HIT INTERNETU! Grzegorz Braun vs. policja. „Odesłałbym pana na siłownię, ale zamknęliście wszystkie” [VIDEO]

Grzegorz Braun i policja/Fot. screen Facebook
Grzegorz Braun i policja/Fot. screen Facebook

Wczoraj w Warszawie odbył się Marsz o Wolność. Przewodzili mu poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz Justyna Socha. Idącymi stołecznymi ulicami wolnymi Polakami postanowiła zająć się policja. Polityk Konfederacji wstawił się za zupełnie niegroźnie wyglądającą nastolatką, którą za cel obrali sobie funkcjonariusze.

Już po rozwiązaniu Marszu o Wolność jeden z funkcjonariuszy chciał wypisać mandat niepełnoletniej dziewczynie za brak maseczki.

– Na jakiej podstawie dopytuje pan o detale garderoby? – zwrócił się do policjanta Braun, podkreślając, że takie działania policji są nielegalne, ponieważ nie ma odpowiedniej podstawy prawnej.

– Ja pana zachęcam, żeby nie angażował się pan w działalność przestępczą – dodał.

Funkcjonariusz jednak nie odpuszczał i chciał wypisać mandat.

Jako ludzie rozumiejący ten język, powinniście się wstydzić – mówił Grzegorz Braun.

– A pan szczególnie – dodał, zwracając się do nadgorliwego funkcjonariusza.

– Odesłałbym pana na siłownię, ale zamknęliście wszystkie. Niech pan jakoś zrzuci to napięcie, które pan nosi w sobie i niech pan w jakiś inny sposób wydatkuje energię – skwitował Grzegorz Braun.

Policja nie chciała wyjaśnić, jakie czynności „przeprowadza”, odmawiając podania podstawy prawnej. Jak się okazało, dziewczyna nie miała skończonych 18 lat, więc ostatecznie funkcjonariusze oświadczyli, że poinformują o zajściu jej rodziców.

Czy raczej – jak mówił Braun – „rodzice będą straszeni że nieletnia chodzi po ulicy i być może odbiorą prawa rodzicielskie”.

Źródło: Facebook

72 KOMENTARZE

 1. przeciez nie trzeba miec maski jak sie zachowuje odstep. kolega czytal rozporzadzenie. od marca chodze bez maski i jeszcze nikt mnie nie zaczepil. czesto ide obok komisariatu. nie mam racji? kolega mnie podpuscil?

 2. Braun się myli, podstawa prawna w sprawie maseczek już jest: ustawa z 28.10.2020. Maseczka chroni przed zakażeniem, co potwierdzam jako lekarz szpitala covidowego – mimo kontaktów z chorymi sam nie chorowałem, kilka wymazów ujemnych i nie mam przeciwciał. Bezprawie jest w przypadku zamykania hoteli, restauracji, stoków narciarskich. A w policji coraz gorzej.. pomijając indolencję intelektualną, ciekawe czy ten grubas mnie dogoni jak będę uciekał bez maseczki?!

  • Wg Konstytucji osoba zdrowa (nie podejrzana o chorobę, nie mająca objawów, niebędąca na kwarantannie) nie ma obowiązku stosować środków ochrony medycznej. Póki co, Konstytucja RP stoi wyżej, niż ustawy i rozporządzenia oraz konferencje polityków.
   Co do masek – dziesiątki tysięcy nosi, a potem choruje. Może poda Pan swoją metodę noszenia, żeby nie zachorować? Miliony ludzi na świecie byłyby wdzięczne: niepotrzebne lekarstwa, szczepionki, itd.

   • coś nie teges, to gdzie jest opracowanie , czyli analiza prawna tegoż faktu sprzeczności ustawy z konstytucją , nie pytam o Twoją opinię , ale o analizę podpisaną przez jedną lub kilka kancelarii prawnych niezależnie od siebie ?

   • Niczego takiego w konstytucji nie ma, piszesz o ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych, którą PiS zmieniło 28.10.2020 – odsyłam do dziennika ustaw.

    • Art31.p.3
     Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

     • Wspomniana ustawa (tak, tam są te szczegóły o środkach ochrony) nie może robić z człowieka zdrowego – osoby chorej. W przeciwnym razie jesteśmy na poziomie stalinowskiej schizofrenii bezobjawowej.

     • Więc widzisz.. po 28.10.2020 sąd albo klepnie Ci karę za brak maseczki, albo odeśle ustawę do oceny trybunału konstytucyjnego. Przypominam, że trybunałem konstytucyjnym, tak jak sejmem w praktyce rządzi Kaczyński.

  • Ale pan doktor zdaje sobie sprawę, że z naukowo-logicznego punktu widzenia to nie jest żaden dowód? Ja nie noszę maseczki, ale za to tańczę salsę i też nie choruję. Czy taniec chroni mnie przed chorobą?

   • Zależy jaka maska, jak noszona i jak często zmieniana. Podejrzewam, że pan doktor ma takie i odpowiednio stosuje. Brudne gacie, które nosi większość Polaków i w dodatku na brodzie nie działają, a Twoje dywagacje są bez sensu.

    • Maski skutecznie filtrujące nie nadają się do noszenia w życiu codziennym. Stosuje się je na salach operacyjnych, o sterowanym mikroklimacie, przy statycznej pracy nad „otwartym” pacjentem. Maszerowanie w nich po ulicy lub noszenie sklepie jest totalnym nieporozumieniem, nie mówiąc o upośledzeniu czynności oddechowych.

     • To taka sama maska jak ffp2 z marketu budowlanego, tylko z filtrowanym powietrzem wydechowym i atestem do zastosowań medycznych. Widuję takie na ulicy :)

  • No to niech siePan douczy i poczyta jaki byl wynik badania naukowego w Dani gdzie stwierdzono ze olbrzymia czesc osob ktore wziely udzial w badaniu i sie zarazily nosily maski?

   • Rozumiem, że testowali maski ffp2 lub ffp3: do 4h i bez zawilgocenia, a chorzy byli wcześniej przeszkoleni z właściwego zakładania i ściągania masek? Podaj link..

  • Panie Lekarz, „maseczki” są po to, by nie zarażać innych, i to dlatego policja nasyła SanEpid. Teraz kapowaty? Natomiast po tylu miesiącach „pandemii” wszyscy już musieli mieć kontakt z wirusem, co wie nawet zwykły licealista…

  • Nie do końca jest podstawa to jest kwestia czy rozporządzenie na mocy ustawy jest odpowiedniej mocy w świetle konstytucji, kwestia woli sędziego, najprościej było by przepuścić te art. 46 i 48 ustawy o chorobach zakaźnych przez TK i Trybunał orzekłby w lewo albo w prawo, ale pis tego nie zrobi

   • Ale do TK może podać ktoś inny, nawet prywatna osoba – są tam jakieś warunki i wniosek musi przygotować prawnik.
    Dlatego od dawna apeluję – dlaczego prawnicy tego nie robią??

  • Ty jesteś lekarzem?! Chyba żartujesz. Chyba tym opłacanym przez nierząd polskojęzyczny.
   Maska chroni przed wirusem w takim samym stopniu jak płot z siatki przed wiatrem. Idź się doucz lekarzu

 3. Nadużywanie prawa przez piSSowską milicję jest typowe dla systemów totalitarnych. Trzeba ukrócić tą bezkarność. W Niemczech policja musi już chodzić we czterech, a minister zdrowia jeżdzi na sygnale w samochodzie opancerzonym.Covidowa demokratyczna normalność pełną gębą.

 4. My pamiętamy z historii, że takiego samego autoramentu szumowiny, strzelały do równie niewinnej, młodej sanitariuszki Inki. Brawo dla dzielnej młodej Damy i szacunek dla prawdziwych mężczyzn.

 5. Brawo Panie Grzegorzu !!

  Proszę intensywnie rozważać plan przejęcia władzy poza wytycznymi prawnymi. Nie piszę „porządkiem prawnym”, bo nabieram przekonania, że jeśli społeczeństwo się postawi, to PiS po prostu czmychnie.

  Dobrze, że tam się pojawiły głosy „macie rodziny, dzieci”. Tak, o to chodzi – trzeba zabiegać o narrację, że policja jest spośród nas. Policja nie jest na służbie rządowi, tylko porządku prawnego.

  • policjanci to najczesciej rozwodnicy, sprawdzcie sobie. do policji ida asocjalne nieudaczniki. sadysci. lapowkarze. obejrzyjcie sobie film z tortur stachowiaka. pomimo (lagodnych) wyrokow skazujacych zaden oprawca nie byl w wiezieniu. wiec rodziny i dzieci nic dla nich nie znacza.

 6. Byłem w sobotę na rynku/bazarku. Policjant patrolujący bazar nie zwracał najmniejszej uwagi na ludzi bez maseczek. Nie za to mu płacimy. Pewnie w Warwszawce są nadgorliwi Volksdeutsche w mundurkach i wleźli by kotu pod ogon by się przypodobać hodowcy. U nas zdarzają się takie pojedyncze sztuki, ale zdecydowana większość policjantów trzyma naszą stronę. :)

  • Z taką opinią daleko nie zajedziemy. Po 1. są różni, po 2. trzeba ich przeciągać na naszą stronę, a trzeba to robić umiejętnie. Jak odpowiesz agresja, to on odpowie większą, bo wie, że ma większe możliwości. Ale jak spróbujesz zachować spokój to ręczę Ci, że w wielu przypadkach on też będzie pokojowy, a wtedy można dojść do jakiegoś porozumienia (w ogóle nie mam na myśli łapówki, bo już nie o to chodzi).

   • mam inne doswiadczenia. jak czuja samca to robia sie potulni. na kursie rzeznictwa spotkasz wiekszych samcow niz w polskiej policji. polska jest spacyfikowana przez samice. nikomu nie rosna jaja bo progesteron to blokuje. dlatego rzadzi kaczkodan. co sie dzieje z policja pokazaly filmy z kapitolu. jest rozdeptywana, ale musi nadejsc czas zmian. ja nie wiem kiedy.

    • Chodziło mi o to, że nie dajesz sobie w kaszę dmuchać, ale robisz to w miarę grzecznie. Pewność siebie robi lepsze wrażenie niż nadymanie się.

 7. Brawo dla Dziewczyny! Tak trzymać! Tylko takie Osoby mogą dać gwarancję, że Polska przetrwa, że jest jeszcze jakaś przyszłość dla nas. A Pan Grzegorz Braun jest człowiekiem opatrznościowym. Prawdziwym Ojcem Narodu. Taki powinien być prezydent – wszędzie obecny, niezmorzony, uparcie dążący do dobra Kraju, zawsze wśród ludzi i z ludźmi. Niestety……
  Na szczęście mamy Pana Grzegorza. Bóg zapłać!

 8. Miałam wielki szacunek dla Pana Brauna. Ale to co on od roku wygaduje. Nie mieści mi się w głowie. Ten człowiek odleciał o 180%.to nie ten sam człowiek którego podziwiałam. Wygląda na to, że dosięgła go demencja starcza

 9. Wstyd i hańba za dodatek od pisu Oddziały Prewencji Policji zrobią wszystko, ten beton trzeba rozwiązać, nikt normalny by nie wytrzymał tam w OPP, tylko tacy bez wykształcenia co normalnie by kafelki kładli

  • Odp… się od kafelkarzy! Ludziom się wydaje że zrobić łazienkę to takie proste. Przecież nie bez powodu zarabiamy więcej niż policjanci.

   • Majster dobrze gadasz, ponad 30 lat wstecz sam z biedy układałem kafelki w łazience, klejów wówczas nie było. Udało mi się, nawet równo wyszło. Zapewniam to znacznie trudniejsze niż wypisywanie mandatów lub walenie w kilku pałkami jednego nieboraka, który się nawinął.

 10. A czy Pan Poseł Braun wie, że siłowni nie zamknęli policjanci tylko posłowie? Sam zasiada w sejmie, czemu wtedy nie walczył?

Comments are closed.