Reżim zostanie, bo Niedzielskiemu szkoda „rygoru psychicznego”?! Poza tym za granicą jest źle, więc w Polsce też ma być

Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, jest przeciwny zbytniemu luzowaniu obostrzeń. Sam potwierdza co prawda, że sytuacja pandemiczna w Polsce jest coraz lepsza, ale w innych państwach nie jest.

Obostrzenia wynikają z potrzeby i panującej sytuacji pandemicznej, czy z jakiejś ogólnoeuropejskiej mody? Pytanie może się wydawać głupie, ale słuchając naszego ministra zdrowia okazuje się, że jest zasadne.

– Pewnie jakbym patrzył tylko na Polskę, to powiedziałbym panu redaktorowi, że mamy stabilizację i względnie idziemy w kierunku raczej spokojnego scenariusza. Ale patrzę dookoła i widzę co się dzieje w krajach ościennych i tych dalszych, w Europie, i niestety tutaj sygnały są zupełnie inne, więc znowu jesteśmy w takiej sytuacji dużej niejednoznaczności, bo u nas mamy redukcję, spadki, stabilną sytuację też w szpitalach, to widać, natomiast poza granicami widać zaostrzenie obostrzeń, eskalację liczby zachorowań – stwierdził Adam Niedzielski w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Dalej Niedzielski wymieniał przykłady państw, w których według niego sytuacja jest zła. Mówił m.in. o odległej od Polski Wielkiej Brytanii. To m.in. z powodu tego, co dzieje się na Wyspach, w Polsce nie powinniśmy – zdaniem ministra – zbytnio luzować obostrzeń.

– Jest takie ryzyko [nadejścia trzeciej fali]. Trudno przypuszczać, żeby Polska była zieloną wyspą podczas gdy granice na wirusa raczej szczelne nie są – mówił.

– Trzeba być bardzo ostrożnym, a poza tym jest też doświadczenie tego, że ci, co nadmiernie luzowali, się otwierali, to niestety potem zbierali tego cenę i można powiedzieć, że my też w listopadzie zebraliśmy cenę tego, że we wrześniu się otworzyliśmy i nie mówię tylko pod kątem gospodarki, szkół, ale też jakby pewnego rygoru psychicznego, który przed wakacjami mieliśmy, a w trakcie wakacji go zgubiliśmy i potem bez tego przekonania, że trzeba się pilnować, weszliśmy we wrzesień, kiedy wszystko zostało otwarte, no i skutki były takie, a nie inne – stwierdził.

Źródło: TVN24

38 KOMENTARZE

 1. Nigdy nie stosowałam się do obstrzeżeń i Wam też to polecam i jeszcze jedno kochani, za żadne skarby się nie szczepcie.

 2. Jeżeli ten bandyta nie pójdzie siedzieć za śmierć tysięcy Polaków, którzy nie mogli dostać się do szpitala to stracę wiarę w Polaków i ich rozum…

 3. Ktoś go dobrze nazwał „syntezator mowy”, rzeczywiście socjopata i zachowuje się jak cyborg, pobili rekord niekompetencji i złośliwości, a narzekaliśmy na ministrów przed „dojną zmianą”, widać, ze zawsze może być gorzej choć spadliśmy już na dno,Niedzielski kopie głębiej.

  • w cale nie dziwne…skoro PLANdemia, a ciekawe też jest to, że kaganiec ma pomóc w zatrzymaniu wirusków, kiedy trzeba wsadzić patyk do głowy na 15 cm, bo inaczej nie znajdzie się wiruska

  • Nie jest dziwne, że ani na Białorusi ani w Rosji nie ma lokdownów!! Oni już wszyscy wiedzą co to jest władza „sprawiedliwości społecznej” i wolą starych sprawdzonych przywódców już nachapanych a nie chcą nowych szubrawców którzy umacniając się w rabunku n ie cofną się przed najstraszniejszymi okrucieństwami!!!

 4. A kto ty oszuście mówił i zapewniał Polaków , że; ” wirus w odwrocie” pamiętasz , który cham to powiedział ?

 5. Od początku coś czułam, że ci politycy i inne urzędasy pokroju Niedzielskiego mają dziwny kompleks niższości wobec zachodu i zrobią wszystko, by tym bogatym krajom dorównać pod każdym kątem.

 6. Jasne ze trzeba utrzymać zamknięcie. Przecież nie może być tak, że Niemcy czy Czesi będą przyjeżdżać na zakupy do Polski i jeść w otwartej restauracji.

 7. na siłę ciągną to plandemię w którą mało kto już wierzy po to tylko by ludzi trzymać twardo za ryje by niedługo zaserwować niewolnikom coś znacznie poważniejszego

 8. Cudze zdrowie, to nie sprawa towarzyszy Niedzielskiego i Morawieckiego. Pozwoliliśmy się, niestety zagonić do chlewni i traktują nas jako swój inwentarz, który można zamknąć w zagrodzie i wyszczepić tym, czym oni zechcą. Praktycznie nie działa służba zdrowia, więc trzeba rozwiązać MZ, NFZ, reżymowe placówki i oddać ludziom pieniądze, które nielegalnie nadrukowali. Prywatne lecznictwo zdecydowanie będzie bardziej wydajne.

 9. Przez takich jak on umierają dziesiątki tysięcy Polaków, nie na covid, który jest mniej grożny niż sezonowa grypa, tylko na wszelkie inne choroby nieleczone bo rządzący dostali polecenie zablokowania służby zdrowia. Masz się zaszczepić bo NWO Ci każe. Chcą z Ciebie zrobić niewolnika i zrobią, bo jesteś głupim tępym bezmózgowcem i nie umiesz myśleć samodzielnie, a teraz wracaj do telewizora i z otwartą gębą chłoń co Ci powiedzą.

Comments are closed.