Duńczycy mają dość imigracji. Zapowiadają, że nie chcą przyjmować już żadnych azylantów

Premier Danii Mette Frederiksen. Zdjęcie: Facebook/Mette Frederiksen
Premier Danii Mette Frederiksen. Zdjęcie: Facebook/Mette Frederiksen

Premier Danii Mette Frederickson oznajmiła, iż celem jej rządu jest nieprzyjmowanie już więcej azylantów. Według niej imigracja zaczyna zagrażać jedności społecznej.

Frederiksen przemawiała na posiedzeniu Folketing – duńskiego parlamentu. Powiedziała, że jednym z celów jej rządów w polityce imigracyjnej będzie nieprzyjmowanie już więcej azylantów. Szefowa rządu ma jednak świadomość, iż tego celu nie da się spełnić.

Nie możemy obiecać zerowej liczby osób ubiegających się o azyl, ale możemy przedstawić wizję, co robiliśmy również przed wyborami, a mianowicie, że chcemy nowego systemu azylowego, a potem zrobić, co w naszej mocy, aby go wprowadzić – mówiła Frederiksen.

Musimy uważać, aby do naszego kraju nie przyjeżdżało zbyt wielu, bo inaczej nasza jedność może przestać istnieć. Ona już jest narażona – powiedziała.

Już w zeszłym roku premier Frederiksen zwracała uwagę na przestępstwa popełniane przez imigrantów spoza Zachodu i obiecała, że jej rząd rozprawi się z przestępczością.

Jeden na pięciu młodych mężczyzn pochodzenia niezachodniego urodzony w 1997 roku złamał przepisy kodeksu karny ukończył 21 rok życia. Jeden na pięciu – mówiła w parlamencie.

To nie jest nowy problem. To trwa zbyt długo. Dziewczyny obrzucane są obraźliwymi słowami, ponieważ są Dunkami. Albo dziewczęta (imigrantki) są poddawane kontroli społecznej, ponieważ stały się zbyt duńskie. Wózek z kiełbasami w Brønshøj został zaatakowany petardami, ponieważ sprzedawał wieprzowinę – wyliczała przykłady.

Twarda linia Frederickson ma mocne wsparcie członków gabinetu. Minister ds. imigracji i integracji Mattias Tesfaye mówił o potrzebie konfrontacji z politycznym islamem również w Danii.

Dania nie musi dostosowywać się do islamu. Islam musi dostosować się do Danii – powiedział.

Rzecznik ds. imigracji Partii Liberalnej Mads Fuglede zgodził się z oświadczeniami Tesfaye i dodał: „Gdybyśmy nie mieli imigracji z krajów muzułmańskich, nie mielibyśmy również problemów z integracją”.

W 2020 roku Dania przyjęła zaledwie 531 osób ubiegających się o azyl, ale sąsiednia Szwecja już 9621 osób. To i tak z powodu ograniczeń pandemicznych znacznie mniej niż w poprzednich latach. Liczba osób ubiegających się o azyl przybywających do Szwecji w 2020 r. była nie tylko większa niż w Danii, ale także około trzy razy większa niż u wszystkich jej skandynawskich sąsiadów razem wziętych.

30 KOMENTARZE

 1. „Dania nie musi dostosowywać się do islamu. Islam musi dostosować się do Danii” – plagiat z przemówienia Putina… :-)))))))))))))))

 2. Przyjęła, to znaczy – dała azyl, co nie zmienia liczby oczekujących.
  No prócz tego, że chyba Dania ma lepsze (mniej korzystne dla „azylantów”) przepisy co do „łączenia rodzin”, niż Szwecja -to trochę Danię ratuje.
  A w ogóle, to reakcja pani premier, raz że nic z tego nie będzie, dwa przypomina reakcję faceta, który na Titanicu w godzinę po zderzeniu stwierdza, iż nienawidzi wilgoci i zrobi wszystko, by na jego pokład nie dotarły kropelki wody…

 3. No to muszą zburzyć most nad Sundem,a wtedy opaleni ,wyładują’ się na Szwedach.Ci akurat to lubią.Zwłaszcza socjaliści zgodnie z hasłem; precz z bielactwem.

 4. Ajajaj, jak nic jewrokołchoz zmusi nasz nieszczęśliwy kraj do przyjęcia tych gromad lekarzy i i inżynierów nie umiejących pisać.

 5. Jestem wstrząśnięty – Ulriko von Jungingen, Parlamencie Europejski – dowalić tym faszystom i ksenofobom !!!

 6. Dodam tylko, ze Szwedzi w 2020 roku deportowali 20 tysiecy migrantow. Dodatkowo ograniczyli tez zasilki do – w zasadzie – glodowych, by zmusic imigrantow do pracy. Szwedzki rzad nie chce jeszcze drastycznych ciec, probuje na razie lagodniejszych srodkow. Ale Szwedzi sa wsciekli.

  • Ograniczyli zasiłki? przecież to nieludzkie, jak tak można dręczyć współbraci?
   Mogli zamiast dręczenia zastosować kurację radykalną, zlikwidować zasiłki natychmiast na wszystkie cele i każde okoliczności, obcy wynieśliby się sami, natychmiast i na piechotę.

 7. Powolne w mysleniu te Duny, ale w koncu zaskoczyli. Moja rada: jezeli juz chca brac imigrantow, niech biora bialych z Europy lub Ameryki Pld.

 8. Za dużo lewactwa w Danii żeby zatrzymali imigrację.
  Życzę im lepiej niż większości nacji z Zachodu ale nie będzie im łatwo, tym bardziej ż dookoła mają już zupełnie zdegenerowany syf (Niemcy, Szwecja).

 9. Każdy Duńczyk mądry po szkodzie. Lewactwo łyka swój ogon, to już ich ostatnie podrygi. Niestety przez swoją butę doprowadzili wiele krajów do ruiny moralnej, gospodarczej i kulturalnej.

 10. Bardzo dobrze, jak inny jest w danym kraju system wartości niż przybyszów to nie może się udać. Tak samo u nas ukraińcy też się nie udają bo przestępczość rośnie ale i tak bardziej niż tamci.

 11. Niech przybywają imigranci.Oni, czyli imigranci robią dobrą robotę, czyli jak mawiają anglosasi :”good job”
  Oni, mianowicie siusiają i walą kupy, pod okolicznymi drzewkami i krzaczkami, ku zadowoleniu okolicznych
  piesków i ich właścicieli,czyli tzw.”psiarzy”, bo pieski te mają co wąchać i co lizać, a ich właściciele,czyli psiarze, którzy im mordy
  liżą, też!! smacznego!!Liżą im ofajdane mordki : „on daily basis” jak mawiają anglosasi!

Comments are closed.