Uczniowie wkrótce mogą wrócić do szkół, ale nie wszyscy naraz. Minister Czarnek zdradził termin

Czarnek
Przemysław Czarnek Foto: PAP

– Jest szansa na powrót uczniów do szkół w lutym – stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki zaznaczył, że wszelkie decyzje zostaną jednak podjęte w oparciu o aktualne statystyki i analizy związane z pandemią.

Czarnek zauważył, że w tym momencie rozwój epidemii w oczach rządu może dawać nadzieję na powrót uczniów do szkół.

Zaznaczył przy tym, że priorytetem będzie posłanie w pierwszej kolejności dwóch grup.

– Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach, to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy – zaznaczył.

Wyjaśnił też, że w pierwszej kolejności do szkolnych ław powrócą maturzyści i ósmoklasiści. Związane jest to oczywiście z egzaminami jakie będą musieli napisać na koniec roku szkolnego.

Dodał, że istnieje kilka wariantów powrotu do nauczania stacjonarnego.

Minister obwieścił, że w tym kontekście kluczowe będą kolejne dni.

– W perspektywie tygodnia-dwóch, jeśli ta stabilizacja dotycząca liczby zakażeń będzie się utrzymywać, a być może spadać, to będziemy podejmować decyzje o powrocie do szkół – zapowiedział.

14 KOMENTARZE

  1. A za chwilę się okaże że jest nowa mutacja koronawirusa i „na wszelki wypadek poczekajmy dwa tygodnie”. A potem następne tygodnie i następne mutacje. Gotowania żaby ciąg dalszy.

  2. Nczas powinien zajmować pozycję awangardy w procesie walki z epidemią. Mogę powiedzieć tylko jedno: na antypolską działalność pod taką czy inną formą i postacią, na opluwanie PiSu, na opluwanie zdrowia publicznego my nie pozwolimy! Albo Nczas będzie mieściło się w linii walki o zdrowie i będzie prowadziło tę politykę, jaką prowadzi PiS, albo Nczas nie będzie w ogóle wychodzić. Niedoczekanie wasze!

  3. Nie wierzcie w te brednie. To jest robienie ludziom wody z mózgu. Jutro wyjdzie następny covidowy szaman i powie ,ze nie wrócą. Tu chodzi o przekonanie motłochu do istnienia czegoś co nie istnieje. To walka z wiatrakami.

  4. Kto wam jeszcze wierzy towarzysze z PIS?
    Już dawno powinniśmy być w żóltej strefie a zamknęliście nasze dzieci w domach! Odpowiecie za to łajdacy i kłamcy!
    Blokujecie amantadynę bo chcecie wyszczepić nas jakimś zajzajerem. Kto wam wierzy zdrajcy!

Comments are closed.