Dmitrij Miedwiediew mocno o amerykańskich wyborach: „Doszło do naruszenia prawa wyborczego na dużą skalę”

Władimir Putin, Dmitrij Miedwidiew fot. Kremlin.ru

Dmitrij Miedwiediew wspiera pogląd Donalda Trumpa w kontekście oszustwa, do którego miało dojść podczas wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Według byłego prezydenta i premiera Rosji nieprawidłowości wskazują na słabość tamtejszej demokracji, która „arogancko narzucana jest innym krajom”.

„Doszło do naruszenia prawa wyborczego na dużą skalę. Wszystko to nie jest zgodne z tymi normami demokracji, które Waszyngton arogancko narzuca innym krajom” – powiedział Miedwiediew cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Te słowa sprawiają, że Trump zyskał poważnego sprzymierzeńca w Rosji, byłego wicepremiera, premiera i prezydenta tego kraju.

Wcześniej Kreml pogratulował zwycięstwa Joe Bidenowi, ale zrobił to dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Władimir Putin złożył noworoczne życzenia zarówno ustępującemu jak i przyszłemu prezydentowi USA.

Miedwiediew twierdzi, że Stany Zjednoczone nie potrafią organizować wyborów demokratycznych. „Nadal nie mają standardowych procedur rejestracji wyborców, identyfikacji wyborców, wydawania i przesyłania kart do głosowania” – zaznaczył.

„Według organizacji Judicial Watch do września 2020 r. 29 z 37 stanów miało o 1,8 miliona więcej zarejestrowanych wyborców niż było ludzi uprawnionych do głosowania” – dodał.

Były prezydent Rosji stwierdził, że stosunki między Moskwą i Waszyngtonem najprawdopodobniej pozostaną „zimne” przez wiele lat. – Nie spodziewamy się niczego innego, jak tylko kontynuacji twardej antyrosyjskiej polityki – przewiduje.

Źródło: ITAR-TASS, NCzas.com, o2.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

7 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie było uczciwych wyborów prezydenta u jankesow ! Kto zna ich historie to wie że Linkolna zamordowano i tak było przez 200 lat . U jankesow liczą się pieniądze ! A tam gdzie kryje pieniądze nigdy nie będzie poszanowania prawa . To jest tak jak teraz w N. RZ. Polsce od 30 lat.

  2. Dziel i rządź. Trump ma jaką taką szansę na poważną rebelię w USA, więc Rosja go wesprze, by osłabić rywala. Chiny też swoje dodadzą, jeśli będzie trzeba. Wojna chińsko – rosyjska na terenie USA?

    • komuniści zrozumieli swój błąd – niepotrzebnie rewolucję komunistyczną robili w zacofanej Rosji, zamiast tak, jak nauczał Marks i Engels – zacząć od najbardziej rozwiniętych krajów kapitalistycznych. Kapitalizm przekształca się w monopole aż te w końcu w monopol państwowy. Już widać, że Gugle i pejsbuk przekształcą się w Ministerstwo Prawdy, Raytheon w Ministerstwo Obrony, CNN w MSZ itd! :-))))))))))

  3. Okazuje sie, ze kacapom wcale nie jest na reke miec do czynienia z nowa administracja US, wiec na wszelki wypadek podtrzymuja wersje Trumpa o sfalszowanych wyborach.

    • ad „Obserwator”! Powiem z ruska „: PROSTOFIL jesteś.
      Miedwiediew dobrze wie jak tzw. pocałunek śmierci składa się wrogowi na czole.

Comments are closed.