Donald Tusk chce rozbić Platformę? Tak twierdzi minister jego rządu

Donald Tusk. Foto: PAP/EPA
Donald Tusk. Foto: PAP/EPA

Marek Sawicki, były minister rolnictwa twierdzi, że Donald Tusk dąży do rozbicia Platformy Obywatelskiej. Według niego Szymon Hołownia szybko zbuduje klub poselski z polityków PO.

Przejście Joanny Muchy do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 pokazuje w jak głębokim kryzysie pogrążona jest Platforma Obywatelska. Niegdyś popleczniczka Borysa Budki teraz odrzuca jego przywództwo a także przyjętą jeszcze przez Schetynę i wciąż kontynuowaną strategię totalnej opozycji.

Pojawiają się też plotki, iż do ekipy Hołowni miałby dołączyć również donosiciel SB Boni. Ten stanowczo zaprzecza, ale oczywiście jego słowa nie mają żadnej wartości. Tak, czy owak przejście Muchy wzmaga też spekulacje dotyczące rozpadu Platformy Obywatelskiej.

Marek Sawicki były minister rolnictwa w rządach Ewy Kopacz i Donalda Tuska twierdzi, że ten ostatni dąży właśnie do podziału PO.

– W mojej ocenie w ciągu miesiąca, Hołownia będzie miał z tych odchodzących posłów z lewicy i KO co najmniej klub. Natomiast Platforma w wyniku tych działań i jak się wydaje decyzji Donalda Tuska podzieli się jeszcze bardziej. Bo z pewnością z Nowoczesną i tym środowiskiem mocno lewicującym Budki nie pozostanie środowisko Schetyny a przypominam, że tam jeszcze jest spora grupa konserwatystów – mówił Sawicki w TVP.

Według niego tak naprawdę w 20-lecie PO zjednoczyć się może lewica.

9 KOMENTARZE

  • Folksdojcz nie jest konfidentem. Jego Heimat to Allemagne a hymn:
   Deutschland, Deutschland über alles,
   Über alles in der Welt,
   Wenn es stets zu Schutz und Trutze
   Brüderlich zusammenhält

 1. Czyżby chciał zasiąść na „polskim królewskim tronie”? Już siedział, ale się skompromitował i kompromituje nadal: jego miejsce to dobra emeryturka z łaski pani Anieli i tyle!

 2. Jestem w stanie zrozumieć frustrację normalsów,którzy błąkają się jak ślepy we mgle.Ale kto przygarnie teraz bezdomne rowery,albo taką myszkę agresorkę.

 3. Jak Boni przejdzie ruchu Hołownii, to Lempartowa i Suchanow wyrzucą go z rady Konsultacyjnej. One nienawidzą Hołowni, za jego rzekomy „katolicyzm”, choć tak naprawdę w niektórych kwestiach on je popiera/

  • Oho… nawet Uther Lightdupen z spec-służb się nudzi i napisał. Ciągnie Kiejkuta do Konfederatów?😉😋🙄🤔🤫🤫

Comments are closed.