Brytyjski profesor: Zaszczepieni mogą przenosić koronawirusa. „To po co to wszystko?!”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: yt/Tv Republika
Rafał Ziemkiewicz. Foto: yt/Tv Republika

Żadna szczepionka nie jest skuteczna w 100 procentach, a osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą nadal przenosić koronawirusa i dlatego powinny przestrzegać wszystkich ograniczeń – oświadczył w niedzielę zastępca naczelnego lekarza Anglii, prof. Jonathan Van-Tam. Na tę wieść publicysta Rafał Ziemkiewicz odpowiedział jednym prostym pytaniem.

„Żadna szczepionka nigdy nie miała 100-procentowej skuteczności, więc nikt nie jest na 100 procent chroniony przed wirusem. Sposobem na zmniejszenie ryzyka dla każdego z nas jest przerwanie łańcucha transmisji i radykalne zmniejszenie liczby zachorowań” – napisał specjalizujący się w chorobach zakaźnych i epidemiologii Van-Tam na łamach „Sunday Telegraph”.

„Nie wiemy jeszcze jak szczepionka (przeciwko Covid-19) wpływa na transmisję koronawirusa. Tak więc nawet po przyjęciu dwóch dawek szczepionki nadal możesz przenieść chorobę na kogoś innego i łańcuch transmisji zostanie podtrzymany” – ostrzega lekarz przypominając, że szczepionka nie wywołuje reakcji immunologicznej natychmiast, a jej działanie zależy m.in. od wieku osoby.

Van-Tam apeluje więc do osób, które są już zaszczepione, by nadal stosowały się do wszystkich ograniczeń związanych z epidemią. „Zmieniając swoje zachowanie nadal możesz rozprzestrzeniać wirusa przyczyniając się do dużej liczby infekcji i narażając na zachorowanie osoby, które wciąż czekają na przyjęcie szczepionki” – tłumaczy specjalista.

Zastępca naczelnego lekarza Anglii pisze, że podanie dwóch dawek szczepionki zapewnia lepszą i trwalszą ochronę i wszyscy powinni przyjąć dwie porcje preparatu. Wyjaśnia jednak, że decyzja o skupieniu się na podaniu pierwszej dawki możliwie największej liczbie osób i wykonywania drugiego zastrzyku w dalszej kolejności jest słuszna. Pozwala bowiem szybko zapewnić pewną ochronę, którą daje już pierwsza porcja preparatu, możliwie największej grupie z najbardziej narażonych osób.

Temat szczepionek w każdym zakątku świata budzi sporo wątpliwości. Panuje w tym zakresie wielkie zamieszanie i sprzeczne informacje. Rafał Ziemkiewicz znany z błyskotliwych ripost, na wieść o słowach prof. Van-Tama zadał jedno zasadnicze pytanie. „To po co to wszystko?!” – zapytał na Twitterze.

Źródła: PAP, NCzas.com

22 KOMENTARZE

 1. To dziecinnie proste:
  Po to zeby zaakceptowali fale nastepnych ograniczen.
  W ten sposob wielki reset pojdzie jak z platka

 2. Oczywiście jedyny temat Konfederatów: dzielnie walczymy z koronawirusem, ma go nie być w świadomości. Dzielnie Konfederaci rozwiązują socjalistyczne problemy…jak przystało na socjalistów, czyli młodych nierobów i pasożytów od Korwina. A gdy wirus przestraszy się korwinowskich płaskoziemców, to ze wstydu spali się. I tak dzielne darmozjady z Konfy pokonają imperialistyczno-maoistowską zarazę. Potem wypłacą sobie nagrody po 100 tys.zł.

 3. „Żadna szczepionka nigdy nie miała 100-procentowej skuteczności, więc nikt nie jest na 100 procent chroniony przed wirusem.”

  Nawet to zdanie jest niedopowiedzeniem, pol-prawda i pol-klamstwem:
  Jeszcze nikt nigdy nie udowodnil, ze jakakolwiek szczepionka miala lub ma jakakolwiek skutecznosc wieksza or zera.

 4. Ziemkiewicz jak zwykle rżnie głupa i prowadzi owce na manowce.Preparaty mRNA są po to , by część zdepopulować a reszcie wprowadzić za ich pomocą nanoczipy i uzyskać kontrolę nad społeczeństwem przy pomocy sieci 5G.Szczepienia będą się powtarzać aż do osiągnięcia określonego poziomu transhumanizmu (zombi) człowieka.

  • Według mnie w/wym. preparaty służyć mają głównie depopulacji. Wysokoprzepustowa sieć 5G (+ IoT)ma być tak rozwinięta, by pokryć zasięgiem każdy metr kwadratowy – byś nigdzie nie mógł się schronić przed inwigilacją np. dronami czy bezprzewodowymi kamerami. Niszczenie zdrowia to masz „w pakiecie”.

 5. Nie chcecie-nie szczepcie się i jak widać przymusu nie ma ! Przestańcie w kółko pieprzyć o szkodliwości szczepionek, bo „chcącemu nie dzieje się krzywda”! Wy bolszewickie truchło, musi być tak, jak wam partia i KC Konfederacji nakazuje ! Przedtem płaskoziemcy, małolaty od Korwina darli się: Pandemii nie ma ! Jest! No to teraz drą mordy! Szczepionka szkodzi! To się nie szczep i nie drzyj mordy!

  • Przestan belkotac durniu,bo jak widac komunistyczno-nazistowskie badziewie ma wiecej rozumu niz ty, Obowiazkiem i przemoca nic nie zdzialaja i oni o tym dobrze wiedza, tylko glaskaniem i wynagradzaniem ,,zmusza,, wszystkich z czasem do szczepiony.

   • Taro – tępy płaskoziemcu-stul pysk. „tylko glaskaniem i wynagradzaniem ,,zmusza,, wszystkich z czasem do szczepiony.” Ciebie matole można głaskać szczotką ryżową nieuku-folksdojczu. Logiki u ciebie zero za to idiotyzmów 100%. „Głaskaniem zmuszą”…kretyn

  • Kizia ty myślisz kroczem – ja głową. Doucz się, pomyśl (poproś kogoś, żeby ci wytłumaczył). Chcę na sobie wypróbować lek i koniec. Dla pieniędzy, dla idei…nieważne, chcę i tyle, nikt mnie nie zmusza. Umieram, czy zdrowieję-to bez znaczenia dla rozważań…chce i tyle. Rozumiesz tępa cipo?

 6. No ale niby dlaczego GMO miałoby powstrzymać wirusa covid czy grypy? Czy w preparacie Pfizera w ogóle jest jakikolwiek wirus, jeśli jest jakieś białko wirusowe, to od konkretnie jakiego wirusa, jakiej jego mutacji?

Comments are closed.