To koniec telefonów LG? Zamieszanie po notatce prezesa

Mężczyzna z telefonem. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Mężczyzna z telefonem. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

Notatka prezesa LG wywołała zamieszanie. Czy to koniec telefonów południowokoreańskiego producenta?

Portal „The Verge” ujawnił, że LG mierzy się z gigantycznymi problemami. Niewykluczone jest nawet wycofanie się z tej gałęzi biznesu.

To o tyle szokujące, że w 2020 roku LG pokazało wiele futurystycznych i ciekawych telefonów. W tym m.in. LG Wing z obracanym ekranem.

Natomiast w 2021 roku LG miało próbować podbić rynek rozwijanym telefonem LG Rollable.

Jednak okazuje się, że za głośnymi premierami nie idzie sprzedaż. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat LG straci miała ponad 4,5 mld dolarów na smartfonowym biznesie.

Według „The Verge”, CEO LG Kwon Bong-seok rozesłał do pracowników notkę, w której informuje, iż firmę czekają bardzo trudne decyzje. Informator z wewnątrz firm potwierdził, iż notka jest prawdziwa, a szefostwo LG rozważa daleko idące kroki.

Najczarniejszy scenariusz zakłada nawet zakończenie produkcji telefonów w tym roku. Niemniej rozmówca portalu z LG podkreślił, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

Co ciekawe, zupełnie inaczej sprawę przedstawia polski oddział LG. Firma zaprosiła kilkunastu dziennikarzy na spotkanie, na którym stwierdzono, że zamknięcie działu mobilnego nie jest rozważane.

– Przedstawiciele firmy potwierdzają, że dział mobilny faktycznie boryka się z problemami finansowymi (nieprzerwanie od 2015 roku przynosi straty), dlatego w strukturach przedsiębiorstwa nieustannie zachodzą zmiany, mające przywrócić rentowność biznesu. Usłyszałem jednak, że bynajmniej nie oznacza to, że szefostwo planuje jego zamknięcie – twierdzi reporter Wirtualnej Polski.

– My otwieramy szampana, a media próbują nas pogrzebać – twierdzić mieli przedstawiciele LG.

Źródło: The Verge / Wirtualna Polska

Prenumerata NCZ! z prezentem

3 KOMENTARZE

    • Chinski bedzie w sam raz. Potencjalne odciecie do Googla i jego serwisow, bezposredni kontakt z serwerami w Chinach, az sie chce powierzyc im swoje dane, kontakty, karty kredytowe. Powodzenia. Jak to mowia Konfederaci „chcacemu nie dzieje sie krzywda”.

      Mam Samsungi od wielu lat i mi sie jakos nie aktualizuje ani co dwa dni, ani co miesiac. Moze 1-2 na rok. A miewam raczej nowe modele.

Comments are closed.