Donald Trump
Donald Trump/Zdjęcie: Twitter/YT
REKLAMA

Zgodnie z corocznym badanie przeprowadzanym przez firmę PR Edelman mniej niż połowa Amerykanów ufa mediom głównego nurtu. To najgorszy wynik w historii.

Według najnowszego corocznego badania grupy Edelman, długo zmierzające ku upadkowi zaufanie Amerykanów do establishmentu medialnego, osiągnęło najniższy poziom w historii i spadało do zaledwie 46 procent.

To oznacza, że ​​po raz pierwszy w historii mniej niż połowa Amerykanów ma zaufanie do mediów głównego nurtu.

REKLAMA

Także zaufanie do mediów społecznościowych jest wśród Amerykanów najniższe od początku przeprowadzania odpowiednich badań i wynosi 27 procent.

Nieco lepiej jest na świecie. 35 procent użytkowników mediów społecznościowych uznaje je za „godne zaufania źródło ogólnych wiadomości i informacji.”

Aż 56 procent Amerykanów uważa, że główne media „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd, mówiąc, o rzeczach, o których wiedzą, są fałszywe”, czyli że media kłamią, oraz że „rażąco przesadzają”.

58% Amerykanów zgadza się z twierdzeniem, że większość mediów jest „bardziej zainteresowanych wspieraniem ideologii lub stanowiska politycznego niż informowaniem opinii publicznej”.

Zaledwie 17 procent wyborców Donalda Trumpa uznaje główne media za godne zaufania. Wśród wyborców Bidena ten odsetek jest znacznie wyższy – 57 procent, ale i tak to bardzo słaby wynik.

REKLAMA