Braun: Kto i jak NAPRAWDĘ rządzi? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Czy tzw. media społecznościowe mają za dużą władzę? Kto obroni niezależności Internetu?

Poseł Grzegorz Braun odniósł się w swoim wideo-felietonie do problemu niezależności Internetu.

Przypadek prezydenta Donalda Trumpa pokazał, że szefowie mediów społecznościowych i technologicznych gigantów mogą de facto odebrać możliwość komunikowania się z wyborcami, słuchaczami każdemu.

Przypomnijmy – Trump został odcięty od Facebooka, Instagrama, Twittera, YouTube, Twitcha i innych platform. Z kolei te platformy, które dopuszczały głos Trumpa i jego zwolenników jak Parler, zostały odcięte od usług hostingowych.

Przypadek ten pokazał jak można wymazać człowieka z sieci na oczach wszystkich. I nic sobie z tego nie robić.

– Donald Trump nie ma się gdzie podziać, nie ma dokąd pójść. Skasowany na Twitterze nie schroni się na Parlerze, bo tegoż Parlera wyrzucili ze swojego sklepów zgodni monopoliści de facto w tej dziedzinie – wskazał reżyser.

Poseł Braun zauważył, że w przypadku Internetu trudno mówić o wolnym rynku, gdyż mamy do czynienia z układem dosłownie kilku gigantów.

Co więcej, poseł przypomniał, że gdy prezydent belwederski Andrzej Duda będąc w USA odbył spotkanie „zawezwany na dywanik” z przedstawicielami Google’a.

– Prezydent państwa składa wizytę w zarządach, ośrodkach kierowniczych wielkich korporacji. Znaki czasu – podkreślił Braun.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

18 KOMENTARZE

 1. Pana Brauna należy bezwględnie odsunąć od dostępu do życia publicznego. Nawet pan Korwin zaczął nosić maseczkę. W obecnej chwili nienoszenie maseczki jest przejawem głębokiem pogardy dla życia i zdrowia ludzkiego. A wiedza jest na wyciągnięcie ręki, panie Braun! W telewizji codziennie występują rządowi eksperci, którzy już dawno obalili bajki, które próbuje pan wcisnąć Polakom! Propolski rząd Prawa i Sprawiedliwości wreszcie powinien sięgnąć do mocniejszych środków

  • Alez wy sie boicie. Ledwie dwie minuty minely a juz wlepiliscie komentarzyk XDDDDD
   Pokazcie klase. Dajcie jeszcze jeden komentarzyk.
   Pokazcie na co was stac. Ruszcie d…

   • Na tym portalu wypowiadają się „eksperci”, którzy już dawno uznani zostali przez WHO i rząd za teoretyków spiskowych. Taki Braun na przykład. Mam pretensje do naszego premiera, że nie podejmuje daleko idących kroków przeciwko temu człowiekowi! Braun jest odpowiedzialny za śmierć mojej babci i tysięcy innych istnień ludzkich. Zostań w domu, chroń siebie i innych! Póki nie ma szczepionki: maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki!

    • Taaaa jest!!!
     Maseczki maseczki maseczki wsadzim se do d.peczki.
     Dwadziescia minut spoznienia.
     Prowadzacy obetnie wam z chuudziutkiej pensyjki…
     XDDDDDDDDDDDDD

    • Człowieku, opamiętaj się! Braun jest odpowiedzialny za śmierć twojej babci? Czy zaraził ją osobiście, czy też on wprowadza lub znosi restrykcje koronawirusowe? Ma prawo krytykować posunięcia rządu, podobno mieszkamy w wolnym kraju.

     • Panie Janie oni tak musza.
      Po pierwsze zeby nas rozhustac..
      Bo inaczej sie nas nie da pokonac
      bez proby zatrucia naszych dusz…

    • Braun jest odpowiedzialny za śmierć twojej babki? Jeżeli twoja babka wolała słuchać Brauna niż ciebie , to znaczy że miała cie za durnia.

    • Babci już się pozbyliśmy, teraz jeszcze tylko żeby ciebie i twoich kolegów szlag jasny trafił. Od jutra nie noszę maseczki szukam koronawirusa a jak już go znajdę to idę do siedzib i biur wszystkich lewackich organizacji jakie znajdę w okolicy. Zabiję was koronawirusem bójcie się idę po was!

  • Podziękowania dla P. G. Brauna.
   A czytając ten paszkwilancki i bełkotliwo-propagandowy początkowy wpis pragnę przypomnieć utwór „Modlitwa o wschodzie słońca” do posłuchania tu:
   https://www.youtube.com/watch?v=rdnmkg8CQaI
   Pan Grzegorz pewnie pamięta ten utwór myśle, że z przyjemnością go odsłucha.
   Z Wyrazami Szacunku i słowami otuchy Panie Grzegorzu :)

  • Ty za to gardzisz człowiekiem jako takim. Musisz, komunistyczny pacanie, zrozumieć, że wolność jest ważniejsza od życia, życie bez wolności jest bezwartościową wegetacją.

Comments are closed.