Joe Biden zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Rusza lewicowa ofensywa w Ameryce

Joe Biden tuż po zaprzysiężeniu podpisze 15 rozporządzeń, z których większość dotyczy lewicowej agendy jego rządu. Zdjęcie: PAP/Newscom
Joe Biden/Zdjęcie: PAP/Newscom

Joe Biden został przed Kapitolem oficjalnie zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. 78-latek jest najstarszą osobą w historii, która obejmuje najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

Przed zaprzysiężeniem Bidena przysięgę złożyła wiceprezydent USA Kamala Harris, która jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

W trwającej uroczystości uczestniczą członkowie Kongresu, byli prezydenci oraz dotychczasowy zastępca Trumpa Mike Pence.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne i zagrożenie zamieszkami przed Kapitolem nie ma tłumów wiwatujących na cześć nowego prezydenta. Na wielkich błoniach w centrum w ziemię wbito prawie 200 tysięcy flag.

Ruszy lewicowa ofensywa

Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Joe Biden podpisze 15 rozporządzeń znoszących wiele decyzji Trumpa. Wstrzymana zostanie budowa muru na granice, ruszy finansowanie zabijania w USA i za granicą nienarodzonych, zmiennopłciowcy znów będą mogli służyć w wojsku.

– Aby stawić czoło kryzysom związanym z pandemią, gospodarką, zmianami klimatycznymi i nierównością rasową, Biden podpisze w środę po południu (czasu lokalnego) w Gabinecie Owalnym rozporządzenia wykonawcze i memoranda oraz poprosi agencje rządowe o podjęcie kroków w dwóch dodatkowych obszarach – poinformowała Jen Psaki, która w nowej administracji będzie rzeczniczką Białego Domu. Wcześniej pracowała m.in jako sekretarz prasowy i dyrektor komunikacji u Obamy. Gdy skończyła się jego kadencja znalazła zajęcie w CNN jako komentator.

Rozporządzenia Bidena będą dotyczyć m.in. ustanowienia w Białym Domu nowego biura koordynującego walkę z pandemią koronawirusa i wprowadzenia obowiązku noszenia masek i utrzymywania dystansu społecznego na terenie wszystkich obiektów federalnych.

Biden rozpocznie również proces ponownego przystąpienia USA do porozumienia klimatycznego z Paryża i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Do prowadzonej przez etiopskiego komunistę i całkowicie skompromitowanej w czasie pandemii organizacji Stany Zjednoczone przekazywały ponad 400 milionów rocznie. Biden wyda rozległe zarządzenie dotyczące walki ze zmianami klimatycznymi, w tym cofnięcia wcześniejszego prezydenckiego pozwolenia na kontrowersyjny ropociąg Keystone XL. Należy się spodziewać paraliżu wydobycia w USA paliw kopalnych i wzrost cen ropy do rekordowych poziomów – jak za Obamy.

Biden natychmiast zakończy też stan wyjątkowy, który Trump ogłosił na granicy z Meksykiem w lutym 2018 r., aby przekierować miliardy dolarów z resortu obrony na budowę muru. Wstrzyma również budowę muru. Być może dlatego już w Gwatemali trwają starcia z karawana imigrantów, która chce przez Meksyk przedostać się do Stanów

– Plany związane z pierwszym dniem urzędowania to dopiero początek szeregu działań, które prezydent podejmie wkrótce po objęciu urzędu – dodała. – W nadchodzących dniach i tygodniach będziemy ogłaszać dodatkowe rozporządzenia wykonawcze, które zmierzą się z tymi wyzwaniami i spełnią obietnice prezydenta elekta złożone Amerykanom” – zakomunikowała.

Reuters podaje, że chodzi m.in. o to, że zmiennopłciowcy będą mogli pełnić służbę wojskowe i ruszy finansowanie zabijania nienarodzonych ze środków federalnych dla sieci zakładów aborcyjnych Planned Parenthood i opłacanie zabijania za granicą.

13 KOMENTARZE

  1. hahahaha dziadek, sklerotyk 80 letni hahaha A pamietacie jak propaganda „demokracja” wysmiewala sie dziadkow w komunistycznej partii Chin ?????

  2. Świetnie, wreszcie prezydentem został człowiek który we właściwy sposób zajmie się rządzeniem. W walce z koronawirusem, zamiast wlewów z wybielacza będą maseczki i szczepienia. Zamiast rasizmu i seksizmu będzie równość i szacunek. Zamiast chorób i ignorancji będzie powszechna służba zdrowia i finansowanie studiów wyższych. Zamiast zanieczyszczonego powietrza, masowych zachorowań na raka i bezrobocia będzie nowy zielony ład i czyste miasta. Oby i u nas wkrótce nastała taka władza :D

  3. to samo będzie w ciągu 0,5 roku w naszej Polsce, Po i sld zostaną ,,demonokratycznie” wybrane poprzez system dominon, a Lempart zostanie wice premierem (to nie żart). jedyna nadzieja jest w normalnych mieszkańcach usa, normalnych wojskowych i w normalnych policjantach – oni jako jedyni mogą dać nadzieję reszcie świata. pozostaje jeszcze park yellowstone i wulkan pod nim.

Comments are closed.