać a nie wisieć sobie nie niepokojeni…

  • Szanowna Pani „tutejsza” gdyby w Polsce rządzili Polacy na pewno było by tak jak Pani pisze…
   Niestety rządzi żydokomuna…i to od 1945 roku.

 8. Pan jako Konsultan Miski Ryzu,Trzeciej Fali -wiedzial ze jest lekarstwo na ta grypa ktora nazywa sie C-19,ale niezrobil Pan Nic by ten lek stosowac na szeroka skale.Mam Nadzie ze ten plomyk nadzieji rozpali porzadne ognisko i Pana ten ogien tez dosiegnie wraz z Panem Premierem ,M Z.,oraz panem Prezesem Kaczynskim.Jestescie Odpowiedzialni za smierc tysiecy osob ktorym nieudzielono Pomocy przez C-19

  • On takich odczuć nie posiada inaczej by nie robił tego co robi. Osobniki jego pokroju to wyrachowane kanalie zdolne posilic się zwłok ami swej ofiary. Można jedynie marzyć że powstanie kiedyś jakąś organizacja która będzie tych morderców wyszukiwać i czynić sprawiedliwość.

 9. „Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia społecznego”
  To jest akurat obiektywna prawda. Tyle, że on by tego nie powiedział, gdyby nie liczył na naiwność Polaczków, którzy dalej dają PiSiakom 35% poparcia. Bo poza tymi heroicznymi, teatralnymi słowy przecież słychać chichot: ale przecież zrobiliśmy to dla waszego dobra, bo Covid-19!

 10. Ciekawe, czy gdyby kelnerzy znowu ponagrywali trochę takich ja on, którym się przy dobrych trunkach z państwowego rozwiązują języki, to nie okazałyby się ciekawostki, że niektórym wyznawcom kowida tak by się głupio zrobiło, że zamilkliby i zaszyli się do mysiej dziury. I wtenczas Polakom otworzyłyby się oczy.

Comments are closed.