Najnowszy sondaż poparcia. Dwucyfrowy wynik Konfederacji

Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż
Sondaż poparcia partii politycznych. Na zdjęciu liderzy ugrupowań. Fot. PAP/kolaż

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie prowadzi w sondażach poparcia partii politycznych. Na władzę chce głosować ok. 30 proc. Polaków – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, w Sejmie znalazłoby się cztery albo pięć ugrupowań.

Różnica wynika z wariantów sondaży. W jednym uwzględniona jest Polska2050 Szymona Hołowni, a w drugim nie.

Sondaż z Hołownią

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 30 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, na które wskazało po 22 proc. badanych.

Po 10 proc. respondentów wyraziło chęć głosowania na Konfederację oraz Lewicę.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz’15 oraz PSL. Kukiz’15 wskazało 3 proc. badanych, a PSL – 2 proc. 1 proc. respondentów wskazał odpowiedź „inne ugrupowanie”.

Deklarowana frekwencja wyniosła 70 proc.

Sondaż bez Hołowni

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowało 33 proc. badanych. Koalicję Obywatelską wskazało 29 proc. respondentów, a Lewicę – 12 proc.

Chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 11 proc. respondentów.

Pod progiem wyborczym znalazły się Kukiz’15 oraz PSL. Kukiz’15 wskazało 4 proc. badanych, a PSL – 3 proc.

8 proc. respondentów wskazało odpowiedź „inne ugrupowanie”.

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1097 osób w dniach od 15 do 18 stycznia 2021 roku.

60 KOMENTARZE

 1. Partia Prawo i Sprawiedliwość na was polega. Jest pewna, że nie zawiedziecie, że potwierdzicie to zaufanie. Wyszczepiając się, pracując i płacąc podatki w najbardziej dosłownym sensie określacie własną przyszłość. Przy okazji warto przypomnieć, że proputinowscy mocodawcy Konfederacji rozciągają ostatnio prawa człowieka na prawo do zabijania naszych seniorów pod płaszczykiem „zrzucenia kagańca”. 11 procent zdrajców Narodzie!

    • Komentarze nudzących się przygłupów.
     Ranking najdurniejszych komentarzy:
     1.ketjow vel kojot
     2.Poland not polin
     3.czesiek
     4.statystyczny
     5. Kriss alias marggo
     Nie uwzgledniono trolli np. Aldony i „Partia Prawo i Sprawiedliwość na was polega.” -typowego trolla-kretyna, któremu wydaje się, że jest dowcipny.

  • Już niedługo skończą się wasze PiSowskie (nie) rządy. I będziecie odpowiadać za ludobójstwo. Statystyki to wyraźnie mówią ile jest ofiar, które pozbawione zostały opieki lekarskiej. Za to wszystko trzeba będzie odpowiedzieć.

  • 90 procent chce głosować na agentów obcych wywiadów! Szczypmy się po d..pach i nie ulegajmy propagandzie. Grypa to bardzo groźna choroba, ale jest znana od wieków i nie ma powodu do paniki.# OtwieraMY

  • PiS morduje setki Polaków dziennie zamykając przychodnie i szpitale przed chorymi. Do tego chce szczepić Polaków substancją genetyczną groźniejszą od samej choroby. Bandycki rząd PiS powinien być rozstrzelany.

   • I ich rodziny. Tak na wszelki wypadek by potem nie doszli znów do władzy. Gdyż czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąco.

 2. Czyli w pierwszej wersji rząd HO-PO-Le. W drugiej może być ciekawiej. Ale w to że Prostytutka Służąca Lobbystom nie wejdzie do Sejmu nie wierzę.

 3. Tylko Kretyni zagłosują 3 raz na PIS i PO,KO .wiedzę że ludzie przygłupi lubią być niewolnikami reżimu ! Bo zamiast mózgu mają papkę propagandową.

 4. To jest przerażające jak wielu wyborców nadal nie widzi do czego prowadzi IV Kaczpospolita Ludowa. PostUBecy i Socjaliści niszczą Polskę i dzielą Polaków, aby tylko utrzymać się u władzy.

  • Konfederacja nie dociera do wszystkich tak jak PiS czy KO. Są tylko w internecie. Ale za to mają niepowtarzalną okazję rozpropagować swoje poglądy wśród przedsiębiorców, którym pomaga. Niech nie zmarnują tej okazji.

   • Problem polega na tym że Konfederacja nie dociera ostatnio nigdzie. Zmarnowali potencjał polityczny kryzysu od marca 2020 na niewiele wnoszące poszczekiwanie. Jedynie pan poseł Braun wykazał się wyraźną inicjatywą (chwała za osobisty udział w protestach i obronę polskiego interesu na komisji dot. wojsk USA). Mikke i Mentzen dobrze się wypowiadali, ale to tylko gadka. A gdzie niedoszły prezydent Bosak, poseł Berkowicz, Dziambor, Kulesza i cała reszta tej ferajny?

    • ” A gdzie niedoszły prezydent Bosak, poseł Berkowicz, Dziambor, Kulesza i cała reszta tej ferajny?” Opróżnili partyjną kasę i chleją!😄😃😂 Pomyśl – było tam z pół miliona…jest za co pobawić się ?! Jaka praca, trochę popierdzielić o wolności i…balanga towarzysze z czerwonej małpiarni korwina. 😄😄

 5. W związku z tym, że agresja Konfederacji na naszych seniorów spotkała się z aplauzem w warcholskich środowiskach „wolnościowych”, które nawet z tej okazji urządzały libacje…nie należy głosować na PiS-owska przybudówkę jaką jest Konfederacja. Poza tym pamiętamy, że lider Bosak głosował na POPiS, a korwiniści obrabowali partyjną kasę.

  • Korwin 🤭 🤑nigdy od 30 lat nie przekroczył 4 % poparcia 🤔 i nie przekroczy.😛🧐 Jednak łudzi młodych kretynów🙄, którzy ślepo wierzą swojemu guru😂…do czasu, czyli do lat ok.30.😁😂

   • @jarun
    Lepiej mieć w głowie to co mówi Korwin i mieć 1% niż powtarzać twoje brednie ( pisio demokratyczny tluku) i mieć 90%. Dopóki twój móżdżek tego nie pojmie, możesz cytować sondaże gawiedxi i polewać to populistycznym sosem. Poszol won, neobolszewiku!

    • Oczywiście darmozjady z Konfederacji nigdy na swoim, zawsze na państwowym utrzymaniu, społeczne pasożyty krzyczą najgłośniej: precz z socjalizmem! Gdyby nie państwowe dotacje, to młodzi korwiniści zdechliby z głodu! Korwin od 30 lat nie przekroczył 4 % poparcia i nie przekroczy. Jednak łudzi młodych, naiwnych mikrocefalików, którzy ślepo wierzą swojemu guru w jego wydumane idee fix , oczywiście do czasu, czyli do lat ok. 25-30 lat. Potem pryszcz „korwinizmu” znika jak pokrzywka pieluszkowa.

     • @jarun, masz wzorcowe pisie zatwardzenie kiepeły, i sraczkę jadaczki zazdrosnego nieudacznika…
      PS. *pryszcz – to wielkość i zawartość twojego mózgu.

   • Mój Boże, nie wierzę! Odkopali Jaruna!!! Gdzie byłeś? Zgłaszałeś w prokuraturze że ci mentzen składki zajumał?

  • Mówienie prawdy nie zawsze popłaca, ale czy my chcemy rządzić w takich warunkach? Poczekamy aż ludziska będą błagać o króla który posprząta ten demobałagan …

 6. Konfederacja wyciszyła się w temacie ortodoksyjno-fundamentalistycznym i od razu wzrost poparcia. No, ale przed wyborami temat grzeszności kobiet wróci i będzie „po ostatniej samicy”.

 7. Trzeba pogonić pasożytów w rodzaju: Misiewicza, Andruszkiewicza, Kulesza, Bosak, Sośnierz, Mentzen, Berkowicz – co żadną pracą się nie ubrudzili, ciągle tylko doją budżet państwowy, ciągle pasożytują. Przecież taki Bosak po maturze, bez wykształcenia, bez własnego biznesu, żyje jak basza. Kulesza lat 29 i czwarta jego partia, za uczciwą pracą nie tęskni. Jedynym źródłem zarobku jest partia…państwowe dotacje. Darmozjady, gonić tych nierobów!

  • @głosie r., czyli wyziewie z d00py kurskiego, targalskiego czy innego srakiewicza, to że sam imbecylu, żadnym wykształceniem czy pożyteczną pracą nie możesz się wykazać, to małe piwo. To, że cw3lu pisiej koshernostry, rządząca mafia trwoni miliardy kosztem przyszłych pokoleń, to że na ochronę kulawej kanalii która w życiu nie przepracowała pożytecznie dnia idą miliony,..TO OZNACZA sedesie, że osrałeś SE PiSie trolle pejsy!

 8. „Gość” zapewne jest ekspertem od różnych metod poszczekiwania. Powinien nam wszystkim ujawnić, jeśli już nie jak sam na sposób „wiele wnoszący” poszczekuje, to przynajmniej jak mając 11 posłów w Sejmie i około zera obecności w mediach „mainsteamu” Konfederacja mogłaby zmienić swe „niewiele znaczące poszczekiwanie” na jakieś więcej znaczące.

  • Jakieś argumenty zasrańce czy tylko wyzwiska ? Nie zaprzeczacie, że to pasożyty i złodzieje ! że np. „na swoim” prowadzą własny biznes, że nie obrobili partyjnej kasy wzorem Kijowskiego z KOD.Prawda boli i to jak !

   • pisi sedesie argumenty są takie, że po pierwsze swym stachanowskim pędzie trollowania, misiewicza i andruszkiewicza przyPiSałeś do Konfederacji. Dwa, nikt nie przebije w pasożytnictwie kosher-nostry kulasa, czy to koszty ochrony prezia, nekrofilskie miliony gosiewskich, miliardy na pisią kur-vizję, czy dziesiątki miliardów na budowę i utrwalanie socjalizmu. Gdyby Konfederacja dopuściła się czegoś bezprawnego, hunwejbini karakana już by ciągali Ją po sądach.

  • Szanowny Krzychu Adamie, najlepszym przykładem jest pan poseł Braun: wyraźne działanie i twarde stanowisko, które zapamiętają wyborcy. Co zostanie zapamiętane reszcie, m.in. Dziamborowi czy Bosakowi? Czy Konfederacja zorganizowała konferencję ekspertów która podważyłaby główną narrację w sprawie tzw. pandemii? Czy zebrali grupę prawników którzy realnie pomogliby przedsiębiorcom w sprawach sądowych? Co zrobili w sprawie rozliczenia machlojek Szumowskiego?

  • (c.d.) W wiadomości obok pan Dziambor nawołuje do wznowienia obrad sejmu. Gwoli jasności: gówno kogo obchodzi teraz sejm. Z takimi zażaleniami występują w mediach posłowie Konfederacji. Tymczasem wyborcy zapamiętają miękkie stanowisko Dziambora i Bosaka w sprawie masek i wypłaty kilkuset tysięcy wynagrodzenia dla liderów tej partii które nie doczekały się wyjaśnienia poza bagatelizującym komentarzem pana Mikkego.

   • Szanowny Gościu. Nie znam powodów dla których „wolnościowa” część Konfederacji z wyjątkiem może Berkowicza jest w tak wielkim stopniu mniej aktywna niż Grzegorz Braun. Ja zresztą w niewielkim stopniu mam podobne do nich poglądy. Jedynie z ich postulatami skierowanymi przeciwko etatyzmowi PiS-u się zgadzam.

    • Jako konserwatysta i narodowiec z przekonań mam żal do narodowej części, że jest za mało antyetatystyczna i za mało aktywna w sposób podobny do aktywności Brauna. Co do masek to nie wierzę w ich skuteczność jako bariery przeciw rozprzestrzenianiu się zarazy, ale sam je zakładam jako element przeciwstawiania się jej, być może niewiele więcej niż jedynie symboliczny.

   • Co do „bagatelizującego” wyjaśnienia pana Mikkego to ja je kupuję. Ponownie zwracam uwagę, że bez dostępu do mediów mainstreamu i z jedynie małym kołem poselskim, praktyczny wpływ Konfederacji jest niewielki.

    • Poza nimi mamy tylko stworzoną jeszcze przez Kiszczaka „bandę czworga”, bo to co jest to jest właśnie to z niewielkimi przepoczwarczeniami w ciągu ostatnich 30 lat i jako dodatek ostatniego czasu stronnictwo pana Hołowni, prawdopodobnie stronnictwo jednorazowego użytku jak poprzednio Palikot czy pan Rysio od „Sześciu Króli”.

Comments are closed.