Zaufanie do mediów głównego nurtu na najniższym poziomie w historii. Ponad połowa Amerykanów uważa, że kłamią

Donald Trump
Donald Trump/Zdjęcie: Twitter/YT

Zgodnie z corocznym badanie przeprowadzanym przez firmę PR Edelman mniej niż połowa Amerykanów ufa mediom głównego nurtu. To najgorszy wynik w historii.

Według najnowszego corocznego badania grupy Edelman, długo zmierzające ku upadkowi zaufanie Amerykanów do establishmentu medialnego, osiągnęło najniższy poziom w historii i spadało do zaledwie 46 procent.

To oznacza, że ​​po raz pierwszy w historii mniej niż połowa Amerykanów ma zaufanie do mediów głównego nurtu.

Także zaufanie do mediów społecznościowych jest wśród Amerykanów najniższe od początku przeprowadzania odpowiednich badań i wynosi 27 procent.

Nieco lepiej jest na świecie. 35 procent użytkowników mediów społecznościowych uznaje je za „godne zaufania źródło ogólnych wiadomości i informacji.”

Aż 56 procent Amerykanów uważa, że główne media „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd, mówiąc, o rzeczach, o których wiedzą, są fałszywe”, czyli że media kłamią, oraz że „rażąco przesadzają”.

58% Amerykanów zgadza się z twierdzeniem, że większość mediów jest „bardziej zainteresowanych wspieraniem ideologii lub stanowiska politycznego niż informowaniem opinii publicznej”.

Zaledwie 17 procent wyborców Donalda Trumpa uznaje główne media za godne zaufania. Wśród wyborców Bidena ten odsetek jest znacznie wyższy – 57 procent, ale i tak to bardzo słaby wynik.

Prenumerata NCZ! z prezentem

7 KOMENTARZE

  1. wy tez nie nie lepsi. tak na marginesie.
    bez skazy,wad,nawykow,no idealy chodzace!!
    nie na darmo sie sie okreslacie prawdziwymi Polakami,patriotami,katolikami.

  2. Czyli jest korelacja poziomu lewactwa z poziomem ogólnego ztelewizornienia i zradiowienia. Teraz jest to też zfejsbuczenie. Czyli jednak ta dumnie zapowiadana lata temu technologia wirtualnej rzeczywistości to nie google vr, a raczej ludzie żyjący w świecie fizycznym ale czerpiący wiedzę o tym świecie ze ścieku na ekranie i na głośnikach. Aha, czyli to tak jest. No fakt…

  3. Ciekawe co w ostatnich latach istnienia swojej cywilizacji Majowie myśleli o ichniejszych politykach, duchownych czy „mediach”?

  4. Jeżeli jakaś firma o nazwie EDELMAN mówi o 57% to oznacza, ze jest przynajmniej 80% lub 20%. W która stronę myślący człowiek odpowie sobie sam.

Comments are closed.