Bosak twierdzi, że w akcji #otwieraMY uczestniczy mała grupa. „Mechanizm zastraszania stworzony przez rząd działa”

Krzysztof Bosak.
Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/Twitter)

Od dłuższego czasu w Polsce trwa akcja #otwieraMY, które podobnie jak „Góralskie Veto” polega na tym, że przedsiębiorcy uruchamiają swoje biznesy mimo obostrzeń. Krzysztof Bosaka z Konfederacji, która popiera akcję, twierdzi, że to wciąż jednak mała grupa.

– Widać, że ci, którzy zdecydowali się na nieposłuszeństwo obywatelskie, to nie jest wielka grupa – stwierdził Krzysztof Bosak, przedstawiciel nacjonalistycznego skrzydła Konfederacji, w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.

Narodowiec ma swoją teorię tłumaczącą, dlaczego duża część przedsiębiorców nie otworzyła swoich biznesów.

– Jednak ten mechanizm zastraszania stworzony przez rząd działa po prostu – stwierdził.

– Nie dziwi mnie to, bo jeżeli ktoś jest na granicy bankructwa, przyjął od rządu pomoc i wie, że teraz za jakiekolwiek nieposłuszeństwo może mu grozić konieczność zwrotu pomocy idące w dziesiątki tysięcy złotych kary dodatkowe, no to naprawdę trzeba mieć spore zapasy, jak to się mówi poduszkę finansową, żeby zdecydować się w tej chwili na jakieś odważniejsze działania – dodał poseł.

Mimo wszystko do akcji codziennie przyłączają się nowe lokale. Głównie uruchamia się gastronomia, ale poza nią są jeszcze lokale świadczące różnego rodzaju usługi rozrywkowe.

Konfederacja, czyli prawicowy blok libertarian, nacjonalistów i tradycjonalistów, jako jedyne ugrupowanie wprost wsparło odważną akcję. Konfederacji przygotowali również ustawę antylockdownową, która z założenia otwiera gospodarkę, a wolnościowcy z partii wspomagają prawnie przedsiębiorców, którzy uruchomili swoje interesy.

Źródło: Radio Plus

44 KOMENTARZE

  • Większym świrem jesteś ty hultaju 😆😁A co ty dla Polski zrobiłeś oprócz zatruwania powietrza i zanieczyszczania?

  • Dobrze, dobrze antypolski Trollu bez mózgu. Ile ci płacą za te brednie? 20 groszy od komentarza? Tania z ciebie prostytutka.

   • Redakcja powinna wprowadzić system oceniania komentarzy z ukrywaniem poniżej progu żeby wprowadzić tu jakąś sensowną dyskusję. Obawiam się że albo nie są technicznie kompetentni, albo zależy im na taniej sensacji żeby reklamy się sprzedawały…

 1. Od 01.02.21 otworzy się więcej. Widmo komornika na plecach ich do tego popchnie. A Konfederacja powinna zapodać do prokuratury kilku milicyjnych dowódców odpowiedzialnych za nielegalne rozkazy. To ma być taki kij w szprychy.

 2. Panie Bosak, ludzie nie otwierają swoich sklepów bo się boją. Boją się bo są sami z tematem. Nie ma solidarności i wymiany informacji między przedsiębiorcami i brak realnego wsparcia prawnego. To zadaniem waszych kół jest tworzenie takich grup wsparcia w każdym mieście. Nie wiem co robiliście od marca 2020, ale przespaliście temat.

  • Człowieku, ich jest tylko 11! Od wielu miesięcy tworzą struktury lokalne tzn. Kluby Konfederacji, ale to wszystko jest non profit. Dasz im pieniądze na więcej? Przecież cywile , klubów też mają swoje rodziny, pracę i codzienne problemy które pogłębia plandemia. Rozumiem frustrację, ale pokaż mi kogoś kto zrobił/ mógłby zrobić więcej i lepiej. A sam co zrobiłeś?

   • I dlatedo, ze jest ich tylko jedenastu, RN Winnickiego/Bosaka zakazalk swoim brac udzial w demonstracjach Pani Sochy?
    Do „masaczek”, bosaczek mowil, zeprzyzwyczaic sie mozna, bo pewnie takie „masaczki” pomagaja tworzyc „struktury lokalne”? Puknij sie.

   • Drogi Rafale, posłów jest jedenastu, ale to nie cały potencjał Konfederacji. Z tych znanych twarzy jedynie Braun wyraźnie działa, Mikke, Mentzen (poza sejmem), Bosak, Berkowicz, Dziambor, ew. Winnicki czasem się wypowie. Co robi reszta? Czy Sośnierz potrafi tylko kompromitować się swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami? Gdzie jest Kamiński, Tuduj, Urbaniak? Tu powinno huczeć!

   • (c.d.) Po to wybieramy posłów, ludzi którzy garną się do polityki, żeby nas reprezentowali. Chcesz przykładów ludzi którzy coś zrobili? Masz chociażby Pitonia który w kilka tygodni stał się liderem walki z tą psychozą i pokazał innym że można. Masz Tradera21 który uświadamia ludzi ekonomicznie i radzi jak chronić oszczędności – w Polsce założono ostatnio kilkadziesiąt nowych kont inwestycyjnych. Masz prawnik Annę Kubalę która pomaga dzieląc się rzetelną informacją.

    • Przecież drą japę na cały regulator: KONFEDERACJA CZWARTĄ SIŁĄ POLITYCZNĄ ! Nie widać, nie słychać skutecznego działania dzieciaczków od Korwina. Co najwyżej poszumią i tyle. Gonić tych nierobów, pasożytów, bo to tacy sami jak ci od Kukiza.

     • Zgadzam się z tą opinią w dużej mierze. Tylko krytyka medialna, zero realnych działań, brak aktywacji Klubów Konfederacji, które idealnie można by sprawdzić w boju w obecnej sytuacji.

 3. A co może wiedzieć Bosak, Mentzen, Kulesza, Sośnierz – jak te nieroby ciągle na państwowym, ciągle z waszych podatków żyją, pracą się nie utrudzili, a pierdzielą to, co im się wydaje, bo życia nie znają. Korwin powiedział kilkanaście zdań na temat państwa utopijnego, no i dzieciarnia powtarza. Budują zamki na piasku i cwaniaczki-nieroby dobrze z tego żyją.

  • A co ta dzieciarnia z Konfy może wiedzieć o gospodarce. Co innego Żółtek, Korwin, Michalkiewicz, Sommer. A ci, to komsomolcy🙄 (konf-bolszewia) aparatczycy.

   • Ci przez ciebie wymienieni gadacze-teoretycy nie roznia sie wielce od calej reszty, moze poza Zoltkiem.
    Sommerowi gadanie nie idzie w zadnym jezyku na zaden temat; Michalkiewicz osiagnal poziom krotochwil podpartych plugawym jezykiem i to samo do powiada na dowolne pytanie…
    Korwin nie robi nic od wielu lat (kiedy on cos robil lub zrobil przytecznego?). wiec czemu mialby teraz zaczac?

    .

 4. Nawet jesli jest ich malo, odpowiedz powinna byc pozytywna, cos w styly „ruch OtwieraMY szybko rosnie w w sile”, „jest NAS coraz wiecej”, itd.
  Nie wolno powiedziec w publikatorach „jest nas malo” albo „szkoda, ze tylko niewielu…”
  Powiedzenie w publikatorach, ze „zastraszanie dziala” to dywersja, co znaczy, ze Bosak to kret.
  Tego przykurcza trzeba odsunac jak najpredzej.

  • Bardzo dobra uwaga. Jak trzeba skomentować procentowe poparcie Konfederacji to nawet najmarniejszy wynik jest super. Puszczanie w eter stwierdzenia że „Jednak ten mechanizm zastraszania stworzony przez rząd działa po prostu” jest niedopuszczalne, bo to tworzy samospełniającą się przepowiednię. Elementarny błąd komunikacyjny.

   • Po prostu Bosakowi obecna sytuacja imponuje i zasadniczo w głębi duszy utożsamia się z tą sytuację. Jestem b. ciekaw co Ruch Narodowy zrobiłby w analogicznej sytuacji, bo sądzę, że gdyby mieli teoretyczną możliwość wpływania na politykę kraju, to zaoferowaliby nam „terminalny lockdown”.

 5. tu ustawami nic sie nie zrobi. PIS ma większość i pokaże środkowy palec. Tu trzeba wojny prawnej. Zaskarżania ustaw, powoływania się na Konstytucję, referendum, pozwy zbiorowe, komisje pozaparlamentarne, zawieranie międzynarodowych grup oporu. I co tam jeszcze inteligencja wymyśli, jaki fortel prawny, myk. Ta walka jest na wyższym poziomie niż strajki robotnicze. Właśnie dlatego, ze pogwałcana jest Konstytucja, przysięga Hipokratesa, prowadzony jest eksperyment medyczny.

  • Ot mądrego miło posłuchać. Młodzi cyniczni aparatczycy z Konfederacji prowadzą pozorną wojenkę. To udawana strzelanina do PiS-u… pif-paf z kapiszonów. Trochę huku, dymu i nic poza tym. Taka prawda. Fikają pacany ale nie za dużo. Wujek Jarek może szybko przypomnieć zasrańcom skąd nogi wyrastają i kto obsmyczył partyjną kasę.

 6. Pewnie, skupmy się na tych jedenastu osobach, które i tak realnego wpływu na działania w kraju nie mają, a nie na tych innych kilkunastu (zapewne) jurgieltnikach mających za sobą kilkuset biernych, miernych ale wiernych, którzy dyktują działania.

 7. Gość zamiast powiedzieć coś optymistycznego, namawiać ludzi do popularyzacji swojego projektu, to go dewaluuje. Od jakiegoś czasu już obserwuję, że w swojej szczerości Ruch Narodowy to chciałby zamienić się w taką „lepszą” wersję PIS. To kolejny dowód na tę tezę.

Comments are closed.