Pistolety już od 1000 euro. Kilka ton broni z nielegalnego magazynu w środku Europy zarekwirowane

Broń
Fot. ilustr. Wikipedia

To rekordowa rekwizycja broni we Francji. Policja zatrzymała kilka… ton uzbrojenia. W tym karabiny szturmowe, karabiny maszynowe i pistolety automatyczne oraz amunicję. Arsenał odnaleziono 16 stycznia.

Broń była zdeponowana w kilku domach regionu L’Est i w Regionie Paryskim. Znaleziono ją po rewizjach w 10 domach. Ich lokatorów zatrzymano. Akt oskarżenia dotyczący nielegalnego handlu bronią postawiono już pięciu osobom.

Wśród „magazynierów” jest dwóch żołnierzy, ale i byli oficerowie armii. Arsenał miał zaopatrywać w broń zorganizowane grupy przestępcze. Dostawcami mają być byłe kraje Jugosławii. W przypadku zajęcie się tym handlem żołnierzy w grę wchodzą nie tylko pieniądze, ale podobno także ich zamiłowanie do gromadzenia broni.

Zaopatrywali się w broń z Bałkanów, ale także kupowali ją od kolekcjonerów, dokonywali renowacji i odsprzedawali. Ceny wahały się w granicach od 2000 do 4000 euro za długą broń i od 1000 do 1500 euro za pistolety.

Do głównych klientów należeli handlarze narkotyków. W ostatnich tygodniach i miesiącach w kilku francuskich miastach dochodziło do częstych porachunków dilerów z użyciem broni palnej.

Źródło: France Info

10 KOMENTARZE

 1. Przyszła pora kupować samemu broń.
  Przyjdą czasy bezprawia i wojny domowej.
  Wtedy trzeba mieć giwerę pod ręką i jak ktoś stuka w drzwi to najpierw strzelać a później pytać się się kto to.
  Kto umrze to umrze a kto przeżyje ten przeżyje.

  Więc nie piszcie, że kałasze kupowali tylko przestępcy. Sam kupię.
  Francuzi nie są tacy głupi.

  • Absolutna zgoda, szczególnie, że owe bezprawie może poprzedzić czas czerwonej głupoty, gdzie ludziom, znów będzie się wmawiać, że mają takie same żołądki i wszyscy powinni mieć po równo i grab nagrablionyje itd. W zasadzie to powinno się sięgnąć do naszych magazynów …… tych wiecie jakich

  • nie zdaja egzaminow? przeciez bez egzaminu moga sie skaleczyc? powinni sie przynajmniej zarejestrowac zeby policja wiedziala ile ich jest.

Comments are closed.