Tak się bawią Niemcy. Narciarze i saneczkarze na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego

Wyzwolenie niemieckiego obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie/Fot. Jules Rouard, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Wyzwolenie niemieckiego obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie/Fot. Jules Rouard, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Buchenwald dochodzi do skandalicznych sytuacji. Niemcy zjeżdżają tam bowiem na nartach i sankach. Kierownictwo muzeum zapowiedziało, że ma zamiar zabezpieczyć teren. Mieszkańcy RFN zjeżdżali jednak aż do samych grobów pomordowanych przez hitlerowców.

„Chcielibyśmy prosić, aby ludzie okazywali szacunek ofiarom, a w szczególności, aby nie jeździli na sankach ani na nartach w pobliżu lub nawet na grobach przy dzwonnicy” – czytamy na profilu Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora na Twitterze.

Dyrektor Fundacji Jens-Christan Wagner w rozmowie z portalem Spiegel przyznał, że niektóre tory saneczkowe „kończyły się przy grobach”. Zapowiedział zwiększenie ochrony terenu byłego obozu koncentracyjnego.

Buchenwald jest położony w rekreacyjnym regionie Ettersberg w Turyngii. Obóz koncentracyjny funkcjonował tam od 1937 do 1945 roku. Szacuje się, że zamordowano tam około 56 tys. osób. Wszystkich więźniów było zaś 250 tys. W Buchenwaldzie Niemcy zabijali swoje ofiary zastrzykiem fenolu w serce lub gazem. Stosowano też rozstrzeliwania.

Źródła: PCh24.pl/TVP Info

7 KOMENTARZE

    • w tym najlepiej moga sie sprawdzic jako misjonarze cywilizacyjni. lubisz ceramiczne kible zamiast slawojki? samochody zamiast wozow z konmi? to dzieki niemcom.

  1. Ja ceramiczne sanitariaty dezynfekuję cyklonem B, jest doskonały. Widziałem to w Bawarii, jak czyścili rynny w knajpach piwnych. Gorąco polecam, z „Ludwika” zrezygnowałem.

Comments are closed.