W partii dialogu zabrakło dialogu? Po przyjściu Muchy, od Hołowni odchodzi szef struktur w regionie

Szymon Hołownia. Źródło: PAP
Szymon Hołownia. Źródło: PAP

Joanna Mucha zdecydowała się przejść do partii Szymona Hołowni – Polska 2050. W odpowiedzi szef struktur od Hołowni na Lubelszczyźnie złożył rezygnację. Jak tłumaczy, nikt z nim nowego transferu nie uzgadniał. Czyżby w partii dialogu zabrakło dialogu?

W ostatnich dniach Hołownia dokonał dwóch transferów. Najpierw do byłego kandydata na prezydenta dołączył senator Jacek Bury, a w środę poseł z PO – Joanna Mucha.

Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS. Ja natomiast myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem. Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 – argumentowała Mucha.

Na konferencji prasowej Hołownia zdradził, że rozmowy toczyły się od kilku tygodni.

To dla mnie i dla nas moment szczerej radości, potrzebujemy w ruchu Polska 2050 jeszcze więcej silnych i mądrych osób, potrzebujemy każdego, kto ma dosyć zimowego snu opozycji, każdego, kto będzie gotów do tego, żeby uwierzyć razem z nami, że bycie opozycją to nie państwowa posada, to nie komfort, to dyskomfort i walka – podkreślił Hołownia.

Jakubowski i Hołownia. Rozstanie

Po ogłoszeniu, że do Polski 2050 przychodzi Mucha, która działa w okręgu lubelskim, z Polski 2050 odszedł szef struktur tego regionu – Jakub Jakubowski.

Jak podaje „Onet”, nikt z nim transferu Muchy nie uzgadniał, o niczym nie wiedział. To dość dziwne, biorąc pod uwagę, że – wg słów Hołowni – rozmowy toczyły się od kilku tygodni.

To dość dziwne także dlatego, że Hołownia na każdym kroku podkreślał, iż chce stworzyć partię dialogu, że dialog jest najważniejszy, że dialog to i tamto. Tymczasem najwyraźniej dialogu zabrakło w strukturach Polski 2050.

Oficjalnie Jakubowski odchodzi z przyczyn osobistych. Nieoficjalnie dlatego, że uniósł się honorem, bo jako szef struktur o niczym nie wiedział. Decyzję podjęła „centrala” za jego plecami.

„Oświadczam, że z dniem 20 stycznia 2021 roku z przyczyn osobistych i ze skutkiem natychmiastowym, składam rezygnację z funkcji Lidera Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050.
Rok temu dołączyłem do Ekipy Szymona, wiedząc, że jestem gotów poświęcić jej część swojego życia. Chciałem pomóc nadawać polskiej polityce nową jakość, wspólnie z tysiącami zwykłych ludzi myślących: „Dość!”, zbudować coś innowacyjnego, zasypać podziały, rozmawiać, zauważać i kumulować dobrą energię. Dziś ta przygoda dobiega końca. Poznałem dziesiątki wspaniałych ludzi ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego, ze wszystkich innych województw i z zagranicy. Setki spotkań, tysiące działań, dziesiątki tysięcy wiadomości i miliony myśli o lepszej Polsce. To zostanie ze mną na zawsze! Dziękuję Wam za to. Dzięki Szymon!” – napisał Jakubowski.

8 KOMENTARZE

  1. ten pajac to koło ratunkowe okrągłych stolców tj. popisu i psld, jak by ludzie mieli dość ich to tworzą im kolejną alernatywkę coś jak LPR i K’15

  2. Wydmuszka środowiska TVN. Z UD do UW. Z UW do PO. Te same twarze, te same schematy. A teraz Hołownia. JPRDL. Że ludzie wciąż dają się nabierać na ten sam numer.

  3. Ćwierkacz i płaczek – ćwierka tak jak mu każą kiejkuty- ma zastąpić zdychającą PeŁo, ale to na nic, zniknie z polityki jak Petru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie…łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj!
    Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A swoją działalność polityczną możesz uprawiać po fajrancie.

Comments are closed.