Rząd grozi branży fitness. Ci, którzy chcą uczciwie pracować od 1 lutego, nie dostaną rządowej jałmużny

Siłownia. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Siłownia. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Jeżeli, mimo obostrzeń, branża fitness otworzy się od 1 lutego, to będzie wyłączona z pomocy z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0 – powiedziała PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, odnosząc się do zapowiedzi przedstawicieli klubów fitness.

Wiceminister wskazała, że na czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami branży fitness zapowiedzieli oni, że od 1 lutego br. uruchomią ok. 2 tys. klubów.

„Przyjęłam argumenty dotyczące sytuacji tego sektora w Polsce, ale na ten moment nie została podjęta decyzja o zniesieniu obostrzeń” – powiedziała.

Zaznaczyła, że rozumie determinację i niepokoje przedsiębiorców, ale – jak podkreśliła – decyzję dotyczącą otwarcia musi podjąć Rada Sanitarno-Epidemiologiczna i Rada Ministrów.

„Prosiłam przedsiębiorców, aby jeszcze raz solidarnie podeszli do tego tematu i pozwolili nam w ciągu kilku tygodni podejmować decyzje. Nie wiemy, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna w Polsce w lutym i w marcu” – powiedziała.

Dodała, że wiele krajów Unii Europejskiej, m. in. Słowacja, Czechy, Niemcy, czy Wielka Brytania, obecnie notuje zwiększoną liczbę zakażeń oraz zgonów i opowiada się raczej za zaostrzeniem obostrzeń, a nie ich luzowaniem.

„Wydaje się, że polskie restrykcje są liberalne na tle całej Europy” – zaznaczyła.

Wskazała również, że postulat branży fitness, dotyczący jej otwarcia w lutym, przedstawi na piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dodała, że w kolejnych dniach gotowa jest kontynuować dialog z przedsiębiorcami.

Zaznaczyła jednak, że ci, którzy zamierzają się otworzyć pomimo obowiązującego rozporządzenia, muszą się liczyć ze skutkami społeczno-zdrowotnymi.

Po drugie – jak podkreśliła – „będą wyłączeni z pomocy publicznej, czyli z możliwości wsparcia z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0. Chcemy, aby pieniądze te trafiały bezpośrednio do tych przedsiębiorstw, które są odpowiedzialne i działają zgodnie z prawem.” (PAP)

18 KOMENTARZE

  1. Władza Prawa i Sprawiedliwosci będzie karać każdą nieprawość w Polsce, z pełnym zdecydowaniem będzie i musi zwalczać wszelkie naruszanie porządku publicznego i spokoju obywateli. Policja Państwowa winna zawsze spotkać się z szacunkiem i poparciem społeczeństwa, kiedy interweniuje w interesie porządku publicznego. Nie wolno tolerować żadnych form znieważania munduru stróża porządku publicznego przez różnych chuliganów, których za naruszenie prawa należy surowo karać.

  2. Panie Premierze, w Tobie naród nasz widzi swą przyszłość, w Tobie pokłada całą swą ufność i wszystkie nadzieje. Kochani, przyswajajcie sobie wiedzę o wirusie. Walczcie bezlitośnie z szurskimi szerzycielami nieuctwa i demoralizacji! To wrogowie Narodu Polskiego, przegniłe wyrzutki zbankrutowanych Konfederatów są zainteresowani w podnoszeniu liczny zakażeń, aby w ten sposób hamować nasz postęp ku nowym formom życia społecznego. Nosimy maseczki!!!

  3. nooooo – działanie zgodnie z prawem – jak dojdzie do skutku szykowany pozew zbiorowy branży o odszkodowanie za „zgodne z prawem” działanie rządu to dopiero odczujemy to w podatkach…

  4. Przecież te pieniądze i tak będą musieli oddać bo to pożyczki są he he nie tylko biznesy stracą ale i swoje domy zabrane za długi

  5. Przecież Semeniuk żadną uczciwą pracą w swym partyjnym życiu się nie shańbiła. Ona nie ma żadnych dowodów na zakażenia w salach fitness, ona ma zadanie – zdemolować do końca Polskę. Piss to zdrajcy Polski.

  6. Nigdy nie wierzcie tym parszywym zdrajcom. Jeszcze kilka tygodni , a potem znowu kilka i bedzie grudzien. O to chodzi by po kawalku przedluzac ten faszyzm.

  7. „decyzję dotyczącą otwarcia musi podjąć Rada Sanitarno-Epidemiologiczna i Rada Ministrów.”
    Czyli biurwy siedzące na państwowym wikcie, którym się nie spieszy bo po co.

  8. Nie można ulec tym sługusom międzynarodowej finansjery zwanej dla niepoznaki polskim rządem! Ci bandyci wykonują tylko polecenia twórców NWO,którzy wymyślili pLandemię! Oni mają gdzieś,że miliony ludzi mogą stracić pracę (przez lockdown),zdrowie i życie (przez paraliż służby zdrowia z powodu fikcyjnej pandemii)!Albo naród albo oni!

Comments are closed.