Mentzen: Gdyby wszyscy restauratorzy postanowili się otworzyć, to rządowi zabrakłoby urzędników do wystawiania kar

Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen gościł w „Poranku Siódma9”. Polityk Konfederacji namawiał przedsiębiorców do obywatelskiego nieposłuszeństwa.

– Nie ma zgody na dalszy lockdown, który nie jest umocowany prawnie – podkreślał dr Sławomir Mentzen. – Po doświadczeniach ostatnich miesięcy doszliśmy do wniosku, że jedynym sposobem dotarcia do rządu, jest jakaś forma oporu – dodał.

Jak podkreślał, „obecne obostrzenia są nielegalne”. – Mamy już wyroki WSA, które unieważniają kary nakładane na przedsiębiorców przez sanepid – wskazał.

Polityk Konfederacji odniósł się także do nieoficjalnych informacji dotyczących prognozowanej daty odmrażania gospodarki. Jak podkreślał, może opierać się tylko na informacjach, które przedsiębiorcy mieli usłyszeć od rządu.

– Przedstawiciele organizacji branżowych dowiedzieli się od rządu, że powinni się szykować na otwarcie w kwietniu. Dla części restauracji, czy hoteli oznacza to bankructwo – stwierdził.

Zwrócił się także do przedsiębiorców. – Apeluję o otwieranie biznesów przy jednoczesnym zapoznaniu się z ryzykiem kar, które się z tym wiążą. Gdyby wszyscy restauratorzy postanowiliby się otworzyć, to rządowi zabrakłoby urzędników do wystawiania kar – wskazał.

Członek Konfederacji zwrócił również uwagę, że zapewnienia rządu nie mają pokrycia w rzeczywistości. Jego zdaniem, rząd nie kieruje się sytuacją w kraju, tylko „kopiuje decyzje niemieckie”.

– Ja pamiętam słowa o tym, że drugiego lockdownu nie będzie. Następnie miała być narodowa kwarantanna do 17 stycznia. Wyraźnie widać, że nasz rząd kopiuje decyzje niemieckie. Dlatego podejrzewam, że obostrzenia zostaną ponownie przedłużone. Mam nadzieję, że bunt przedsiębiorców zmieni decyzje rządu – przyznał.

Mentzen podkreślał również, że jego zdaniem rząd przesadnie reaguje na mniemaną pandemię. – Koronawirus nie jest czarną dżumą. Da się z nim żyć. Dla zdecydowanej większości społeczeństwa jest to choroba zupełnie nieszkodliwa. Nie zgadzam się z taką wizją świata, że zamykamy wszystko, aby chronić społeczeństwo – skwitował.

Źródło: Radio Warszawa

32 KOMENTARZE

 1. wysytarcza siepacze z Kondonpererastii z komsomolcem z ZMS-u Mikke na czele. siepacze z SS przy was to niewinne baranki.

 2. Mentzen a nie przyszlo ci do glowy, ze nie trzeba karac literalnie wszystkich. Wystarczy przykladnie ukarac niektorych, a reszta nie bedzie prosisc o wiecej. Twoja logika jest taka jak tych piratow drogowych ktorzy mowia: Panie wladzo ale ten drugi kierowca jechal szybciej ode mnie a jego nie ukaraliscie …
  Jednym slowem kiepska rada doktorku.

 3. Mentzen kłamie! Panie Premierze Morawiecki, w Tobie naród nasz widzi swą przyszłość, w Tobie pokłada całą swą ufność i wszystkie nadzieje. Kochani, przyswajajcie sobie wiedzę o wirusie. Walczcie bezlitośnie z szurskimi szerzycielami nieuctwa i demoralizacji!

 4. Taki Mentzen to wrogowie Narodu Polskiego, przegniłe wyrzutki zbankrutowanych klas społecznych są zainteresowani w podnoszeniu liczny zakażeń, aby w ten sposób hamować nasz postęp ku nowym formom życia społecznego. Nosimy maseczki!!! Lokdałn konieczny!

 5. Gdyby prokuratura normalnie działała, to byś Sławciu razem z Berkowiczem dawno kiblowali w „Okrąglaku”. Prawdą jest, że Zero zepsuł cały wymiar sprawiedliwości.

   • Gonzo etatowy obrońca złodziei i malwersantów. Partia wyznaczyła taką rolę i dała takie zadanie? 🤔🤫😟 To, że bankster robi przewalanki -to hańba ale nie należy go naśladować.

 6. Tak tak.
  Gdyby wszyscy przestali placic podatek dochodowy to Morawieckiemu zabrakloby na wyplaty dla urzednikow i policje scigajaca nieplacacych.
  To teraz niech pan, panie Metzen, namowi Krula zeby przestal placic podatek dochodowy.

 7. A ja myślałem że ten Mentzen jest mądrzejszy…. A on jest jednym z tych, dla których kasa jest ważniejsza od ludzkiego życia. Ciekawe czy zmądrzałby, gdyby stracił kogoś bliskiego… A może wystarczyłby mu np. 3-tygodniowy pobyt w szpitalu??

  • panie mendel menz czy jak tam
   wodke to moge wypic w domu
   nie potrzebuje jak kuchcinski ani knajpy ani otwartego hotelu

   czego zycze wszystkim normalnym polakom

   jest tysiace spraw ktore moga poslowie zalatwic ale widac ze kazdy
   kreci lody z banda hipokrytow od garniecia mamony kosztem
   zdrowia i zycia innych polakow

 8. Tylko Konfederacja wspiera nas przed tymi socjalistycznymi świniami. Jesteśmy jak zwierzę w lesie, oblepieni kleszczami. Padniemy, jak tych socjalistycznych stworzeń się nie… przynajmniej pogoni.

 9. Wszystkim podpuszczaczom do otwierania lokali proponuję wolontariat na zakaźnym z Covidem przez tydzień bez masek. Jak wrócicie zdrowi, zrobimy to samo, jak nie, to przynajmniej honor ocalicie broniąc swej tezy.
  Oczywiście inni to durnie zamykający lokale – np Niemcy.
  Konfederacja tym nawalaniem bez sensu w rząd popełnia polityczne samobójstwo.
  Szkoda, że ciągnie za sobą bezmyślne ofiary…

 10. Na pytanie czy pan się zaszczepi, lider Konfederatów (jak zwykle) nie odpowiedział. „Wiem ale nie powiem” !!! Zupełnie jak przy wyborze między PO i PiS-em: Szambolejem a Adrianem-Strażnikiem długo-pis-u. Tchórz i krętacz z waszego Deskopława. Bosak musi odejść!

 11. Wyobraźmy sobie, że Konfederacja wygrywa wybory i rządzi samodzielnie. Premier, prezydent, minister spraw zagranicznych, ministrowie… czyli Bosak, Mentzen, Berkowicz, Kulesza jadą do USA. Biden się pyta: Z jakiego przedszkola uciekliście? O Bosak… ty chłopcze przyjechałeś poserfować? A oni na to: My rząd Polski! -Oj żartownisie. No pacany wypad.

 12. aaaaaa panie mendel menz czy jak tam
  wodke to moge wypic w domu
  nie potrzebuje jak kuchcinski ani knajpy ani otwartego hotelu

  czego zycze wszystkim normalnym polakom

  jest tysiace spraw ktore moga poslowie zalatwic ale widac ze kazdy
  kreci lody z banda hipokrytow od garniecia mamony kosztem
  zdrowia i zycia innych polakow

Comments are closed.