Albicla, czyli „Polski Facebook” dla PiS od Sakiewicza, to totalna porażka

Tomasz Sakiewicz/fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Tomasz Sakiewicz/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

„Polski Facebook” czyli Albicla od Tomasza Sakiewicza zamienił się w raj dla trolli i jest łatwym kąskiem dla złodziei danych osobowych. Odpowiedź środowiska PiS na „cenzurę” okazała się fuszerką.

Tomasz Sakiewicz i jego „Słowo Niezależne” stworzyło portal społecznościowy dla prawdziwych Polaków. Albicla miała być odpowiedzią na cenzurę na Facebooku.

Jednak portal stworzony przez wielbicieli PiS okazał się gigantyczną fuszerką. Szturm trolli był najmniejszym z problemów Sakiewicza.

Albicla miała całą masę błędów, a co gorsza, dane użytkowników był na wyciągnięcie ręki… Start portalu zamienił się w gigantyczny skandal.

Okazało się m.in., że regulamin strony zawiera odnośniki do Facebooka. Część fragmentów regulaminu wygląda jak wprost skopiowana z… samego Facebooka.

Ponadto chcący stworzyć konto na nowym portalu natrafili na szereg problemów. Np. sporo osób nie otrzymało e-maila potwierdzającego.

A co za tym idzie nie mogą zalogować się do portalu.

Jednak największym skandalem okazała się baza loginów i haseł. Ku zaskoczeniu ekspertów od bezpieczeństwa baza z danymi użytkowników… była banalnie prosta do przejęcia.

Jak ujawnił portal Zaufana Trzecia Strona plik z bazą loginów i haseł można było po prostu pobrać ze strony. Mało tego, odnaleziono też plik z danymi konfiguracyjnymi serwisu.

Portal zalały też troll konta udające np. papieża Jana Pawła II i Donalda Trumpa.

Niektórzy eksperci wskazują, że działalność portalu powinien wziąć pod lupę Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Źródło: Zaufana Trzecia Strona / Komputer Świat

19 KOMENTARZE

  • A co i kto miał zrobić?

   Polska to kraj, który nie jest w stanie wyprodukować własnego samochodu!
   Technologia co najwyżej do produkcji kartofli i buraków.
   Oraz dostawca taniej siły roboczej dla montowni i na budowy i pola zachodnich gospodarek.
   Dyplomy studiów na polskich uczelniach nie są tam nigdzie honorowane, trzeba zrobić dodatkowe kursy albo jeszcze raz studiować na miejscu.

   Smutna prawda.

 1. Najpewniej UPASakevitz przytuli kilka baniek jak z ekofundacją, której filmiki ogląda po kilka/kilkanaście osób. I o to w tym chodzi, o hajs.

 2. Wciąż nie znalazłem racjonalnej odpowiedzi na pytanie: po co ludziom do szczęścia są potrzebne te wszystkie srajbooki, twiterki, półgramy…?

  • Ludzie w wiekszosci lubia jak sie ich slucha. Nie przeszkadza im gadanie glupot. Nie bez przyczyny w psychologii tak wazne jest „wysluchanie kogos”. Wazny jest system lajkow i folowersow dzieki czemu masz potwierdzenie ze ktos slucha.
   Druga przyczyna to wscibstwo – jestesmy ciekawi co u innych.

   Media spolecznosciowe genialnie lacza ze soba te dwie potrzeby. Dotyczy to wiekszosci ludzi. Jesli ty akurat jestes w tej mniejszosci, ktora jest ponad to, to niczego nie udowadnia.

  • Zaiste, to oczywista prawda bijąca po oczach… A całość wykonał spec od elektroniki Andruszkiewicz. Mają teraz Strefę Wolnego Słowa. Wreszcie. Na tzw. Niezależnej nadal mnie blokują.

  • Redaktor Sakiewicz na tym zdjęciu rozpoczyna kampanię odzieży ciążowej, to taki nowy sposób promocji swojej gazety, i walki z wrogami;
   PS otyłość leczy się ćwiczeniami duchowymi….
   Nadwagą to oznaka „niedorozwoju” duchowego

 3. Tak przy okazji….a co ze stroną wolnosc24covid ja zaatakował bo od marca 2020 zero nowych treści a też miała być rewolucja? Zresztą po co dublować nczas.

 4. Z jednej strony mówicie o ataku trolli a z drugiej o tym że nie da się zalogować. Akurat Sakiewicz chociaż coś próbuje robić a nie siedzi i tylko narzeka.

 5. Tak miało być, nie będzie nikt Pejsbukowi ,czy YT robił konkurencji. Trzeba zamysł storpedować od początku, bo a nuż się uda. Albo celowe działanie ,,patrioty” Sakiewicza.

 6. pomysł dobry tylko szkoda ze wykonanie napisane na kolanie`
  mamy zdolnych informatyków i lepiej by było jakby taki serwis powstał rok czy dwa lata później ale żeby był dopracowany.
  Ale tą wiedzie można wykorzystać i zrobić za 2/3 lata prawdziwy serwis.

  • Za nim my umrzemy z głodu on umrze na: cukrzycę, zawał,wylew i jeszcze parę chorób związanych z obżeraniem się jak świnia.

Comments are closed.