Nadciąga „nowy polski ład”. Władza zapowiada „przejście do następnego rozdziału”. Ostatniego?

Mateusz Morawiecki Źródło: PAP
Mateusz Morawiecki Źródło: PAP

Myślę, że szczegóły dotyczące „nowego polskiego ładu” będziemy mogli poznać za ok. miesiąc – poinformował w czwartek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podkreślił, że projekt ma być rodzajem „przejścia do następnego rozdziału”, które uwzględni gospodarcze i społeczne konsekwencje domniemanej pandemii.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego w najbliższym czasie zaprezentowany ma być „nowy polski ład” zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii.

Pytany o tę kwestię na antenie Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma9 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślał, że chodzi o projekt programu w dużej mierze gospodarczego, ale nie tylko.

„To ma być rodzaj przejścia do następnego rozdziału, z uwzględnieniem tego wszystkiego, co wydarzyło się w przeciągu ostatniego roku, tego, jak to wpłynęło na nas jako na społeczeństwo, ale również na naszą gospodarkę” – mówił wicerzecznik partii rządzącej, która wspomnianą gospodarkę właśnie zarzyna.

Jak dodał, projekt zakłada możliwość realizowania inwestycji, które pozwolą nam jak najszybciej wyjść w kryzysu. Kryzysu, dodajmy, który jest w dużej mierze „zasługą” obecnych władz.

„Myślę, że szczegóły będziemy mogli poznać w perspektywie miesiąca, może ciut mniej, ciut więcej” – powiedział Fogiel.

„Najpierw zwalczmy pandemię, to te najbliższe dwa, cztery, pięć miesięcy. Potem mam nadzieję na mocne odbicie gospodarcze. To tak z lotu ptaka dwa najważniejsze wydarzenia tegoroczne: cały czas jeszcze walka z epidemią, ale potem szybkie odbicie, powrót branż do pewnej popandemicznej normalności” – mówił premier na początku stycznia.

We wtorek Mateusz Morawiecki podkreślił, że w ramach „nowego polskiego ładu” rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. Dzień wcześniej premier zaprezentował Umowę Partnerstwa Polski z UE na lata 2021-2027 o wartości 76 mld euro. Środki mają być przeznaczone m.in. na projekty infrastrukturalne, energetyczne, ochronę zdrowia i rozwój obszarów wiejskich.

O ile, w efekcie działań Mateusza Morawieckiego i jego rządu, będzie jeszcze co rozwijać.

Nowa normalność po polsku. Morawiecki zapowiada „nowy ład”: wchodzimy w czas przebudowy świata

NCzas/PAP

49 KOMENTARZE

  1. Będą takie książki kiedyś historyczne, będzie na okładce miejsce też dla np. stalina, hitlera, morawieckiego, tuska…

  2. Bydlak, który jest winien śmierci dziesiątków tysięcy Polaków, umierających nie na covid, a na wszelkie inne choroby, bo zostali pozbawieni opieki lekarskiej. On pod pozorem pandemii pozbawił polaków wszelkich praw i wolności. On zrobił z Was niewolników w kagańcach, ale nie sam, bez Waszej pomocy nic by nie zrobił, Polacy.

Comments are closed.