Sławomir Ozdyk: Niemcy jadą na twardo! Nie pasuje ci lockdown? Idź do ośrodka „KON”recepcyjnego [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Dr Sławomir Ozdyk był gościem audycji Tomasz Sommer Extra. Politolog opowiedział jak Niemcy podchodzą do wydłużonego lockdownu.

Niemcy zadecydowały o wydłużeniu lockdownu do połowy lutego. Jakby tego było mało wprowadzono nowe obostrzenia i wymogi.

To np. wymóg stosowania jednorazowych maseczek chirurgicznych lub typu KN95/N95 oraz FFP2 w komunikacji miejskiej. Niedozwolone będą maseczki materiałowe.

Możliwe jednak, że to dopiero początek, a lockdown wydłuży się na kolejne miesiące. Sytuację w Niemczech komentował dr Sławomir Ozdyk w wywiadzie dla Tomasz Sommer Extra.

Dr Ozdyk zwrócił uwagę, że np. niemiecka straż graniczna szczególnie bacznie przygląda się Niemcom, którzy powracają z Polski. O tanich zakupach w Polsce mieszkańcy Berlina i okolic już dawno zapomnieli.

Ponadto Niemcy zamierzają zaostrzyć działania wobec ludzi nagminnie łamiących obostrzeń. W skrajnych przypadkach łamiący obostrzenia zostaną przymusowo skierowane do specjalnych „ośrodków”, które będą stale nadzorowane.

Dr Ozdyk zwrócił uwagę, że już teraz na celowniku znalazły się osoby krytykujące korona-panikę. Z kolei niemieckie media twierdzą, że recydywiści łamiący obostrzenia zaczęli trafiać do… zakładów psychiatrycznych.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

10 KOMENTARZE

 1. Jednak to jest głupi kraj ktorego csły rząd powinien zamknać się w zakładzie psychiatrycznym a od ludzi się odwalić to tak jak u nas zamknąć mateusza i adama na 7 lat STOP KORONA ŚCIEMIE !!!

 2. maseczki materiałowe mają skuteczność 3%
  a maseczki chirurgiczne mają 53 % jeśli są często zmieniane (pół godziny)
  więc ten przepis bez częstego zmieniania masek nie ma sensu tak jak samo noszenie masek bawełnianych.

  • noszenie maseczek przez ludzi zdrowych nie ma sensu
   potwerdza to praktyka od kilkusetlat jak i badania

   kto twierdzi inaczej ten jest niedouczony i powinien się doszkolić

   • jak nie ma sensu? medycznego to nie , ale dyscyplinowanie i zastraszanie jest środkiem do zbydlęcenia ludu…ma sens , uwierz

Comments are closed.