Korwin-Mikke pisze do Morawieckiego. Padły niewygodne pytania ws. szczepionek na koronawirusa

Janusz Korwin-Mikke oraz Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke oraz Mateusz Morawiecki. / foto: PAP

Janusz Korwin-Mikke napisał interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego, w której pyta o zakup szczepionek na koronawirusa. Jak na razie szef rządu warszawskiego nie odpowiedział.

W sprawie kwestii dotyczących zakupu szczepionek na koronawirusa napisał do premiera Mateusza Morawieckiego, poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. W sumie padło aż 14 niewygodnych pytań.

Interpelacja Korwin-Mikkego

1. Jakie ilości szczepionek zostały zakupione od jakiej firmy – i po jakiej cenie?

2. Czy są to szczepionki kupione, czy tylko zarezerwowane? Jeśli kupione – to czy opłacone (i z jakiego funduszu?)

3. Czy RM podpisywała te umowy w drodze negocjacyj z w/w koncernami – czy też kontrakty zostały nam przekazane przez Komisję Europejską? Czy kontyngenty były ustalone przez KE?

4. Jeśli decyzja była podjęta przez KE, to kto – z nazwiska – był w komisji za to odpowiedzialnej i kto jak głosował? Także kim są (z nazwiska) eksperci Komisji i czy istnieją pisemne sporządzone przez nich ekspertyzy?

5. Jeśli decyzja podjęta była przez organa III RP – to jakie są analogiczne dane jak w p.(3)?

6. Czy Ministerstwo Zdrowia dysponuje danymi ze śledztwa UE w poprzedniej gigantycznej aferze ze szczepionką na „świńską grypę”? (Być może formalnie nic nie wie, gdyż III RP była JEDYNYM państwem naszej cywilizacji, które w tej aferze nie wzięło udziału – ale eksperci MUSZĄ o tym śledztwie wiedzieć; w przeciwnym razie nie są żadnymi „ekspertami”, lecz laikami).

7. Jakie są ceny innych szczepionek dostępnych na rynku? Pomijając Sputnik V, bo FR nie jest w stanie dostarczać większych ilości.

8. Czy Ministerstwo wie, że szczepionki chińskie (trzech firm!) są dostępne od sierpnia i zakupiły je m.in. tak ludne kraje, jak Indonezja, Brazylia i Pakistan? Kto odpowiada za to, że Polacy nie mogą (na własne przecież ryzyko) już od kilku miesięcy się nimi szczepić?

9. Czy MZ wie, że Węgry, też przecież należące do UE, otrzymały próbne dawki Sputnika V i kupują (lub już zakupiły) szczepionkę chińską?

10. Czy III Rzeczpospolita bada dostępne szczepionki – czy tez polega na ekspertyzach UE?

11. Czy Ministerstwu nie wydaje się podejrzane, że UE, gdzie poziom korupcji jest b. wysoki (nie twierdzę, że wyższy, niż w Polsce!), zakupiła gros szczepionek od firmy „Pfizer” znanej ze skazania w USA za korupcje środowiska lekarskiego oraz z wypłacenia sporych odszkodowań dla Nigerii (oraz prowincji Kano) za prowadzenie w Kano eksperymentów na dzieciach bez powiadomienia o tym ani rodziców ani władz Republiki Nigerii?

12. Ministerstwo niewątpliwie wie, że wszystkie bodaj szczepionki są badane „w biegu” – tj. Testy na dużych grupach są dopiero robione i firmy codziennie przesyłają raporty z tych testów do np. do KE; czy Ministerstwo nie uważa, że wprowadzenie de facto przymusu szczepień w wojsku nosi znamiona współpracy w doświadczeniach na ludziach, niedopuszczalnych, jeśli zaszczepienie się nie jest dobrowolne (przymus drastycznie zwiększa wiarygodność testów – ale w wypadku niepowodzenia producent będzie twierdził, że – w odróżnieniu od Nigerii – testy odbywały się za zgodą władz III RP). Kto ponosi odpowiedzialność za ew. nieodwracalne powikłania poszczepienne wzgl.: czy szczepieni podpisuję dokument, że wiedzą, że nikt za to nie odpowiada i szczepią się na własne ryzyko?

13. Ministerstwu jest wiadome, że po Brexicie Zjednoczone Królestwo przerzuciło się z „Pfizera” na inna szczepionkę; czy zdaniem ekspertów MZ narażają tym samym życie i zdrowie poddanych JKM – czy tez przeciwnie, ten sam błąd popełnia Unia Europejska?

14. Czy Ministerstwu jest wiadome, że Niemcy mają podjąć współpracę przy rozmnożeniu szczepionki Sputnik V (czemu Rosja z tajemniczych powodów nie może podołać)? Jakie są nadzieje na otrzymanie tej szczepionki w rozsądnym czasie – i w jakiej cenie?

W nadziei na szybkie rozwianie wątpliwości podnoszonych przez moich wyborców (proszę zauważyć, że pod moim postem n/t pytań w Komisji Zdrowia przy 2 mln wyświetleń pojawiło się prawie 300.000 komentarzy, w 99,9% aprobujących).

48 KOMENTARZE

 1. Dezinformacja służąca depopulacji narodu polskiego. W kaftan go i do szczepienia. Albo do Moskwy! Ufajcie naszym władzom państowym.

 2. Obawiam się, żę na te pytanie „rządzacy” dadzą podobnie wyczerpującą odpowiedź, jak na zadane kilka m-cy wcześniej (i częściowo podobne) pytania przez grupę posłów z Grzegorzem Braunem.

 3. Co was obchodzi ile kosztowały szczepionki? To takie niskie i podłe dręczyć Pana Premiera Morawieckiego ciągłymi insynuacjami i podejrzeniami! Nawet jakby Pfizer rzeczywiście lobbował u polityków Prawa i Sprawiedliwości, to co w tym złego? Nie uważacie że polscy patrioci zasługują na wdzięczność korporacji jak kupują jej szczepionkę za miliardy dolarów? Wy krzyczycie łapówka, łapówka, a to zwykła ludzka przyzwoitość!

   • Insynuujesz że Pfizer skorumpował polityków PiS? A to że się możesz zaszczepić ZA DARMO nic dla ciebie nie znaczy? W waszym ukochanym kapitaliźmie musiałbyś płacić i ludzie by umierali pod płotami szpitali. A tak masz za darmo. Doceń to i bądź wdzięczny.

    • PIS reality: chorzy ludzie nie mogą dostać się do szpitala choć latami płacili składki.Szpitale ich nie chcą przyjąć – chorzy na c19 mają pierszeństwo.
     Dziękuję, wolę kapitalizm

    • Za darmo? Znaczy że nie muszę płacić w trakcie szczepienia, tylko ogolono mnie z procentem wcześniej?
     A któżto jest taki hojny że sponsoruje milionom Polaków „darmowe” szczepienia? Poproszę o nazwisko tego dobrodzieja!

 4. To jest rząd Rzeczypospolitej Polskiej, a nie „warszawski”. Nauczcie się ruskie trolle, bo już raz robiliście „układ warszawski”.

 5. Ten wasz Korwin na komisji zdrowia nazwał mordercami polityków PiS, najbardziej patriotycznej partii!To haniebne i niegodne posła, jak możecie na niego głosować?! Nie rozumiecie że covid to śmiertelne zagrożenie dla Narodu? Pan Premier dla was pracuje, dwoi się i troi i rękawy ma podwinięte żebyście byli zdrowi i nasi seniorzy! Biedny minister Szumowski był zaszczuty i oczy miał opuchnięte od stresu bo nikczemnicy wyciągali jakieś szemrane informacje nt Jego brata i interesów rodzinnych…

  • Drodzy trole i pospolici idioci popierający naszych okupantów! Czy macie świadomość, że każdego dnia na nowotwory w Polsce umierało około 300 naszych rodaków ( teraz pewnie więcej ze względu na brak opieki medycznej i wciąganie zmarłych na raka na listę covidovą, jako choroba współistniejąca)?

   • Czy rząd rozdaje leki na raka za darmo? Czy zakazał sprzedaży produktów zawierających rakotwórcze substancje, wciskanych nam przez koncerny spożywcze? Czy śmierć na nowotwór jest mniej godna uwagi niż ta na grypę?

 6. Jakie są dokładnie związki kuzynki premiera, Anne Wójcicki, z firmą Pfizer? Bo wygląda mi to na rodzinny interes…

 7. 15. Którzy, z imienia i nazwiska, eksperci działający w zespole doradczym pana premiera są powiązani finansowo z producentami szczepionek.

 8. I sadzi pan, panie posle, ze pan premier odpowie albo ze zapamieta te wewnetrznie sprzeczne pytania?
  A dlaczego wewnetrznie sprzeczne? Bo tyle w nich logiki co w korwinowych bredniach, ktore serwuje od 30 lat. Wystarczy spojrzec na pierwsze pytanie. Przeciez premier Morawiecki tyle mial wspolnego z zakupem tych szczepionek co pan Mikke z zakupem samolotow F35 przez Turkow. Szczepionki kupuje UE i rozdziela je wg. wewnetrznego rozdzielnika.

 9. Rodzina na swoim teraz specjalista z Izraela będzie doradzał jak wyszczepić Polaków. A w Polskim Senacie zasiądzie ich wysłannik. Wszystko pod przykrywką covida przejmują w Polsce 7ydy.Jaki to specjalista skoro po zaszczepieniu w Izraelu na 10ty dzień człowiek zachorował na covid?. Czy My w Polsce nie mamy specjalistów od szczepień? Kiedy Dworczyk zostanie zdymisjonowany, on niema zielonego pojęcia o niczym, dopuśćcie Polaków do dystrybucji szczepionek.

 10. Zbiera mi się na wymioty, jak czytam te wszystkie wypociny, zresztą bardzo prymitywne, PIS_dzielniętych, sprzedajnych trolli. Czy nie stać was na wyższy poziom komentarzy? Więcej prawdy i konkretów zamiast propagandy.

 11. Chyba od Nowego Roku zmienił sie oficer prowadzący pisowskich trolli na forum N.Cz! Poprzedni wiedział że to trudny odcinek i potrafił to jakoś ogarnąć. Teraz- jak na Onecie, prymitywy i zero subtelności.

 12. Ja jak pracowałem z głupkami, to się nauczyłem że nie ma głupich odpowiedzi a są głupie pytania; tu jak się można ustawić kilka pokoleń na przód może być gorzej z odpowiedzią

  • Widać jak dużo od nich się nauczyłeś. Rewolwer jesteś jak bębenek…pusty. Twoja żona to penie szurnięta patriotka-idiotka.

 13. Konfederacja jest postrzegana jako PiS-owska przybudówka. Nawet zbok-„Piesek” krzyczał: Je*ać pisiorów i Konfedrację – jak się nachlał jak świnia. To, co mówią korwiniści, Lubnauer, Czarzasty, poje*ana Wielgus nie ma żadnego znaczenia. Burza w szklance wody. PS. Nudzi wam się nieroby?

 14. Pytanie o chińską szczepionkę świadczy albo o starczym zidioceniu, albo o celowej prowokacji. Stawiam na drugie, wolałbym pierwsze

Comments are closed.