We Włoszech rozbito narkotykowe gangi albańskie i marokańskie

Peryferia Modeny Fot. Wikipedia

Trzy marokańskie i albańskie organizacje przestępcze, specjalizujące się w handlu narkotykami, zostały zlikwidowane na początku tego tygodnia we Włoszech. Była to duża operacja policyjna o nazwie „Trexit”.

W sumie 26 osób zostało zatrzymanych w areszcie, a 3 inne trafiły pod nadzór prokuratury. Operację przeprowadziła Dyrekcja walki z przestępczością mafijną z Bolonii? Akcja objęła kilka miast.

Policja przeprowadziła zatrzymania i rewizje m.in. w Modenie, Bolonii, Cremonie, Parmie i Turynie. Brało w nich udział blisko stu funkcjonariuszy.

Gangi specjalizowały się w handlu kokainą. Te trzy organizacje złożone z Albańczyków i Marokańczyków kontrolowały obrót narkotykami na osi Regio Emilia – Modena. Były to struktury hierarchiczne. Miały nie tylko liderów, ale i księgowych, pracowników „marketingu”, a także dział transportu i sprzedaży detalicznej.

Mafia marokańska ściśle współpracowała ze strukturą albańską, która dostarczała jej 6-7 kilogramów kokainy tygodniowo. Dzięki tanim dostawcom sprzedawali narkotyk po cenach dumpingowych, za 29 000 euro za kilogram, zamiast „rynkowej”’ ceny 36 000 euro.

Przed operacją „Trexit” włoska policja przeprowadziła dwie podobne operacje w 2017 i 2018 roku. Doprowadziły one do aresztowania 102 handlarzy narkotyków i zajęcia 301 kg haszyszu, 24,7 kg kokainy, 2, 1 kg heroiny, 31 kg marihuany oraz pewnej ilości broni.

Źródło: Bladi.net

1 KOMENTARZ

  1. „Dzięki tanim dostawcom sprzedawali narkotyk po cenach dumpingowych, za 29 000 euro za kilogram, zamiast „rynkowej”’ ceny 36 000 euro.” I to jest prawdopodobnie powód całej akcji.

Comments are closed.