Izraelski ekspert od szczepień będzie uczył polskich polityków, jak wyszczepić obywateli

Szczepionka i ortodoksyjni żydzi/Fot. Pixabay/YouTube (kolaż)
Szczepionka i ortodoksyjni żydzi/Fot. Pixabay/YouTube (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Przewodniczący krajowej rady eksperckiej ds. COVID-19 przy premierze Izraela, prof. Ran Balicer, ma spotkać się z polskimi politykami w Senacie. Opowie im o izraelskim sukcesie akcji wyszczepiania obywateli. Spotkanie jest organizowane przez przedstawicieli Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej.

Z doniesień wp.pl wynika, że spotkanie polskich polityków z prof. Balicerem zaplanowano na wtorek w południe. Odbędzie się ono w formie zdalnej w sali posiedzeń Senatu. W spotkaniu ma uczestniczyć m.in. Chargé d’affaires Ambasady Izraela.

Prof. Balicer jest uznawany w Izraelu za autorytet w dziedzinie szczepień. Jest także współautorem powodzenia akcji masowego wyszczepiania obywateli. Teraz opowie o swoich doświadczeniach polskim politykom. Z ustaleń wp.pl wynika, że na spotkanie mają być zaproszeni m.in. pełnomocnik ds. szczepień w Polsce Michał Dworczyk. Udział w wydarzeniu miał potwierdzić także doradca premiera ds. mniemanej pandemii prof. Andrzej Horban.

Współorganizatorem spotkania z izraelskim naukowcem jest Senat. Wydarzenie to wspiera marszałek Tomasz Grodzki, wicemarszałek Senatu i członek polsko-izraelskiej grupy bilateralnej Michał Kamiński. Koordynatorem spotkania jest natomiast przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej Michał Szczerba.

Izraelski sukces szczepionkowy

W 9-milionowym Izraelu w ciągu trzech tygodni akcji szczepień podano preparat ponad 23 proc. populacji, w tym przeszło 72 proc. personelu medycznego oraz osób 60+. Z kolei w grupie 80+ wyszczepiono ponad 79 proc. osób. To najwyższy wskaźnik na świecie. Zgodnie z planem, do końca marca w Izraelu mają być zaszczepieni wszyscy obywatele powyżej 16 roku życia.

Prof. Ran Balicer jest uznawany za współautora sukcesu tego eksperymentu. Naukowiec jest także przewodniczącym krajowej rady eksperckiej ds. COVID-19 przy premierze Izraela oraz założycielem i szefem ds. Innowacji Instytutu Badawczego Clalit, prowadzącego akcję szczepień w Izraelu. Jest także profesorem na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Ben Guriona.

Prof. Balicera na spotkanie z polskimi politykami miał zaprosić Michał Szczerba. Jak utrzymywał w rozmowie z WP, inne europejskie kraje walczą o izraelskie doradztwo ws. wyszczepiania obywateli. O pomoc mieli prosić premier i prezydent Czech.

– Cieszę się, że będziemy mogli skorzystać z tych doświadczeń. Na nasze wtorkowe spotkanie zaprosiliśmy pełnomocnika rządu ds. szczepień Michała Dworczyka i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Będą szefowie sejmowej i senackiej komisji zdrowia. W prezydium grupy polsko-izraelskiej są przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. To świetne miejsce ponadpartyjnej współpracy – twierdził Szczerba.

Źródło: wp.pl

29 KOMENTARZE

 1. żyd będzie uczył niedzielskiego jak ma nas namówić do przyjęcia trucizny,nie do przyjęcia jest to co się dzieje STOP KORONA ŚCIEMIE !!! stop dla zreorganizowanej grupy przestępczej pis !!!

  • A kim jest niedzielski jk nie żydem . Spotyka się z rodziną i będą knować jak na siłę szczepić. Żydzi powinni mieć całkowity zakaz wjazdu do Polski , a ci , którzy tu sa natychmiast do izraela . Im nie wolno ufa , nie maj dobrych intencji.

 2. czym sie roznicie od pejsbooka,twittera,amazona,google,cenzurujac niewygodne,uderzajace kondonpederastie komentarze? parszywi wolnosciowcy,tfuuuu

 3. No i co mamy Polin Duda wcale nie ściemniał. Czy u nas niema polskich wirusologów i specjalistów od szczepień? są, No ale 7ydy rządzą na całego.Tylko dlaczego na 10ty dzień zaszczepiony w Izraelu zachorował,. To tylko przykrywka do opanowania Polski.Z jakiej racji wizyta w polskim Senacie, dlaczego goje się zgadzacie?

  • Bo goje w wiekszosci ich wybrali tak im zydowskie media wypraly mozgi ze nie uzywaja rozumu pod plaszczykiem kosciola oglupili polski plebs i polski plebs glosowal na swoich oprawcow

 4. Nie wierzę w to co czytam.czyżby polski rząd nie dawał sobie rade?
  To jakaś kpina chcą nas masowo zabijać i to kto rodacy z Żydami. Ale problem jest w tym ze ci Polacy to tez żydzi chodzący do katolickich kościołów. Haaa a to paradoks.sami się obnażyli

 5. Nie wierzę w to co czytam.czyżby polski rząd nie dawał sobie rade?
  To jakaś kpina chcą nas masowo zabijać i to kto rodacy z Żydami. Ale problem jest w tym ze ci Polacy to tez żydzi chodzący do katolickich kościołów. Haaa a to paradoks.sami się obnażyli

 6. Paranoja. POPiS jak zawsze na kolanach wysłucha pouczeń, z których nic nie wynika, poza dużą kasą dla pouczającego. POPiS = żałosna antypolska sekta haniebnych wasali wrogów Polski i Polaków.

 7. To tylko zasłona dymna w Izraelu żadnych szczepień nie było albo została im podana szczepionka inna niż ta którą chce się wyszczepić gojów.

 8. Jeżeli tak wysokie wyszczepianie żydów jest prawdziwe, a nie tylko żydowską hagadą dla głupich , łatwowiernych gojów , ta oznacza tylko jedno, poziom IQ żydów jest dużo niższy , niż sobie dodają.

 9. Czy będzie to otwarte spotkanie z niezależnymi dziennikarzami? Czy znowu za naszymi plecami ustalą, co dla nas dobre? Tak jak było z nowelizacją ustawy o IPN, gdzie liżąc eski-mośkom tyłki, sprzedali godność i bezpieczeństwo Polski i Polaków.- Horban to tam będzie po to, bo się łatwiej dogada ze swoimi współplemieńcami.

 10. Kiedyś mieliśmy tzw. radzieckich specjalistów – starsze pokolenie doskonale wie jak było . Oni też nam doradzali jakbyśmy byli i9diotami . Teraz to samo robią żydzi . Czy ci przy korycie nie potrafią myśleć , czy też chcą za” poradę „zapłacić kilka milionów . Warto się temu przyjrzeć . Na marginesie – mówią wiele o cenzurze , a mnie nie drukują . Dlaczego ?

 11. W Izraelu zaszczepili 25%, a w zastraszającym tempie wzrosły zakażenia, są powikłania w paraliżu twarzy. wygoglujcie .Nie mieszkam w Warszawie ale jutro udałabym się pod Senat, skoro przyjmą takie 7yda to zamach na Nas.Brońmy się przed 7ydami sami u siebie nie potrafią zapanować, a będą szkolić naszych?

 12. mozna spokojnie pisac 7yd zamiast izraelita. izrael wpisal w 2019 do konstytucji ze wszyscy mieszkancy izraela to 7ydzi, stajac sie panstwem narodowym, a ze maja socjalizm, to rowniez narodowo-socjalistycznym, jak 3 rzesza. historia jest ironia.

Comments are closed.