Mistrzyni Świata nie zaszczepi się na koronawirusa. „Szczepionka mnie niepokoi”

Szczepionka Sputnik V będzie stosowana na Białorusi. Foto: PAP/Abaca
Szczepionka Sputnik V będzie stosowana na Białorusi. Foto: PAP/Abaca

Mistrzyni świata w skoku wzwyż Maria Lasickiene zapowiedziała, że nie zamierza na razie szczepić się na COVID-19. Rosjanka obawia się, że obniży to jej formę, poza tym nie ma pewności, że w składzie preparatu nie ma niedozwolonych dla sportowców substancji.

„Szczepionka mnie niepokoi, bo może wpłynąć na mój organizm i moją formę. Wstrzymam się, dopóki nie jest obowiązkowa” – powiedziała agencji TASS złota medalistka MŚ w Pekinie (2015), Londynie (2017), Dausze (2019) oraz halowych w Sopocie (2014) i Birmingham (2018).

Niedawno Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała, że zbada skład wszystkich dostępnych na rynku szczepionek i zadba o to, aby sportowcom, którzy się zaszczepią, nie groziła dyskwalifikacja w związku z przyjęciem zakazanych substancji.

„Jeszcze nie usłyszałam żadnych oficjalnych opinii z agencji dopingowych, że szczepionki są dozwolone. Ogólnie, z własnej woli nie zamierzam się zaszczepić. Nie namawiam nikogo do tego samego, to tylko moja osobista opinia. Jestem sportowcem i na moją formę może wpłynąć nawet kichnięcie, a tym bardziej zastrzyk” – podkreśliła Lasickiene, która w czwartek skończyła 28 lat.

W wyniku skandalu dopingowego w Rosji Lasickiene, podobnie jak inni lekkoatleci z tego kraju, może startować tylko pod neutralną flagą. W takiej roli zdobyła trzy z pięciu tytułów mistrzyni świata. Tylko w Sopocie i Pekinie usłyszała narodowy hymn.

(PAP)

5 KOMENTARZE

  1. Szczepmy się! Nic nie może dać więcej radości, jak karczowanie z ziemi polskiej tej starej spuścizny koronasceptycznej ciemnoty, jak budowanie nowych szpitali tymczasowych, które nie są źródłem zysków dla garstki rządzących, lecz są własnością Narodu Polskiego, rękojmią jego rosnącego dobrobytu.

    • Czyż każdemu z nas nie rośnie serce na widok dziesiątków i setek tysięcy uratowanych przed zarazą ludzi, którzy pod rządami Konfederacji skazani byliby na beznadziejną smierć? Szczepionka jest koniecznością!

  2. Każdy broni się jak może przed tym złotym strzałem. Do czego to doszło, że ludzie muszą uciekać się do różnych rzeczy żeby bronić swoich praw. Cały czas trawa walka (nie)rządu z ludźmi w obronie plandemi. W historii chyba nie było takiego przypadku żeby rządy tak gremialnie łamały prawo z wyjątkiem 2 totalitaryzmów które znamy.

Comments are closed.