Karty są seksistowskie, bo król jest zbyt ważny. Nadchodzi nowe: karty neutralne płciowo

Karty Źródło: Pixabay
Karty Źródło: Pixabay
REKLAMA

Karty są seksistowskie, bo król jest w nich ważniejszy od królowej – tak twierdzi 23-letnia absolwentka psychologii sądowej z Holandii – Indy Mellink. Stworzyła więc talię poprawną politycznie.

Król jest w kartach silniejszy od królowej, więc oznacza to, że karty są seksistowskie. Proste? Proste. W szachach co prawda to królowa jest mocniejsza, ma więcej ruchów itd., ale lewicowcy albo to ignorują, albo – co prawdopodobne – nie potrafią grać w szachy.

Indy Mellink z Niderlandów postanowiła rozwiązać ten palący ludzkość problem kart. Stworzyła talię neutralną płciowo: ze sztabkami złota i innymi obrazkami jak dla dzieci.

REKLAMA

– Jeśli mamy tę hierarchię, że król jest wart więcej niż królowa, to ta subtelna nierówność wpływa na ludzi w ich codziennym życiu, ponieważ jest to po prostu inny sposób mówienia: „hej, jesteś mniej ważny” – stwierdziła Mellink w wywiadzie.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Niestety, dużo osób bierze dziewczynę na poważnie. Niby teraz to śmieszne, ale kto jeszcze kilka lat temu pomyślałby, że nie będzie można pomalować twarzy na czarno? Możliwe, że gra w tradycyjne karty już niedługo też będzie tego słynnego „faszyzmu”.

Mellink ma wsparcie ludzi – np. swojego ojca, który zamiast zastanawiać się co zrobił nie tak, jest dumny z córki. Miejmy nadzieję, że rozsądek w końcu weźmie górę, a te głupoty to tylko dziwna moda, która przeminie.

Źródło: Reuters

REKLAMA