Wot technika! Rosjanie stworzyli telewizor, który działa bez kabli [VIDEO]

Foto: YouTube info energytransfer.tech

Rosyjska firma Reasonance zaprezentowała telewizor, który działa bez podłączania go kablem do gniazdka. Technologia może okazać się rewolucyjna.

Targi CES 2021 dobiegły końca, ale wiele zaprezentowanych na nich technologii może wkrótce zagościć w naszych domach. Spore zainteresowanie wywołał „bezkablowy” telewizor Rosjan.

Chodzi o telewizor stworzony przez firmę Reasonance. Telewizor nie wymaga podłączenia go do gniazdka, a zasilany jest bezprzewodowo.

Zaprezentowany na targach prototyp jest w pełni funkcjonalny. Telewizor czerpie energię z połączenia nadajnika elektrycznego i cewki odbiornika.

Na nagraniu nadajnik ów leży na stole obok telewizora. Jednak Rosjanie przekonują, że można go będzie montować np. w meblach albo w ścianie.

Reasonance zapewnia również, że ich technologia jest przyjazna dla domowego budżetu. Zaprezentowany prototyp działa jednak na niewielkiej odległości.

Nadajnik generuje 120 watów mocy w częstotliwości od 20 do 120 kHz na dystansie 50 cm przy zachowaniu 90 proc. efektywności. Możliwe jednak, że tą odległość da się poprawić.

Gdyby Rosjanom się udało, to technologia mogłaby znaleźć spore zastosowanie. Zasilane w ten sposób mogą być przecież też inne sprzęty domowe, nie tylko telewizor.

A to pozwoliłoby zrobić porządek z walającymi się przewodami, rozgałęziaczami czy brakującym miejscem w gniazdku.

Źródło: WhatNext

12 KOMENTARZE

  1. Można od czasów Tesli. Jako 10 latek, We wczesnych latach „70 zasilałem sobie pętla indukcyjną pod dywanem słuchawki. Nie uzurpuje sobie odkrywcy bezprzewodowych słuchawek. Jednak przeraża mnie współczesna powszechna niewiedza społeczeństw. Jak tak dalej pójdzie to za dekadę nczas opiszę rewelację wynalazku koła z sensacyjnym nagłówkiem.

  2. Nie zamieniłbym kabla na coś takiego. Nie chcę przebywać w silnym polu magnetycznym bo nie wiem jaki to ma wpływ na zdrowie. Uważam, że i bez tego wszelkiego rodzaju pól i promieniowań wokół nas jest zbyt dużo. Jeśli będą miał czas to raczej zbuduję sobie klatkę Faradaya np. w sypialni.

    • A dzisiejsze postępactwo naukowe i tak okrzyknie Cię foliarzem i płaskoziemcem. Smog elektromagnetyczny wokół jest coraz większy. Ale go nie widać gołym okiem, więc wtórni analfabeci w to nie uwierzą.

    • Poza tym dochodzi kwestia bezsensownych strat energii. Komu przeszkadza kilka kabli od telewizora? Jak zwykle rozwiązanie które szuka problemu tylko po to żeby wyciągnąć kasę od idiotów.

Comments are closed.