Lody z koronawirusem? Testy dały wynik pozytywny. 1662 osoby trafiły na kwarantannę

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny w próbkach lodów z Chin. 1662 pracowników firmy, z której pochodziły lody trafiło na kwarantannę.

Czy jedzenie może być nośnikiem koronawirusa? Materiał opublikowany przez Sky News wywołał spore kontrowersje i obawy z tym zagadnieniem związane.

Przypadek dotyczy lodów z Chin. Trzy testy na obecność koronawirusa COVID-19 dały wynik pozytywny.

Lody wyprodukowała firma Tianjin Daqiaodao Food Company. 1662 pracowników trafiło na kwarantannę, z czego 900 otrzymało już negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Deser został wyprodukowany z mleka i serwatki w proszku z Nowej Zelandii i Ukrainy. Z 4836 pudełek lodów ponad 2700 trafiło już do sklepów, a reszta została w magazynach.

Wirusolog dr Stephen Griffin z University of Leeds powiedział Sky News, że nie należy panikować. Zdarzenie ocenił jako jednorazowy przypadek.

– Oczywiście, każdy poziom zanieczyszczenia jest niedopuszczalny i zawsze stanowi powód do niepokoju. Jednak są szanse, że to wynik problemu z zakładem produkcyjnym i higieną pracy w fabryce – powiedział dr Griffin.

– Moim zdaniem nie ma podstaw do paniki i obaw, że każdy kawałek lodów nagle zostanie zanieczyszczony koronawirusem – dodał.

Dr Griffin ocenił, że koronawirus mógł być obecny w tłuszczu, a niska temperatura pozwoliła mu przeżyć.

Źródło: Sky News / Fakt

20 KOMENTARZE

 1. jakie to proste. szef firmy odmowil lapowki lokalnemu bossowi. historia opowiedziana mi przez ojca – przedsiebiorce. jak odmowil lapowki lokalnemu bossowi sld, dostal jednoczesnie kontrole sanepidu, skarbowki i strazakow. nic nie wykryly, ale musial zatrudnic dwie osoby do obslugi kontroli (srodkowe lata 90).

 2. Taka wiadomość ma jeden cel, utrzymanie ludzi w strachu. Masz czuć ciągłe zagrożenie, po to żeby mogli cię trzymać krótko za ryj. Jak ktoś czytał „1984”, to powinien z łatwością połączyć te kropki.

 3. Kowid jest chytry i przebiegły. Doskonale wie kiedy i gdzie ma być. Ale wie też gdzie nie ma go być. No i jak z nim powalczyć?

 4. Skoro odkryto go również w tynku (testy wykonane w Tanzanii na mleku, tynku i papai), to lada chwila Chiny ogłoszą, że potencjalnym zagrożeniem są poszczególne domy. Nakręcą pokazówkę, teraz już nie zaspamowanymi drzwiami, ale z wyciągiem statystów z domów i umieszczaniem ich w obozach sanitarnych, licząc, że głupi świat zachodu, to łyknie będzie kopiował na serio jak kupił całą narrację o pandemii sięgając wyżyn absurdu i terroru.

  • Dokładnie. O kant d.py te testy. Nie mogę wyjść z „podziwu”, że oni je nadal traktują na serio. Czy oni wszyscy są umoczeni, czy skrajna głupota zawładnęła światem?

   Przypominam i polecam baśń Andersena „Nowe szaty króla”. Jakże aktualna…

 5. W Rosji afera. Aresztowali nawalonego rosyjskiego geszefciarza, który próbował wwieźć flaszkę stolicznej zakażoną virusem. W jego obronie staje demokratyczny świat w tym tow. Moravietz przedstawiciel tzw nowych rządów prawa (bezobjawowe przestrzeganie Konstytucji oraz zasad i porządku prawnego).

 6. Aż tu widzę napis – „Lody”,
  Taki napis, niech ja skonam!
  I maszyna wprost z Zachodu,
  I kolejka – tak skręcona.
  Przy maszynie – mama z zięciem,
  Za wspólnika mają teścia
  I za każdym pociągnięciem
  – Trzy dwadzieścia! Trzy dwadzieścia!
  Jem te lody, niezłe są,
  Ale cały – o!

 7. Ludzie lody z mina tępą
  Wtranżalają, co się zmieści,
  A tu teść podwaja tempo:
  – Sześć czterdzieści! Sześć czterdzieści!
  A mnie – szajba uporczywa
  W głowie szumi, w dołku gniecie,
  Aż błysnęła myśl szczęśliwa:
  – Są gronkowce na tym świecie!
  I oczyma wyobraźni,
  Bo na szczęście jej nie tracę,
  Widzę wszystkich na zakaźnym,
  A tych prywaciarzy – w pace!
  Żeby taką rozkosz czuć,
  Warto dać się struć!

Comments are closed.