Kościerzyna. Zabrakło drugiej dawki szczepionki dla medyków. Nie dojechały

Szczepionka przeciwko koronawirusowi na tacy.
Szczepionka przeciwko koronawirusowi podana na tacy. (Fot. PAP/PA)

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie wstrzymano szczepienia pracowników ochrony zdrowia przeciwko COVID-19. Placówka nie dostała zamówionych na ten tydzień 540 dawek leku. Miały je otrzymać m.in. osoby z grupy „0”, które przed trzema tygodniami przyjęły pierwszą dawkę preparatu.

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zaszczepiono dotychczas ponad tysiąc osób.

W tym tygodniu planowano tam zaszczepić kolejnych pracowników z grupy „0” i podać drugą dawkę preparatu 150 osobom, które były zaszczepione jako pierwsze.

„W ubiegły czwartek zamówiliśmy 540 dawek szczepionki, jednak zamówienie do nas nie dotarło. Jaka jest tego przyczyna – nie wiadomo. System podaje, że zamówienie zostało anulowane. Koleżanka odpowiedzialna za dystrybucję, próbowała uzyskać informację, dlaczego tak się stało, ale jej się nie udało” – powiedział w poniedziałek PAP lekarz Arkadiusz Błaszczyk, który w kościerskiej lecznicy jest koordynatorem ds. COVID-19.

Jak dodał, medycy, którzy oczekują na drugą dawkę leku zostaną zaszczepieni natychmiast, gdy do szpitala zostanie dostarczona dostawa.

 

14 KOMENTARZE

  1. Tak, tak!… „wytworzymy” zapotrzebowanie na szczepionkę” – kto to powiedział? Na jakim są etapie tego „wytwarzania zapotrzebowania” na śmiercionkę?

  2. Kochani! Nie pozwólmy reakcyjnym koronasceptykom i różnym chuliganom stawać w poprzek naszej drogi. Wara im od czystego nurtu walki z pandemią i patriotycznych sił narodu! Pędźcie przecz szurów i antyszczepionkowych krzykaczy! Władze państwowe ani na chwilę nie będą tolerować jakiejkolwiek akcji wymierzonej w polską rację stanu i przeciwko naszemu ustrojowi państwowemu. Dezyfekcja, dystans, maseczki, wietrzenie i szczepionka!

  3. Pompowali, pompowali ten pandemiczny balon, a teraz im powietrze ucieka i za chwilę będzie flak. Na szczęście Polacy są mądrzejsi od tych miernot w (nie)rządzie.

Comments are closed.