Konfederacja zadaje niewygodne pytania ws. Rosji i Nord Stream 2. Co zrobi rząd PiS? [VIDEO]

kremlowska propaganda
Władimir Putin . Foto: PAP/EPA

Czy polski rząd przewiduje zablokowanie budowy gazociągu Nord Stream 2? Co Polska zamierza zrobić w nowej sytuacji geopolitycznej? – pytali politycy Konfederacji, odnosząc się do sprawy aresztowania rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Zdaniem posła koła Konfederacji Michała Urbaniaka, przy sprawie Nawalnego „wychodzi twarda polityka międzynarodowa i jej realia”.

„Państwo, które nie traktuje swoich własnych obywateli w sposób godny szacunku, jednocześnie jest jednym z twórców projektu Nord Stream 2, który dla nas jako Polaków jest projektem bardzo niebezpiecznym” – ocenił.

„Polityka międzynarodowa to polityka interesów. Rząd PiS często o tym zapomina, dlatego prowadził też jednowektorową politykę, stawiał na Republikanów (w USA – PAP), zapominając o innych sojuszach i konstelacjach. Jest świetna okazja, by polski rząd mógł się wykazać i pokazać swoją skuteczność” – podkreślił Urbaniak.

Z kolei członek partii KORWiN Witold Stoch zaznaczył, że „w kontekście budowy Nord Stream 2 jest ważna decyzja nowych władz Stanów Zjednoczonych”.

„Czy rząd polski jest przygotowany na zmiany w administracji Stanów Zjednoczonych, i czy jest gotowy na sytuację, w której Ameryka przestaje blokować Nord Stream 2? Czy polski rząd przewiduje zablokowanie budowy Nord Stream 2 i czy jest gotowy na takie rozwiązania? Oczekujemy odpowiedzi od szefa MSZ Zbigniewa Raua i premiera Mateusza Morawieckiego, co Polska zamierza zrobić w tej nowej sytuacji geopolitycznej” – mówili politycy Konfederacji.

Według Urbaniaka, prezydent-elekt USA Joe Biden „może nie być skory do nakładania sankcji przeciwko budowaniu Nord Stream 2”. Takie nakładał ustępujący prezydent Donald Trump.

„To też jest kolejny aspekt, którym powinna zająć się polska dyplomacja, czyli wywieraniem presji na Stany Zjednoczone, by utrzymały i tworzyły nowe sankcje przeciwko projektowi Nord Stream 2. My jako Polacy powinniśmy być tym szczególnie zainteresowani, ponieważ ten projekt godzi w bezpieczeństwo polityczne, energetyczne Polski, także w stosunki m.in. z Niemcami” – mówił Urbaniak.

Aresztowanie Nawalnego

Aleksiej Nawalny został zatrzymany w niedzielę, po przylocie z Berlina do Moskwy. Nawalny przyleciał do stolicy Rosji po leczeniu w Niemczech, dokąd trafił w sierpniu 2020 r. w stanie krytycznym w wyniku użycia przeciwko niemu w Rosji bojowego środka chemicznego należącego do grupy tzw. nowiczoków – trucizn opracowanych przez chemików jeszcze w ZSRR.

Z apelem o międzynarodową solidarność w sprawie Nawalnego zwrócił się także prezydent Andrzej Duda, który w niedzielnym wpisie na Twitterze ocenił, że „postępowanie władz rosyjskich wobec Aleksieja Nawalnego nie może nie mieć konsekwencji dla relacji społeczności międzynarodowej z tym krajem”.

„W imieniu Polski – członka Rady Praw Człowieka ONZ, apeluję o międzynarodową solidarność w tej sytuacji” – napisał prezydent.

 

25 KOMENTARZE

 1. kundelki ujadaja, a putin i merkel kresla przyszla granice wielkiej rzeszy srodkowoeuropejskiej. odzyskamy krolewiec i lwow dzieki naszej krajance. zapanuje pokoj na 500 lat.

  • Putin z Merkel nic nie będzie kreślił bo Niemcy nie są równorzędne względem Rosji. Rosja to może kreślić granice z USA, Chinami czy Indiami. Niemcy są za małe i nie mają żadnej siły militarnej. Jeśli kiedyś USA wycofa się z Europy to będzie tu Euroazja pod przywództwem Rosji.

   • Współczesne wolny wygrywa się informacyjnie, nie energetycznie.
    Niemcy wygrały wojnę informacyjną z Rosją aż 2 razy w 20 wieku. Raz, jak niemiecki agent Lenin zainstalował w Rosji komunizm na 70 lat. Dwa, jak w 1989 Niemcy się zjednoczyły a ZSRR się rozpadł.

  • Ciebie „bibi” nie wiadomo czy młotkami gumowymi da radę wyprostować. Trza będzie, to metalowymi się spróbuje.

 2. Duda ty śmieciu ! N. RZ. Polski jest członkiem ONZ ?! I po jaką kurw…,?! Jeśli Polaka mordują śmiercią głodową brytole przypinając te same prawa człowieka ! Bzdura żydostwo ! A konfederacja ,Ja nie życzę sobie jako Polka żebyście mówili że rząd zydobandersynski jest polskim rzadem.jestescie wszyscy zdrajcami Narodu Polaków !! Śmieci !!

 3. Ten projekt będzie dokończony i Stany nic tu nie wskórają.
  Polska powinna to rozumieć dużo wcześniej, wtedy gdy projekt zaczynano i do niego dołączyć.
  Niestety działania PiS doprowadziły nas do podobnej sytuacji z 1939 albo i gorszej bo Anglicy mimo wszystko byli bardziej rzetelnym sojusznikiem niż teraz USA.
  Piłsudczyzna i sanacja to syf i prowadzi do upadku.

  • gosciu!!! zlitowania !!! Angole wywolali 2 wojne. Sklocily polin z adolfem. nie daly mu wyjscia. jacy szojusznicy? polin zaplacil angolom 6 ton zlota za pomoc. pilsudski nie byl polakiem. polska skonczyla sie w 1385 rokuuuuuuu!!!!!!

 4. ….Nord Stream 2, który dla nas jako Polaków jest projektem bardzo niebezpiecznym” – ocenił…..”

  Ten Michał Urbaniak jakis p.erdolniety. To Polak? I w Konfederacji?

  • urban, horban, orban, urbaniak. jak mam watpliwosci sprawdzam u johannesa longinusa, ktory jak zobaczyl na jaka skale litwini falszuja historie, spisal polskie nazwiska i wyslal do rzymu na przechowanie. w internecie sa.

 5. kużwa, przy każdej okazji staram się bronić Konfederacji, to miałem nadzieje że są już na tyle dojrzali, by w przypadku różnych politycznych matrioszek, jak wystrugane z czosnku przez zachodnie lewactwo/Cichanouska, Nawalny/, nie będą się przyłączać do klangoru naszych
  UE-piejskich żurawi „demokracji”…

 6. Zamiast pytać w imieniu chyba Putina i Merkel o tajne plany naszego rządu, niech da jeden z drugim propozycję jak tą budowę powstrzymać. Krowa, która dużo mało mleka daje. Mnie wcale nie cieszy, że socjaliści u władzy nie mają pomysłu, bo to nad moim krajem mają władzę. Zresztą Konferencja też ma jakąś władzę, niech się wykaże czymś poza gadaniem.

 7. Przypominam, że Nord Stream zawdzięczamy Lechowi Kaczyńskiemu. Gdyby nie jego idiotyczna rusofobia to gazociąg szedłby teraz przez Polskę a on sam z pewnością by jeszcze żył…

Comments are closed.