Mike Pence wybrał: będzie na inauguracji Bidena, zamiast na pożegnaniu Trumpa

Wiceprezydent Mike Pence i prezydent Donald Trump na ostatnim wiecu wyborczym w Michigan. Zdjęcie: EPA/JEFFREY SAUGER Dostawca: PAP/EPA.
Wiceprezydent Mike Pence i prezydent Donald Trump na ostatnim wiecu wyborczym w Michigan. Zdjęcie: EPA/JEFFREY SAUGER Dostawca: PAP/EPA.

Wiceprezydent USA Mike Pence nie pojawi się na pożegnaniu prezydenta Donalda Trumpa. Zamiast tego będzie na inauguracji elekta Joego Bidena.

Pence nie weźmie udziału w pożegnaniu prezydenta Donalda Trumpa w bazie wojskowej pod Waszyngtonem. Logistycznie ma to być niemożliwe z pogodzeniem jego uczestnictwa w zaprzysiężeniu Joego Bidena przed Kapitolem.

Do zaprzysiężenia Bidena dojdzie w środę w południe (godz. 18 w Polsce).

Również czołowi politycy republikańscy wypięli się na swojego prezydenta i będą na imprezie elekta Bidena. Mowa tu m.in. o postaciach takich jak dwaj czołowi Republikanie w Kongresie – liderzy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów i Senacie, Kevin McCarthy i Mitch McConnell.

Ceremonia pożegnania – jak spekuluje portal The Hill – „zostanie prawdopodobnie przejęta przez rodzinę Trumpa i jego najbliższych współpracowników”. To ma „odzwierciedlać, jak część Partii Republikańskiej próbuje zdystansować się od prezydenta po zamieszkach 6 stycznia na Kapitolu”.

Biały Dom odmówił komentarza na temat tego, ilu gości ma być na pożegnaniu Trumpa. Nieoficjalnie mówi się o około 200 osobach. Zaproszono m.in. byłych bliskich doradców Trumpa, jak John Bolton. Dawny doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego nie przyjął zaproszenia.

Po ostrej kampanii jaką wobec Trumpa prowadził Biden, oraz po oskarżeniach o wywołanie incydentu w Kapitolu, Trump odmawia udziału w inauguracji swojego następcy, zrywając tym samym z ponad stuletnią tradycją.

Źródło: PAP, NCzas

12 KOMENTARZE

 1. Przynajmniej jeden z tej kliki co ma honor. Zegnac kogo?
  Zdyskredytowanego przestepce, politycznego nieudacznika i agitatora krwawych zamieszek?

  • Woli zboka Bidena a nie zboka Trumpa może nim też będzie pomagał sterować :)
   Krwawe to były zamieszki z BLM, Antifom gdzie niszczono ludziom samochody, podpalano budynki, policja miała to gdzieś, ale w tedy to była klasa średnia.
   Na Kapitolu to atak aktorów, jak pokazała Nelugia na Bitchute Trump i Capitol teatr dla gojów :) ale to świątynia demonokracji siedziba elit satanistycznych, pedofilskich …
   W Poughkeepisie w stanie N. Jork spalono świątynie Kościoła Szatana politycy siedzą cicho

  • Racja, ale ci zatwardziali zwolennicy idei sfalszowanych wyborow nadal beda sie upierac, ze nalot na Kapitol byl dzielem Czarnych i Antify. Czasem odnosze wrazenie, ze zacofanie ludzi jest wieksze niz podaja to statystyki.

 2. Mike Pence powie i zrobi co mu każą w tym teatrze dla gojów.
  Do tego John Bolton Neokonserwatysta, ma być Lady Gaga może Madonna
  Nadal będą robić false flag, chaos, wojny …
  zostały Syria, Iran, Korea Pn, Białoruś, Rosja …
  zwłaszcza że USral zadłużony a prezydent to tylko marionetka Trump, Biden bez znaczenia

 3. Pan ciekawski napisał posta w którym wprost obraża głowę obcego państwa, ja napisałem śmieszną ripostę temu panu ,bez wulgaryzmów i tym podobnych ,a jednak zbanowaliscie mój post . Zrobiłem skriny tego i wyśle panu Somerowi, może pan cenzor straci pracę, albo przynajmniej dostanie po uszach ,jak nie to znaczy że NAJWYŻSZY CZAS będzie przestać tu zaglądać i kupować wasze gazety

Comments are closed.